Zbliżone odcienie barw tworzą przyjemną, przytulną kolorystykę. Taki również był ogólny zamysł. Jest to centrum domu, miejsce spotkań wszystkich domowników, zatem powinno odpowiadać każdemu z nich. Dlatego możemy tutaj komfortowo zjeść, ugotować wraz z całą rodziną posiłek, czy po prostu spędzić razem miłe chwile. Na taką mnogość funkcji pozwalają schemat pomieszczenia.

By przechowywać składniki do gotowania smacznych posiłków możemy wykorzystać szafy, które są wysokie do samego sufitu.

Dodatkowo w ich wnętrzu zastosowano kosze, które pozwalają wykorzystać każdy dostępny centymetr przestrzeni. Oprócz tego jest to świetne miejsce na umieszczenie zabudowanej lodówki. Zamiast stalowego panelu widzimy wtedy eleganckie drewniane drzwi będące częścią większej zabudowy kuchennej, oraz stanowiące z nią integralną całość. Dookoła zastosowano również rzeźbione w drewnie listwy i elementy ozdobne. Idealnie pasuje to do klasycznej natury drewna. 

Dalsze dwie ściany stanowią szafki dolne oraz górne, pomiędzy którymi znajdziemy granitowy blat.

Stanowi on świetną przestrzeń do pracy. Jest wytrzymały, odporny na zarysowania i wszelkie zabrudzenia. Wymaga odpowiedniej impregnacji co jakiś czas, jednak jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości. Gdy odpowiednio o niego dbamy to praktycznie się nie starzeje i nie niszczy zatem posłuży nam przez dziesiątki lat. Oprócz tradycyjnego piekarnika znajdziemy również duży piec z płytą gazową. Jego forma nawiązuje kształtem do stylistyki retro. Idealnie pasuje to do ozdobnej obudowy okapu która została wykonana z tego samego materiału i w tej samej stylistyce co pozostała część mebli. Kolejną część stanowi wyspa kuchenna z grubym drewnianym blatem. Jest on dodatkowo zabezpieczony bezbarwnym lakierem a jego krawędzie posiadają atrakcyjny obły kształt. W środkowej części posiada on wycięcie na drugi zlewozmywak. Pozwala on komfortowo przygotowywać jedzenie na wyspie kuchennej. Dzięki niemu wszystko mam pod ręką i nie musimy robić zbędnych kroków choćby po to by opłukać warzywa z sąsiedniej lodówki.

Podobne projekty:

Kremowa angielska kuchnia 1

Kremowa angielska kuchnia

Kremowa angielska kuchnia To co charakteryzuje klasyczne kuchnie to najczęściej jasna lub kremowa...
Francuska przestronna kuchnia z wyspa-3

Francuska przestronna kuchnia z wyspą

Francuska przestronna kuchnia z wyspą. Na przestrzeni lat sposób projektowania, oraz wykonywania...
Kwintesencja piękna nowoczesnej kuchni 1

Kwintesencja piękna nowoczesnej kuchni

Kwintesencja piękna nowoczesnej kuchni Nowoczesny wygląd nie zawsze musi kojarzyć się ze sterylną...
Dwa odcienie tworzące nowoczesną elegancję 5

Dwa odcienie tworzące nowoczesną elegancję

Dwa odcienie tworzące nowoczesną elegancję Mamy tutaj świetne geometryczne rozwiązania. Począwszy...