Gdy w kuchni dużo się dzieje, zaczyna nam brakować miejsca. W kuchni często jest niezbędne, a brak miejsca może blokować przejście i pracę. Nie ważne jak urządziłeś swoją kuchnię – klasyczne, czy nowocześnie, a nawet niezależnie od tego jak duża jest Twoja kuchnia, maksymalne zwiększenie miejsca pozwoli Ci lepiej czerpać radość z kuchni.

Oszczędzanie miejsca tak naprawdę opiera się na upraszczaniu rzeczy, organizowaniu, czynieniu ich mniej zagraconymi. Masz tutaj pewne szybkie i kluczowe porady. Oszczędzasz nie tylko przestrzeń w kuchni, ale również rzeczy w niej znajdujące się. Jeśli interesuje Cię fajna kuchnia, masz tutaj kilka prostych sposobów, by uczynić ją prostą i dobrze zorganizowaną.

Suszarka na talerze za zlewozmywakiem do ściany
Jeśli zmywasz ręcznie, suszarka umieszczona za zlewozmywakiem, między ścianą a zlewozmywakiem, będzie świetnym rozwiązaniem. Wykorzystasz przestrzeń marnowaną w zdecydowanej większości kuchni.

Kosz mocowany do drzwi frontów od wewnątrz
Specjalne kosze na długie i lekkie rzeczy takie jak folia aluminiowa. Przymocowywany do wnętrza pojemnik zapewni nam pełne wykorzystanie przestrzeni. Wielu producentów akcesoriów ma taki sortownik w swojej ofercie.

Stojak na filiżanki oszczędzający miejsce
Stojak który mocujesz od dołu półki zapewni ci wykorzystanie miejsca, o którym nawet nie myślałeś, że może być wykorzystane.

Wieszak na chemię pod zlewozmywakiem
Pod zlewozmywakiem prócz standardowych sprzętów dedykowanych tym szafkom, możesz zamieścić prosty wieszak na chociażby płyn do okien.

Podwójne szuflady pod zlewozmywakiem
Droższą alternatywą dla wymienionego wcześniej wieszaka jest zamontowanie podwójnych szuflad ze specjalnym wycięciem na syfon.