Imponująca wysoka kuchnia

Jeśli wnętrze na to pozwala, bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zbudowanie mebli do samego sufitu. Ma to wpływ zarówno na niezwykle spójny i piękny wygląd kuchni pozbawiony pustych przestrzeni, jak i na wygodę użytkowania ponieważ w pełni wykorzystujemy każdy możliwy centymetr. Tak jest i tutaj, białe meble idealnie wpasowały się aż po sam sufit. Dzięki temu, że meble kuchenne nie posiadają uchwytów, sprawiają wrażenie naturalnego przedłużenia ściany i tła dla wyspy kuchennej. Prostą białą formę urozmaica wnęka wykonana z tego samego materiału co blat czyli granitu. Czerń idealnie komponuje się z bielą, co dodatkowo podkreśla fantastyczne podświetlenie pozwalające na dekorowanie światłem. Podświetlenie obecne jest również wokół wszystkich kluczowych sprzętów kuchennych, świetnie wpasowując się do ciemnego koloru granitu.

W samej wnęce znajdziemy przestrzeń z blatem roboczym, płytę indukcyjną, oraz wbudowany okap.

 Zamiast standardowych szafek dolnych i górnych oddzielnych blatem, tutaj mamy jeden ciąg szafek w którym znajdziemy perfekcyjnie wkomponowaną wnękę z wszystkimi udogodnieniami. Jest to ciekawe rozwiązanie idealnie pasujące do wysokiej zabudowy mebli. Sprzęty kuchenne w kolorze stali, również świetnie komponują się z meblami. Znajdziemy tutaj dużą chłodziarkę na wino, oraz piekarnik. Lodówka została zabudowana. Sama wyspa mieści duży blat, po środku którego znajdziemy wkomponowany zlewozmywak. Nad wyspą zawieszone zostały lampy, które dodatkowo pełnią funkcję ciekawej ozdoby.

Zarówno w wyspie jak i meblach na ścianach mamy dostępne mnóstwo miejsca, które możemy aranżować według własnych potrzeb.

Świetne do tego będą wszelakie wysuwane kosze, sortowniki, czy wkłady na sztućce. Wszystko to pozwoli nam utrzymać porządek wewnątrz mebli, a także ułatwi codzienną pracę, ponieważ wszystko będziemy mieli pod ręką. Wysoką zabudowę spotykamy coraz częściej w większości kuchni, gdzie miejsce na to pozwala. Jest to zarówno praktyczne, jak i piękne.

Podobne projekty:

Francuska przestronna kuchnia z wyspa-3

Francuska przestronna kuchnia z wyspą

Francuska przestronna kuchnia z wyspą. Na przestrzeni lat sposób projektowania, oraz wykonywania...
angielskie_kuchnie2

Szykowna angielska kuchnia

Szykowna angielska kuchnia Kremowa angielska kuchnia o niezwykle szykownym oraz stylowym...

Tradycyjna angielska kuchnia

Tradycyjna angielska kuchnia Kuchnia jest miejscem w którym gotujemy, spożywamy posiłki, czy po...

Elegancja klasycznej kuchni

Elegancja klasycznej kuchni. Zbliżone odcienie barw tworzą przyjemną, przytulną kolorystykę. Taki...