Odkryte płytki z kamienia na ścianie w świetny sposób dodadzą rustykalnego uroku do Twojego wnętrza, oraz łatwo zgrają się z materiałami i wzorami. Oczywiście, niektóre wnętrza są wręcz stworzone by dobrze komponować się z kamiennymi płytkami na ścianach. Kuchnia, na przykład, jest idealnym miejscem gdzie kamienne płytki na ścianę sprawdzą się znakomicie.

Na ścianie możesz wykorzystać kilka rodzajów kamienia. Między innymi trawertyn, piaskowiec, granit, marmur czy łupek. Oczywiście różnią się one właściwościami, odpornością na ścieranie i wyglądem.
Marmur jest ładny, jednak mało odporny na ścieranie. Granit jest o wiele wytrzymalszy od marmuru, jednak chłonie wodę i wymaga impregnacji. Granit jest najwytrzymalszy, nie chłonie wody, oraz jest bardzo trwały. Piaskowiec chłonie wode jednak ma charakterystyczny wygląd.

Najprościej jest zamontować kamień na ścianie w postaci płytek. Płytki te przyklejamy specjalnym klejem.

Odpowiednio zamontowane płytki z kamienna zapewniają piękno na długi czas. Jeśli będziemy o nie dbali, dodatkowo przez długie lata nie stracą swoich właściwości.

Ściana zawierająca płytki kamienne do kuchni jest świetnym dodatkiem do mebli kuchennych na wymiar. Jest to idealny akcent na ścianę. W celu podkreślenia piękna kamienia, najlepiej jest wybrać ścianę, która nie jest zajmowana przez meble. Kamień idealnie komponuje się z drewnianymi meblami, dodatkowo możemy na nim zamieścić półki z dekoracjami.

Prócz całej ściany kamień idealnie nadaje się w miejscu między blatem a górnymi szafkami, na ścianie za blatem. Wiele osób decyduje się na pokrycie wszystkich ścian płytkami kamiennymi. Jest to dość kosztowne, jednak dla wielu same efekt jest tego wart.