Dyskretnie i stylowo

Kuchnia jednocześnie bardzo sterylna, minimalistyczna, a także przestronna. Zbudowana na otwartym planie zapewnia ogromną ilość dostępnego miejsca. Jednak proste kształty i jasny kolor idealnie wtapiają każdy z elementów w całość pomieszczenia. W dodatku jest ona zbudowana na otwartym planie, zatem wygląda na integralną część pokoju dziennego, nie rzuca się nachalnie w oczy. Ciekawym elementem są dwie części kuchni, w tym jedna ukryta w osobnym pomieszczeniu by nie zaburzać obrazu całości. W każdej z tych części mamy osobny trójkąt roboczy czyli kuchenkę z piekarnikiem (w tym zakrytym, perfekcyjnie wtapiającym się w meble), lodówkę i zlewozmywak. Zatem Szybkie posiłki możemy przygotowywać mając bezpośredni kontakt z gośćmi będącymi w jadalni, a bardziej złożone dania możemy gotować w drugiej części.

Jest to ogromna nowoczesna kuchnia, zapewniająca najwyższej klasy funkcjonalność i wygląd, jednak jednocześnie zaprojektowana jest tak by wtapiać się w pomieszczenie.

Część w pomieszczeniu jest typowo gospodarczą częścią służącą zarówno gotowaniu, jak i składowaniu wszystkich potrzebnych składników. Utrzymana jest w takiej samej tonacji jak główna część kuchni, będąc jej naturalnym przedłużeniem. Kuchnia jest bardzo chłodna i sterylna, jednak w tym tkwi cały jej urok, ocieplony śladową ilością dodatków. W części otwartej na jadalnie wszystkie urządzenia są zakryte, wygląd kuchni tworzą wyłącznie proste geometryczne kształty i gładkie jednokolorowe powierzchnie. W bocznej części dodatkowo urządzenia są w kolorze stali, dobrze komponując się z motywem przewodnim bieli.

Sam jasny kolor jest ostatnimi czasy niezwykle modny, dodatkowo zapewnia idealne oświetlenie pomieszczenia.

Sama zabudowa wyspy również wykonana jest w ciekawy sposób, gdyż jest ona dwupoziomowa. Na jednym poziomie mamy normalne szafki kuchenne przykryte blatem na którym możemy gotować, druga zaś część wykonana jest ze specjalnego tworzywa komponującego się z meblami i stanowi zwykły stół. Możemy na nim gotować lub ustawić krzesła i traktować jako miejsce do spożywania szybkich posiłków. Co istotne kuchnia znajduje się na poddaszu, jednak same szafki zostały specjalnie wyprofilowane by perfekcyjnie wpasować się do kształtu ścian. W niczym nie ujęło to miejsca, ponieważ po bocznej ścianie ustawiony jest szereg wysokich szaf, a szafki pod skosami zostały zaprojektowane tak by maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

Podobne projekty:

Ponadczasowa elegancja francuskiego stylu

Ponadczasowa elegancja francuskiego stylu Dobrze widoczna jest monumentalna zabudowa nad piecem z...

Ponadczasowa elegancja francuskiego stylu

Ponadczasowa elegancja francuskiego stylu Dobrze widoczna jest monumentalna zabudowa nad piecem z...

Pasjonujące wzornictwo w nowoczesnej kuchni

Pasjonujące wzornictwo w nowoczesnej kuchni. Modne kuchnie coraz częściej przestają przypominać...

Intrygujące akcenty w angielskim stylu

Intrygujące akcenty w angielskim stylu Wyspa kuchenna może wydawać się mniej tradycyjna, jednak...