Elegancka forma klasycznej kuchni

Klasyczne wnętrze również może być przytulne, przykładem jest ta francuska kuchnia. Wszystko zostało zaprojektowane tak aby maksymalnie wykorzystać pomieszczenie z wszystkimi jego charakterystycznymi cechami jak dwa przejścia do innych pokoi. Odpowiednie zaprojektowanie pozwala stworzyć miejsce, które będzie prawdziwym centrum domu. Wszystko wykonane jest z najwyższą starannością, oraz dbałością o szczegóły. Od bardzo wydajnych oraz cichych zawiasów, przez akcesoria takie jak wysuwane kosze czy wkłady do szuflad pozwalające lepiej uporządkować wnętrze.

Tutaj od razu zwrócić uwagę możemy na dwie figurki. Wstawione w specjalne wnęki po obu stronach okapu nadają pomieszczeniu wyjątkowy, niepowtarzalny charakter.

Ważnym było też aby sam wygląd był ponadczasowy, zapewnia to użycie naturalnych materiałów takich jak kamień i drewno, oraz wygląd zgodny ze stylem francuskim.Wszystkie gzymsy oraz listwy ozdobne wokół wnęk są także rzeźbione aby uzyskać jeszcze lepszy efekt. Posiadają one niestandardową wysokość, a poniżej nich znajdziemy szuflady. Na ścianie środkowej mamy ukryty okap. Ściany pod nim zostały wyłożone odpornym na temperatury i zabrudzenia granitem. Po środku zabudowy biegnie czarny granitowy blat, który mocno kontrastuje z białym kolorem mebli. Jest to zabieg celowy, dzięki czemu unikamy zbyt nudnego i monotonnego wyglądu. Dalej mamy zlewozmywak zamontowany pod blatem, wokół którego zawieszone są również wysokie szafki. Przestrzeń między szafkami dobrze oświetli nam pod szafkowe oświetlenie.

Wygoda w pomieszczeniu również jest ważna.

Gotowanie ułatwi nam płyta grzewcza wkomponowana w dolny poziom blatu wyspy. Wyspa jest dwupoziomowa, ma to wiele zalet. Najbardziej zauważalną zaletą jest oddzielnie przestrzeni do gotowania, z tą na której możemy przygotowywać potrawy czy je jeść. Dlatego wyspa kuchenna pełnić może wiele funkcji, jest bardzo przydatnym elementem w kuchni. Obecnie używa się jej prawie zawsze, gdy tylko jest to możliwe. Daje nam mnóstwo dodatkowego miejsca do gotowania a także przestrzeń na akcesoria pod nią, możemy tutaj chociażby zamontować zmywarkę lub mniejszą lodówkę.

Podobne projekty:

Znakomita angielska kuchnia

Znakomita angielska kuchnia   Staranność i perfekcję widać na każdym kroku. Wszystkie...
Francuska przestronna kuchnia z wyspa-3

Francuska przestronna kuchnia z wyspą

Francuska przestronna kuchnia z wyspą. Na przestrzeni lat sposób projektowania, oraz wykonywania...
Przestronna nowoczesna kuchnia 3

Przestronna nowoczesna kuchnia

Przestronna nowoczesna kuchnia Pierwszą rzeczą która przyciąga wzrok, jest wielopoziomowa wyspa...

Biała francuska kuchnia z ciemną wyspą

Biała francuska kuchnia z ciemną wyspą. Biały kolor idealnie pasuje do drewnianych mebli...