Imponująca wysoka kuchnia

Jeśli wnętrze na to pozwala, bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zbudowanie mebli do samego sufitu. Ma to wpływ zarówno na niezwykle spójny i piękny wygląd kuchni pozbawiony pustych przestrzeni, jak i na wygodę użytkowania ponieważ w pełni wykorzystujemy każdy możliwy centymetr. Tak jest i tutaj, białe meble idealnie wpasowały się aż po sam sufit. Dzięki temu, że meble kuchenne nie posiadają uchwytów, sprawiają wrażenie naturalnego przedłużenia ściany i tła dla wyspy kuchennej. Prostą białą formę urozmaica wnęka wykonana z tego samego materiału co blat czyli granitu. Czerń idealnie komponuje się z bielą, co dodatkowo podkreśla fantastyczne podświetlenie pozwalające na dekorowanie światłem. Podświetlenie obecne jest również wokół wszystkich kluczowych sprzętów kuchennych, świetnie wpasowując się do ciemnego koloru granitu.

W samej wnęce znajdziemy przestrzeń z blatem roboczym, płytę indukcyjną, oraz wbudowany okap.

 Zamiast standardowych szafek dolnych i górnych oddzielnych blatem, tutaj mamy jeden ciąg szafek w którym znajdziemy perfekcyjnie wkomponowaną wnękę z wszystkimi udogodnieniami. Jest to ciekawe rozwiązanie idealnie pasujące do wysokiej zabudowy mebli. Sprzęty kuchenne w kolorze stali, również świetnie komponują się z meblami. Znajdziemy tutaj dużą chłodziarkę na wino, oraz piekarnik. Lodówka została zabudowana. Sama wyspa mieści duży blat, po środku którego znajdziemy wkomponowany zlewozmywak. Nad wyspą zawieszone zostały lampy, które dodatkowo pełnią funkcję ciekawej ozdoby.

Zarówno w wyspie jak i meblach na ścianach mamy dostępne mnóstwo miejsca, które możemy aranżować według własnych potrzeb.

Świetne do tego będą wszelakie wysuwane kosze, sortowniki, czy wkłady na sztućce. Wszystko to pozwoli nam utrzymać porządek wewnątrz mebli, a także ułatwi codzienną pracę, ponieważ wszystko będziemy mieli pod ręką. Wysoką zabudowę spotykamy coraz częściej w większości kuchni, gdzie miejsce na to pozwala. Jest to zarówno praktyczne, jak i piękne.

Podobne projekty:

Przestronna biała kuchnia we francuskim stylu.

Przestronna biała kuchnia we francuskim stylu. Zaprojektowana jest w ponadczasowy sposób. Układ...
Szlachetna angielska kuchnia 1

Szlachetna angielska kuchnia

Szlachetna angielska kuchnia Przestronna kuchnia w klasycznej formie. Masywna wyspa stanowi...

Nowoczesna kuchnia ze stylem

Nowoczesna kuchnia ze stylem Coraz częściej kuchnia przestaje być wyłącznie pomieszczeniem w...
Modna otwarta kuchnia 1

Modna otwarta kuchnia

Modna otwarta kuchnia Kuchnia utrzymana w stonowanej, ciepłej kolorystyce, dobrze komponuje się z...