Klasyczna biała kuchnia w kamienicy

Stosunkowo niewielkie, choć wysokie pomieszczenie, zostało tutaj w pełni wykorzystane. Dobrze pokazuje to, że nawet w mieszkaniu o kuchni średniej wielkości dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu i wykonaniu można stworzyć coś wyjątkowego. Oczywiście wymaga to przemyślanego rozmieszczenia każdego z elementów układu oraz skazani AGD, jednak końcowy efekt zdecydowanie jest tego wart. Nic tak pięknie nie komponuje się z klasyczną kamienicą jak angielska kuchnia z wyspą. Zwłaszcza jeżeli w pełni wykorzystuje zalety, oraz specyfikę pomieszczenia. Tutaj mamy ogromne okno, które dostarcza mnóstwo światła. Priorytetem było dobrać rozwiązania tak, aby dobrze wkomponować to okno.

Po jednej stronie mamy niezwykle elegancji i szykowny ciąg mebli, gwarantujący ogromną przestrzeń do gotowania.

Środkowa część to wyspa z szykownym ciemnym blatem wykonanym z granitu. Na kolejnej ścianie mamy wysoką szafkę z zabudowaną lodówką. Wszystko w pięknym i ponadczasowym stylu angielskim, wykonane z dbałością o najmniejsze detale. Liczne zdobienia obecne są przy listwie wieńczącej a także wspornikach przy klasycznej zabudowie okapu. Ważnym elementem jest tutaj gra świateł. Cala kuchnia jest perfekcyjnie doświetlona przez oświetlenie pod szafkami, wewnątrz szafek, a także na meblach.

Wyspa kuchenna zawiera gruby blat z czarnego granitu, świetnie współgra on z dominującym białym kolorem.

Jej boki ładnie ozdabiają rzeźby. Dla wygody zastosowano też na całej długości mniejsze szuflady. Pod sufitem zawieszony jest żyrandol świetnie dopełniający klasyczny wygląd. Przy wszystkich artystycznych zdobieniach ważny jest również komfort pracy, który dzięki odpowiednim odległościom pozwala w niewielkiej przestrzeni przyjemnie spędzać wielu osobom na raz. Elementy przeszklone dają nam ogromne możliwości w zakresie własnej aranżacji wnętrza, gdyż możemy tam ułożyć wszystko to, co jest dla nas ważne. Jego białe szprosy idealnie pasują do białych mebli.

Podobne projekty:

Przestronna klasyczna kuchnia na otwartym planie

Przestronna klasyczna kuchnia na otwartym planie Od dawna kuchnia przestała być zamkniętym...
Kremowa angielska kuchnia 1

Kremowa angielska kuchnia

Kremowa angielska kuchnia To co charakteryzuje klasyczne kuchnie to najczęściej jasna lub kremowa...
Modny granit w naturalnej kuchni 1

Modny granit w naturalnej kuchni

Modny granit w naturalnej kuchni     Niezwykle nowoczesne, choć przy tym wyważone...

Inspirująca i jasna angielska kuchnia

Inspirująca i jasna angielska kuchnia Bardzo często klasyczne kuchnie wykonywane są w odcieniach...