Drewniane akcenty w nowoczesnej kuchni

Główny punkt kuchni stanowi wielofunkcyjna wyspa z drewnianym dodatkiem. Dzięki zastosowaniu drewna na wyspie możemy spożyć szybki posiłek i nie dotykać rękoma zimnego kamienia. Oprócz tego jest to piękny akcent estetyczny i poszerzenie dostępnego miejsca. Bez niego kuchnia mogłaby być nudna. Ciekawym rozwiązaniem stylistycznym jest również cienki kamienny blat sprawiający wrażenie lekkości i perfekcyjnie komponujący się z samą wyspą. W dalszej części mamy wysoką ścianę w pełnej bieli.

Poprzez biały kolor rząd szafek pod ścianą gubi się w całości i cała uwaga kierowana jest na punkt centralny tej nowoczesnej kuchni czyli wyspę.

 Bez uchwytowe szafki nadają spójnego i nowoczesnego wyglądu. Podobnie jak modna kolorystyka czerni, która obecna jest na urządzeniach oraz wyspie. Kuchnia urządzona jest w apartamencie, w ograniczonej przestrzeni została zachowana pełna funkcjonalność oraz ogromna ilość miejsca do pracy. Dodatkowo jest ona otwarta na jadalnie, zatem możemy gotować i jednocześnie rozmawiać z bliskimi spędzającymi czas jedząc posiłki. Sama kuchnia jest bardzo dobrze oświetlona światłem dziennym, dodatkowo zastosowano oświetlenie pod szafkowe które dzięki kolorystyce pomieszczenia jak i zastosowanym materiałom na ścianie naturalnie przedłuża całą zabudowę. Sam biały kolor idealnie balansuje czerń wyspy oraz drewniany akcent dodatków. Są to trzy przewodnie kolory zastosowane w odpowiedniej proporcji gdzie jeden jest przewodni, drugi jest w trochę mniejszej ilości, a trzeci jest wyłącznie dodatkiem.

Wszystko to połączone razem nadaje ogromną dozę ciepła, oraz przytulności, do sporego wnętrza.

Stylowym elementem jest również regał pod ścianą, na którym możemy wyeksponować wszystkie ulubione rzeczy. Dzięki temu pomieszczenie zyskuje mocno indywidualnego i niepowtarzalnego charakteru. Na pierwszy rzut oka kuchnia może wydawać się industrialna i zimna, jednak odpowiednia kolorystyka i wykorzystanie wszystkich dodatków sprawiło, że tak naprawdę ociepla ona wygląd całego wnętrza. Dzięki temu idealnie komponuje się z całym mieszkaniem, którego jest prawdziwą ozdobą, dzięki perfekcyjnemu wkomponowaniu w całość.

Podobne projekty:

Ekscytujące klasyczne piękno francuskiej kuchni 1

Ekscytujące klasyczne piękno francuskiej kuchni

Ekscytujące klasyczne piękno francuskiej kuchni Pomieszczenie zostało zaprojektowane w sposób...
klasyczne_meble_kuchenne_styl_angielski_na_zamowienie_1

Drewniana wyspa oraz ponadczasowa biel w tradycyjnej kuchni

Drewniana wyspa oraz ponadczasowa biel w tradycyjnej kuchni Całość sprawia wrażenie zarówno...

Zachwycająca klasyczna kuchnia z rustykalnymi elementami

Zachwycająca klasyczna kuchnia z rustykalnymi elementami Klasyczna kuchnia angielska zawsze jest...

Przestronna klasyczna kuchnia na otwartym planie

Przestronna klasyczna kuchnia na otwartym planie Od dawna kuchnia przestała być zamkniętym...