Minimalistyczne, nowoczesne kuchnie są z reguły eleganckie i wyszukanie, ale mogą być też sterylne i onieśmielające, jeśli nie nadamy im przytulności w jakiś sposób. Dużo prostych linii i gładkich powierzchni jest typowa dla nowoczesnej kuchni, co nie zawsze sprzyja odpoczynkowi, spokojnemu przygotowywaniu potraw czy spotkaniom z rodzinnym w kuchni.

Oto kilka porad jak można nadać trochę przytulności do nowoczesnej kuchni i w konsekwencji stworzyć miejsce w którym naprawdę chce się przebywać.

Zmaksymalizuj ogrzewającą moc drzewa. Nieważne czy jest to wielki drewniany stół kuchenny, czy mała drewniana miska na blacie, użycie drewna w nowoczesnej kuchni natychmiast sprawi, że będzie przytulniejsza.

Użyj również zieleni. Kolor zielony w nowoczesnej kuchni działa kojąco. Mogą to być na przykład sztuczne rośliny lub małe kwiatki. Wszystko co naturalne mocno wygładzi z reguły sztywne linie nowoczesnej kuchni.

Dodaj delikatnie oświetlenie. Lżejsze światło utrudni komfort pracy, jednak znacznie złagodzi całą kuchnię i poprawie odczucie przytulności.

Użyj przyjaznego koloru, kuchnie nowoczesne mają tendencje do popadania w jeden kolor, na przykład biały. Gdy dodasz do tego inny, na przykład zielony, znacznie ocieplisz kuchnie i nadasz jej osobowości.

Możesz również dodać nieoczekiwany tradycyjny element, na przykład stół z drewna lub podłogę drewnianą. A nawet kolorowe i eleganckie narzuty na krzesła, które zbalansują błyszczące powierzchnie mebli.