Może się wydawać dziwnie i niewygodnie korzystać z narożnego zlewozmywaka, ale musisz przyznać, że wygląda świetnie. Zlewozmywak narożny nie oferuje tylu zalet co klasyczny zlewozmywak, ale wygląda świetnie i dla wielu osób tylko to wystarczy.

Zlewozmywak narożny może w pełni wykorzystać najczęściej nieużywaną przestrzeń w rogu. Jest to świetna opcja by wykorzystać nieużywaną przestrzeń, uwalnia to spory kawałek blatu roboczego, wcześniej zajmowany przez zlewozmywak. Czasami umiejscowienie zlewozmywaka w rogu może uczynić kuchnie bardziej spójną i smukłą.

Wadą zlewozmywaka narożnego często jest fakt, że nie dosięgnie Cię naturalne światło. Problem ten rozwiąże zadbanie o dobre oświetlenie rogu gdzie jest zlewozmywak. Wadą jest też to, że w szafce pod zlewozmywakiem narożnym nie przechowasz tak wiele rzeczy jak w zwykłej. Wadą umiejscowienia zlewozmywaka w rogu jest również to, że tylko jedna osoba naraz może z niego korzystać.

Pamiętaj, zlewozmywak narożny czyści się trudniej. Zadbaj więc o odpowiednią ilość miejsca za nim i wokół niego. Z reguły narożne zlewozmywaki są również mniejsze od ich standardowych odpowiedników.

Reasumując narożny zlewozmywak posiada tak samo wady, jak i zalety. Szczerze powiedziawszy wad praktycznych jest więcej, ale jeśli zależy Ci na wyglądzie, a przy tym nie przeszkadzają Ci wymienione wcześniej wady, zlewozmywak sprawdzi się w swojej funkcji i będzie cieszył oko.