Piekarnik, płyta grzewcza:

 Jak wybrać AGD piekarnik kuchnie na wymiar sklep z meblami kuchennymi

Nie ustawiaj płyty grzewczej bezpośrednio przy ścianie i wysokiej szafce. Zachowaj przynajmniej 40cm odstępu.

Jeśli stawiasz piekarnik obok lodówki, upewnij się u sprzedawcy czy wybrany sprzęt jest odpowiednio izolowany. Jeśli nie jest, zachowaj przynajmniej 30cm odstępu.

Jak wybrać AGD płyta grzewcza kuchnie na wymiar sklep z meblami kuchennymi

Nie stawiaj piekarnika w szafce narożnej prostopadle do drugiej szafki (do zabudowy piekarnika w szafce narożnej służą specjalne szafki, w których piekarnik jest pod kątem 45 stopni).

Lodówka:

Lodówka jak wybrać urządzenia AGD kuchnie na wymira Nysa Kłodzko Opole Wrocław

Staraj się umieścić ją na końcu ciągu meblowego.

Zapewnij blat roboczy do odstawiania zapasów, jeśli to możliwe to minimum 35cm.

Jeśli stawiasz przy ścianie, zostaw kilka centymetrów luzu który możesz zabudować np. blendą. Dzięki temu będziesz mógł swobodnie otworzyć drzwi od lodówki.

Lodówkę możesz umiejscowić we wcześniej nieużywanym miejscu. Pamiętaj tylko o podłączeniu do prądu. Upewnij się, że masz wystarczająco miejsca by swobodnie otworzyć drzwi od lodówki.

Zlewozmywak:

Jak wybrać AGD zlewozmywak kuchnie na wymiar sklep z meblami kuchennymi

Jeśli masz taką możliwość i funkcjonalność kuchni nie wymaga zmiany lokalizacji, zostaw zlewozmywak w tym samym miejscu. Oszczędzisz na kosztach hydraulika i przeróbki instalacji wodnej.

Jeśli jest przy ścianie, nie ma problemu. Jednak idealnie byłoby, gdyby było trochę miejsca po obu stronach zlewozmywaka.

Zmywarka:

Jak wybrać AGD zmywarka kuchnie na wymiar sklep z meblami kuchennymi

Zmywarka może sąsiadować obok innych urządzeń. Ograniczeniem jest tu jedynie możliwość podłączenia do instalacji wodno kanalizacyjnej i elektrycznej.

Jeśli zmywarkę musisz dać obok któregoś z innych urządzeń, np. lodówki – postaraj się by była ona z panelem zakrytym. Kuchnia będzie wyglądać dzięki temu o wiele lepiej.


Tagi: Jak rozmieścić sprzęt AGD w kuchni, gdzie umieścić zmywarkę, zlewozmywak, lodówkę, płytę grzewczą, Kuchnie na wymiar, kuchnia do zabudowy, meble kuchenne na zamówienie, sklep z meblami, sklep z kuchniami, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok, Gdynia, Częstochowa, Radom, Sosnowiec, Toruń, Kielce, Rzeszów, Gliwice, Zabrze, Olsztyn, Bielsko-Biała, Bytom, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Gorzów Wielkopolski, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Płock, studio mebli kuchennych, stolarz, stolarstwo, porady jak zaprojektować kuchnię