Akcenty zieleni w kremowej angielskiej kuchni

Przestronne pomieszczenie, świetnie doświetlone oraz o tradycyjnym wyglądzie. Wnętrze stanowi francuska kuchnia ze starannie wykonanymi meblami, w których dbałość o szczegóły jest najwyższym priorytetem. Dobrze widać to już po samych zdobieniach, oraz dbałości o detale. Wystarczy spojrzeć na dowolną z rzeźbionych w drewnie ozdób. Począwszy od kolumn przy zlewozmywaku, w których dodatkowo w górnej części wyżłobiono okrągłe kształty. Podobne znajdziemy także przy górnych szafkach, jak i kredensie. Wzrok przyciąga także ogromna ilość wsporników, zarówno przy okapie, jak i przy wyspie. W architektonicznym słowniku określić je możemy jako tak zwane konsole, czyli rzeźbione podpory. Idealnie pasują one do kuchni w stylu francuskim ponieważ są tak lubianą ozdobą. Tutaj dodatkowe mniejsze wsporniki mamy także we wnętrzu otwartych szafek. Unikamy tym samym uczucia pustej przestrzeni, zyskując nie tylko otwartą półkę, ale także element znakomicie wkomponowany w pozostałą część mebli. Korona mebli to ozdobne listwy, również rzeźbione w drewnie. Posiadają one atrakcyjny wzór, który również nadaje pomieszczeniu ogromną porcję elegancji. Warto jeszcze wspomnieć o rzeźbionych listwach z każdej strony wyspy, dających wrażenie filarów. Wszystko pomalowane jest w białym kolorze z dodatkiem patyny. Taka kolorystyka świetnie wygląda z drewnem, podkreślając jego kształt.

Blat na wyspie kuchennej oraz przy zlewozmywaku wykonany jest z drewna. Niczym w klasycznych kuchniach we francuskim stylu przeplata się on dodatkowo z granitem.

Akcenty te umiejętnie łączą się ze sobą a my unikamy nudy. Krawędzie na wyspie zostały dodatkowo zaokrąglone by jeszcze lepiej wkomponować się w elegancki wygląd całości. U dołu wyspy mamy wbudowany stojak na wino, a z drugiej strony otwieraną szafkę. Po obu stronach są także szuflady i wysuwane kosze. Wszystko po to by w momencie gotowania mieć łatwy dostęp do potrzebnych rzeczy. Mimo iż kuchnia posiada klasyczny wygląd, użyto w niej udogodnienia znane z modnych najnowszych kuchni. Dzięki temu gotuje się niezwykle wygodnie. Wszystkie szuflady posiadają system wyciszenia, oraz udźwig zwiększony do sześćdziesięciu kilogramów. Dodatkowo zastosowano zabudowaną zmywarkę, mimo iż posiadamy tutaj duży dwukomorowy zlewozmywak. Warto stosować wszelkie udogodnienia, dzięki temu nie musimy iść na jakiekolwiek kompromisy względem wygody i wyglądu. Całość może wyglądać tradycyjnie, a jednocześnie mieć współczesne udogodnienia.

Zabudowa meblowa składa się z dużego pieca wielofunkcyjnego, wokół którego jest sporo ozdób wykonanych z mebli.

Ukrywają one w sobie okap, świetnie odprowadzając parę i zapachy z gotowanych potraw. Ciekawie wygląda także zabudowa zlewozmywaka. Tworzy ona osobny fragment, dzięki zastosowaniu oddzielnego drewnianego blatu i kolumn. Nawiązuje ona do wyspy, a nad nią dodatkowo znajdziemy interesującą ociekacz. Wykorzystano tutaj fragment między oknami, by idealnie wkomponować przestrzeń do zmywania naczyń.

Podobne projekty:

Przestronna biała kuchnia we francuskim stylu.

Przestronna biała kuchnia we francuskim stylu. Zaprojektowana jest w ponadczasowy sposób. Układ...
Eleganckie połączenie we Francuskiej Kuchni 3

Eleganckie połączenie we Francuskiej Kuchni

Eleganckie połączenie we Francuskiej Kuchni Bardzo często klasyczne kuchnie wykonywane są w...
Klasyczna biała kuchnia w kamienicy 2

Klasyczna biała kuchnia w kamienicy

Klasyczna biała kuchnia w kamienicy Stosunkowo niewielkie, choć wysokie pomieszczenie, zostało...

Piękne oblicze klasycznej kuchni

Piękne oblicze klasycznej kuchni Duże drzwi oraz okna świetnie oświetlają całe pomieszczenie....