Intrygująca wyspa w kuchni

Obie ściany zawierają wbudowane szafy, w których widoczny od zewnątrz jest jedynie front. Jest on wykonany na wzór błyszczącej stali. Od zewnętrznej strony nie widzimy żadnej widocznej bryły mebli. Boki wzdłuż całej głębokości zostały ukryte za ścianą. Neutralny kolor dobrze komponuje taką zabudowę ze ścianą.. Mamy tutaj również miejsce na umieszczenie sprzętów do zabudowy.

Wyspa kuchenna stanowi główny element zapewniający zarówno olśniewający wygląd, jak i funkcjonalność.

 Jest ona dwupoziomowa, górny poziom stanowi gruba drewniana nakładka. Przechodzi ona w pełnowymiarowy stół do jadalni. Możemy ustawić przy nim krzesła i jeść posiłki. Jest to świetne miejsce zastępujące jadalnię. Blat ten może także służyć jako dodatkowa przestrzeń robocza, gdy będziemy przygotowywać większy posiłek. Niższy poziom wyspy to miejsce na zlewozmywak. dodatkowo zasłonięty przez płytę kładzioną na zlewozmywaku. Płyta ta wykonana jest ze szkła hartowanego, przykrywając nią zlewozmywak nie tracimy miejsca ponieważ możemy kroić na niej różne rzeczy a nawet przygotowywać kotlety. Jego komora nie musi być duża, ponieważ w nowoczesnej kuchni często mamy także zmywarkę. Są tutaj także dwie płyty grzewcze idealne by gotować na nich posiłki. Obydwie są indukcyjne, w czarnym kolorze wtapiającym je w pozostały blat.

Pod ścianą znajduje się długie i wąskie okno. Pod nim umieszczony został ciąg niskich szafek.

Zawierają one drugi zlewozmywak z charakterystyczną wysoką baterią kranu, jest ona obracana tak jak w prysznicu. Dzięki temu możemy wygodnie myć naczynia czy nalewać wodę, manewrując pod każdym kątem. Dół szafek to praktycznie same szuflady. Zapewniają one lepsze wykorzystanie miejsca oraz ogromną pojemność. Dodatkowo ich wnętrze możemy zaaranżować poprzez odpowiednie wkłady tak byśmy mieli tam porządek, oraz zmieścili jeszcze więcej potrzebnych rzeczy.

Podobne projekty:

angielskie_kuchnie2

Szykowna angielska kuchnia

Szykowna angielska kuchnia Kremowa angielska kuchnia o niezwykle szykownym oraz stylowym...
angielskie_kuchnie2

Szykowna angielska kuchnia

Szykowna angielska kuchnia Kremowa angielska kuchnia o niezwykle szykownym oraz stylowym...

Stonowana elegancja w angielskiej kuchni

Stonowana elegancja w angielskiej kuchni Proste kształty mebli zapewniają ponadczasowy wygląd....

Rewelacyjna angielska kuchnia w atrakcyjnym kształcie

Pomieszczenie składa się z dwóch części niczym w tradycyjnej angielskiej kuchni. Jadalni z...