Intrygujące akcenty w angielskim stylu

Wyspa kuchenna może wydawać się mniej tradycyjna, jednak bordowy jest równie ciekawy. Z obu stron wyspy są szafki służące do przechowywania rzeczy. Po bokach posiada ona wsporniki przytrzymujące masywny blat, listwy ozdobne, a nawet grube listwy cokołowe u dołu. Wszystko to po to aby nabrała masywnego, dostojnego wyglądu. Jest on jednak dość minimalistyczny ponieważ nie ma żadnych krzykliwych ozdób ani dodatków. Wszystkie rzeźbienia ładnie wtapiają się w jednolitą kolorystykę. Blat nie został pomalowany na żaden kolor, natomiast pokryty bezbarwnym lakierem chroniącym drewno oraz uwidaczniającym jego naturalne słoje. Dzięki temu osiągnięty został naturalny i elegancki efekt. Wzorem kuchni angielskich, które poza gotowaniem pełnią też funkcję centrum domu, przy wyspie można usiąść na podwyższanych krzesłach. Dzięki temu można w niej spędzać czas nie tylko przygotowując lub jedząc posiłki. Jest to świetne miejsce spotkań z rodziną, oraz przyjaciółmi. Możemy wspólnie gotować, rozmawiać przy kawie, czy też spędzać czas na dowolny inny lubiany sposób.

Na jednej ścianie jest sporych rozmiarów białe okno. Nad nim została wykonana zabudowa meblowa z ozdobnym gzymsem aby wtopić je do pozostałej części mebli.

Pod nim jest zlewozmywak, obok którego są dwie ozdobne kolumny. Jest to świetne rozwiązanie abyśmy mogli gotując podziwiać widoki za oknem, oraz mieli mnóstwo światła dziennego. Blat dla kontrastu z drewnem wykonany jest z białego granitu. Dobrze komponuje się on z pomieszczeniem, nie jest krzykliwy, natomiast dyskretnie wtapia się pomiędzy dolne i górne meble. Pasuje do niego ładna zabudowa pieca wielofunkcyjnego, gdzie okap zabudowany został meblami. Po obu stronach posiadają one szafki, na dole podobne kolumny jak przy zlewozmywaku. Boki to szafki przeszklone z tak zwanymi witrażami. Szklana szafka rozpoczyna układ, od boku posiadając także listwę ozdobną, a na górze rzeźbiony gzyms.

Wszystko jest eleganckie, ale zarazem przytulne. Zwłaszcza jeżeli dołożone zostaną dodatki ozdobne.

Elegancka kolorystyka, liczne ozdoby, a nawet ozdobny żyrandol. Wszystko to komponuje się ze sobą tworząc jedną spójną całość. Uzupełnieniem są wszelkie akcesoria wewnątrz mebli, dzięki którym gotowanie jest dużo łatwiejsze. Obecna technologia pozwala na to by klasycznie wyglądająca kuchnia wyposażona była we wszystkie współczesne udogodnienia. Znacząco podnosi to wygodę korzystania z pomieszczenia.

Podobne projekty:

klasyczne_meble_kuchenne_styl_angielski_na_zamowienie_1

Drewniana wyspa oraz ponadczasowa biel w tradycyjnej kuchni

Drewniana wyspa oraz ponadczasowa biel w tradycyjnej kuchni Całość sprawia wrażenie zarówno...

Przestronna klasyczna kuchnia na otwartym planie

Przestronna klasyczna kuchnia na otwartym planie Od dawna kuchnia przestała być zamkniętym...
Kremowa klasyczna kuchnia-1

Kremowa klasyczna kuchnia

Kremowa klasyczna kuchnia Dobrze oświetlona oraz słoneczna francuska kuchnia z wyspą. Pod ogromnym...
Naturalne piękno dębu w kuchni 1

Naturalne piękno dębu w kuchni

Naturalne piękno dębu w kuchni Nowoczesne kuchnie słyną z prostych brył i niezwykle modnych w...