Ciekawy kontrast czerni z bielą

Klasyczny układ w którym po środku jest wyspa kuchenna otoczona przez narożne meble i szafki wysokie. W wysokich szafkach zabudowana jest lodówka, znajduje się ona wewnątrz. Meble są dodatkowo ozdobione rzeźbionymi dekorami. Tworzy to jedną spójną bryłę. Zarówno lodówka, jak i meble posiadają odpowiedni system wentylacyjny. Dzięki temu możliwe jest umieszczenie jej w środku, oraz uniknięcie przegrzania się. Często widoczny jest przedni panel nowoczesnej lodówki, potrafi on zaburzyć klasyczny wizerunek całości i wymaga kompromisów takich jak lodówka w z linii retro. Dzięki umieszczeniu jej w zabudowie uzyskujemy efekt kontynuacji mebli ponieważ zewnętrznie nie różni się niczym od pozostałych mebli, zamiast stalowych drzwiczek posiada drewniany front.

Środkowa część zawiera wyspę z kontrastującym czarnym blatem.

Pasuje on do białej klasycznej kuchni. Ciekawie kontrastuje on z kolorystyką mebli. Jest także kamienny czyli bardzo trwały. Poniżej jego znajdują się wsporniki wykonane z drewna. Znajdziemy tutaj także chłodziarkę na wino umieszczoną w zabudowie. Wygoda łączy się tutaj także z fantastycznym wyglądem. Element ten stanowi ozdobę a jednocześnie pozwala gotować na nim posiłki nawet w wiele osób. Powyżej zawieszony jest także ozdobny żyrandol, który także dekoruje całe pomieszczenie. Zapewnia także mnóstwo światła. Jest to główny punkt oświetlenia w pomieszczeniu. Blaty dodatkowo oświetla pod szafkowe oświetlenie. Umożliwia to wygodne gotowanie niezależnie od pory dnia.

Wzorcem kuchni angielskich możemy tu zarówno upiec obiad dla całej rodziny, czy też podgrzać coś na płycie grzewczej.

W tle znajdziemy piękny piec wielofunkcyjny. Wnętrze wnęki wyłożone jest kamieniem na ścianie, czyli jest odporne na wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne. Na ścianie jest także ekran LCD, pełniący funkcję monitora na którym możemy wyświetlać przepisy, czy nawet oglądać telewizję. Jest on umieszczony za nietypowym szkłem. Również jest ono odporne na temperatury i świetnie chroni ekran. Po każdej stronie okapu jest ozdobna zabudowa. Z jednej strony znajdziemy kredens z przeszkleniami, po drugiej natomiast znajdują się wiszące szafki. Na ścianie z oknem mamy dolne szafki oraz zlewozmywak zamontowany pod blatem. Układ wieńczy wisząca szafka z dolną szafką wyposażoną w ociekacz. Od zewnątrz widzimy balustrady we froncie zapewniające właściwą wymianę powietrza.

Podobne projekty:

Modna francuska kuchnia

Modna francuska kuchnia Po jednej stronie mamy tutaj narożną zabudowę rozpoczynającą się od...

Znakomita zdobiona kuchnia francuska

Znakomita zdobiona kuchnia francuska Jasny kolor malowania drewna idealnie podkreśla jego...
Nowoczesna architektura kuchni 1

Nowoczesna architektura kuchni

Nowoczesna architektura kuchni Coraz częściej kuchnia przestaje być osobnym pomieszczeniem, a...

Lekkość bieli prestiżowej kuchni w stylu angielskim

Lekkość bieli prestiżowej kuchni w stylu angielskim Lekka biel idealnie pasuje do kuchni w tym...