Angielska kuchnia pełna tajemnic

Duża, przestronna kuchnia wykonana w klasycznym angielskim stylu. Nawiązuje do niego zarówno stonowana kolorystyką jak i prosta choć wyrafinowana forma mebli. Na całość składają die dwa rzędy szaf oraz duża wyspa. Na wstępie warto wspomnieć o pierwszej ścianie mebli. Na pierwszy rzut oka przypomina ona typowy kredens, jednak skrywa w sobie ogromnie ciekawą tajemnicę. Po otwarciu środkowej części możemy tutaj znaleźć specjalne półki oraz duży blat kuchenny służący do przygotowania potraw. Blat w tym miejscu jak i ściana nad blatem wykonany jest z marmuru. Na półkach wewnątrz możemy trzymać przydatne przyprawy lub naczynia. Boki kredensu stanowią przeszklone witryny, we wnętrzu których możemy ułożyć również zastawę stołową lub ciekawe dodatki.

Świetnym pomysłem jest również podwyższenie kredensu o górne przeszklone szafki, które świetnie uzupełniają wygląd a także stanowią dodatkową funkcjonalną przestrzeń.

Na dole znajdziemy natomiast wysokie szuflad. Kolejna ściana mebli w swojej środkowej części ma wysoką ścianę wyłożoną marmurem. Jest to wnęka mieszcząca w sobie zarówno ukryty okap, oraz szeroką płytę grzewczą. Miejsca jest zatem pod dostatkiem. Dodatkowo osłonięta ściana jest niezwykle praktyczna, docenią to szczególnie osoby lubiące wygodę. Po obu stronach tej zabudowy znajdziemy wysokie szafy z umieszczonymi wewnątrz urządzeniami agd. Dół natomiast został wykorzystany ponownie na szerokie szuflady mogące pomieścić wszystkie nasze artykuły kuchenne. Obie ściany wyglądają fenomenalnie, jednak stanowią stonowane tło dla dużej wyspy z dwoma poziomami. Pierwszy poziom stanowi drewniany element zamocowany na górze wyspy. Pełni on zarówno funkcje dekoracyjną, jak i praktyczną, ponieważ jest przyjemny w dotyku. Poniżej jego znajduje się element o takim samym kształcie. Co bardzo ciekawe półokrągła cześć wyspy w dolnej części pozbawiona jest drzwiczek. Dlatego też został tutaj zastosowany kosz obrotowy.

Takie rozwiązanie świetnie komponuje się z początkowym założeniami mebli w stylu angielskim.

 Podobnie jak charakterystyczne pół okrągłe szuflady. Ich specjalny kształt umożliwia zastosowanie kilku szuflad obok siebie. W blacie dodatkowo znajdziemy wbudowany metalowy pojemnik na wszelakie napoje. Jego okrągły kształt nawiązuje stylistyką do reszty. Od tej części wychodzą dwa podłużne elementy. W pierwszym z nich znajdziemy wbudowany zlewozmywak z drewnianą deską. Przeciwległa część wyspy zawiera natomiast ogromny blat roboczy. Miejsca do gotowania jest tutaj pod dostatkiem, zarówno na wyspie jak i przy pozostałych dwóch ścianach. Co istotnie kamień jest ponadczasowy w wyglądzie, odpowiednio zadbany jest również bardzo trwały. Zatem spotykamy tutaj zarówno niepowtarzalną klasyczną stylistykę, oraz wygodę codziennego użytkowania pomieszczenia.

Podobne projekty:

Szlachetna angielska kuchnia 1

Szlachetna angielska kuchnia

Szlachetna angielska kuchnia Przestronna kuchnia w klasycznej formie. Masywna wyspa stanowi...

Tradycyjna wiktoriańska kuchnia

Tradycyjna wiktoriańska kuchnia Ponadczasowy wygląd można połączyć z praktycznościom. Wystarczy...
Ekscytujące klasyczne piękno francuskiej kuchni 1

Ekscytujące klasyczne piękno francuskiej kuchni

Ekscytujące klasyczne piękno francuskiej kuchni Pomieszczenie zostało zaprojektowane w sposób...

Elegancka forma klasycznej kuchni

Elegancka forma klasycznej kuchni Klasyczne wnętrze również może być przytulne, przykładem jest ta...