Elegancka forma klasycznej kuchni

Klasyczne wnętrze również może być przytulne, przykładem jest ta francuska kuchnia. Wszystko zostało zaprojektowane tak aby maksymalnie wykorzystać pomieszczenie z wszystkimi jego charakterystycznymi cechami jak dwa przejścia do innych pokoi. Odpowiednie zaprojektowanie pozwala stworzyć miejsce, które będzie prawdziwym centrum domu. Wszystko wykonane jest z najwyższą starannością, oraz dbałością o szczegóły. Od bardzo wydajnych oraz cichych zawiasów, przez akcesoria takie jak wysuwane kosze czy wkłady do szuflad pozwalające lepiej uporządkować wnętrze.

Tutaj od razu zwrócić uwagę możemy na dwie figurki. Wstawione w specjalne wnęki po obu stronach okapu nadają pomieszczeniu wyjątkowy, niepowtarzalny charakter.

Ważnym było też aby sam wygląd był ponadczasowy, zapewnia to użycie naturalnych materiałów takich jak kamień i drewno, oraz wygląd zgodny ze stylem francuskim.Wszystkie gzymsy oraz listwy ozdobne wokół wnęk są także rzeźbione aby uzyskać jeszcze lepszy efekt. Posiadają one niestandardową wysokość, a poniżej nich znajdziemy szuflady. Na ścianie środkowej mamy ukryty okap. Ściany pod nim zostały wyłożone odpornym na temperatury i zabrudzenia granitem. Po środku zabudowy biegnie czarny granitowy blat, który mocno kontrastuje z białym kolorem mebli. Jest to zabieg celowy, dzięki czemu unikamy zbyt nudnego i monotonnego wyglądu. Dalej mamy zlewozmywak zamontowany pod blatem, wokół którego zawieszone są również wysokie szafki. Przestrzeń między szafkami dobrze oświetli nam pod szafkowe oświetlenie.

Wygoda w pomieszczeniu również jest ważna.

Gotowanie ułatwi nam płyta grzewcza wkomponowana w dolny poziom blatu wyspy. Wyspa jest dwupoziomowa, ma to wiele zalet. Najbardziej zauważalną zaletą jest oddzielnie przestrzeni do gotowania, z tą na której możemy przygotowywać potrawy czy je jeść. Dlatego wyspa kuchenna pełnić może wiele funkcji, jest bardzo przydatnym elementem w kuchni. Obecnie używa się jej prawie zawsze, gdy tylko jest to możliwe. Daje nam mnóstwo dodatkowego miejsca do gotowania a także przestrzeń na akcesoria pod nią, możemy tutaj chociażby zamontować zmywarkę lub mniejszą lodówkę.

Podobne projekty:

Przestronna klasyczna kuchnia na otwartym planie

Przestronna klasyczna kuchnia na otwartym planie Od dawna kuchnia przestała być zamkniętym...

Lekkość bieli prestiżowej kuchni w stylu angielskim

Lekkość bieli prestiżowej kuchni w stylu angielskim Lekka biel idealnie pasuje do kuchni w tym...

Nowoczesna bryła stylowej kuchni

Nowoczesna bryła stylowej kuchni Łączą się tutaj dwa elementy pierwszym jest marmurowy blat,...
Ciekawy kontrast czerni z bielą 2

Ciekawy kontrast czerni z bielą

Ciekawy kontrast czerni z bielą Klasyczny układ w którym po środku jest wyspa kuchenna otoczona...