Kuchnie występują w różnych rozmiarach i kształtach, ale niezaprzeczalnie zawsze są sercem domu. Bardzo ważne w kuchni jest naturalne oświetlenie, a co za tym idzie, odpowiednie wykorzystanie i aranżacja okien kuchennych.

Kuchnia jest idealnym miejscem by zaryzykować z wyglądem okien, ponieważ jest to rodzaj pokoju w którym jest wszystko. W kuchni zarówno się gotuje, jak i spędza czas, jest to wielozadaniowe pomieszczenie.

Oto kilka pomysłów jak zaaranżować okna w kuchni:

Wprowadź kolor! Na przykład zielona rama okna nada świetny eklektyczny wygląd (eklektyzm to łączenie stylów). Do tego możesz świetnie wykorzystać okno kładąc tam książki lub kwiaty. Kwiaty w kuchni na parapecie będą miały zapewniony dostęp do światła słonecznego, co zapewni im naturalny wzrost.

Jeśli wnętrze jest nowoczesne, możemy zrezygnować z jego dekoracji. Główną dekoracją będą meble. Do tego niczym nie zasłonięte okno wizualnie powiększa naszą kuchnie. Ewentualnie możemy zastosować rolety z wzorem pasującym do aranżacji.

Droższym rozwiązaniem, ale też dla niektórych wnętrz bardziej eleganckim, są drewniane szerokie żaluzje. Możemy je dobrać albo pod kolor ościeżnicy (futryny okiennej) lub mebli.

W kuchni klasycznej możesz zastosować karnisze, a na nich zasłony odpowiednie do aranżacji lub firanki.