Jeśli lubisz styl który jest jednocześnie ciepły, komfortowy i piękny, pokochasz styl francuski. Styl francuski country również przypadnie ci do gustu. Wywodzi się on z czasów, gdy w kuchni toczyło się życie całego domu, oraz przypomina rodzinne, przyjazne relacje, oraz pewną prostotę dnia codziennego.

Warto wiedzieć, że jeżeli nawet decydujesz się na kuchnię retro, nie zapominaj o wszystkich wygodach naszych czasów. Kuchnia może wyglądać na pochodzącą z minionej epoki, jednak będzie miała wszystkie udogodnienia, dzięki czemu nie musisz się niepotrzebnie męczyć.

Kuchnia w stylu francuskim country, z reguły posiada główny kolor jak paletę bieli. Kolory te wywodzą się z wiejskich, spokojnych krajobrazów i przywodzą na myśl ciepło, radość. Wszystko w spokojnych i wyciszonych tonach.

Charakterystyczne są również zdobienia na frontach, wszelakie żłobienia przypominające koronę.

By móc podejmować większe ilości gości i by kuchnia mogła tętnić życiem, przyjmuje się, że jeśli miejsce na to pozwala, warto w kuchni w stylu francuskim country zastosować wyspę kuchenną. Nie tylko da to więcej miejsca na przygotowywanie posiłków, ale dodatkowo zapewni miejsce na wspólne spędzanie czasu.

Warto pamiętać, że sama kuchnia wygląda klasycznie, jednak jeśli chcemy nadać jej trochę nowoczesności, zastosujmy przy białej palecie barw część mebli w kolorze ciemnym.

Kuchnia w stylu francuskim country może (choć nie zawsze musi) mieć zlewozmywak i baterię w stylu retro. Nawet jeśli całość dookoła jest elegancka, prosty kran nada całemu wyglądowi lekkości.