Dyskretnie i stylowo

Kuchnia jednocześnie bardzo sterylna, minimalistyczna, a także przestronna. Zbudowana na otwartym planie zapewnia ogromną ilość dostępnego miejsca. Jednak proste kształty i jasny kolor idealnie wtapiają każdy z elementów w całość pomieszczenia. W dodatku jest ona zbudowana na otwartym planie, zatem wygląda na integralną część pokoju dziennego, nie rzuca się nachalnie w oczy. Ciekawym elementem są dwie części kuchni, w tym jedna ukryta w osobnym pomieszczeniu by nie zaburzać obrazu całości. W każdej z tych części mamy osobny trójkąt roboczy czyli kuchenkę z piekarnikiem (w tym zakrytym, perfekcyjnie wtapiającym się w meble), lodówkę i zlewozmywak. Zatem Szybkie posiłki możemy przygotowywać mając bezpośredni kontakt z gośćmi będącymi w jadalni, a bardziej złożone dania możemy gotować w drugiej części.

Jest to ogromna nowoczesna kuchnia, zapewniająca najwyższej klasy funkcjonalność i wygląd, jednak jednocześnie zaprojektowana jest tak by wtapiać się w pomieszczenie.

Część w pomieszczeniu jest typowo gospodarczą częścią służącą zarówno gotowaniu, jak i składowaniu wszystkich potrzebnych składników. Utrzymana jest w takiej samej tonacji jak główna część kuchni, będąc jej naturalnym przedłużeniem. Kuchnia jest bardzo chłodna i sterylna, jednak w tym tkwi cały jej urok, ocieplony śladową ilością dodatków. W części otwartej na jadalnie wszystkie urządzenia są zakryte, wygląd kuchni tworzą wyłącznie proste geometryczne kształty i gładkie jednokolorowe powierzchnie. W bocznej części dodatkowo urządzenia są w kolorze stali, dobrze komponując się z motywem przewodnim bieli.

Sam jasny kolor jest ostatnimi czasy niezwykle modny, dodatkowo zapewnia idealne oświetlenie pomieszczenia.

Sama zabudowa wyspy również wykonana jest w ciekawy sposób, gdyż jest ona dwupoziomowa. Na jednym poziomie mamy normalne szafki kuchenne przykryte blatem na którym możemy gotować, druga zaś część wykonana jest ze specjalnego tworzywa komponującego się z meblami i stanowi zwykły stół. Możemy na nim gotować lub ustawić krzesła i traktować jako miejsce do spożywania szybkich posiłków. Co istotne kuchnia znajduje się na poddaszu, jednak same szafki zostały specjalnie wyprofilowane by perfekcyjnie wpasować się do kształtu ścian. W niczym nie ujęło to miejsca, ponieważ po bocznej ścianie ustawiony jest szereg wysokich szaf, a szafki pod skosami zostały zaprojektowane tak by maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

Podobne projekty:

Piękna francuska kuchnia w domu jednorodzinnym - 3

Piękna francuska kuchnia w domu jednorodzinnym

Piękna francuska kuchnia w domu jednorodzinnym Pewnie wzory i układy francuskich kuchni są...
Kremowa angielska kuchnia 1

Kremowa angielska kuchnia

Kremowa angielska kuchnia To co charakteryzuje klasyczne kuchnie to najczęściej jasna lub kremowa...

Angielska kuchnia pełna tajemnic

Angielska kuchnia pełna tajemnic Duża, przestronna kuchnia wykonana w klasycznym angielskim stylu....
angielskie_kuchnie2

Szykowna angielska kuchnia

Szykowna angielska kuchnia Kremowa angielska kuchnia o niezwykle szykownym oraz stylowym...