Klasyczna biała kuchnia w kamienicy

Stosunkowo niewielkie, choć wysokie pomieszczenie, zostało tutaj w pełni wykorzystane. Dobrze pokazuje to, że nawet w mieszkaniu o kuchni średniej wielkości dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu i wykonaniu można stworzyć coś wyjątkowego. Oczywiście wymaga to przemyślanego rozmieszczenia każdego z elementów układu oraz skazani AGD, jednak końcowy efekt zdecydowanie jest tego wart. Nic tak pięknie nie komponuje się z klasyczną kamienicą jak angielska kuchnia z wyspą. Zwłaszcza jeżeli w pełni wykorzystuje zalety, oraz specyfikę pomieszczenia. Tutaj mamy ogromne okno, które dostarcza mnóstwo światła. Priorytetem było dobrać rozwiązania tak, aby dobrze wkomponować to okno.

Po jednej stronie mamy niezwykle elegancji i szykowny ciąg mebli, gwarantujący ogromną przestrzeń do gotowania.

Środkowa część to wyspa z szykownym ciemnym blatem wykonanym z granitu. Na kolejnej ścianie mamy wysoką szafkę z zabudowaną lodówką. Wszystko w pięknym i ponadczasowym stylu angielskim, wykonane z dbałością o najmniejsze detale. Liczne zdobienia obecne są przy listwie wieńczącej a także wspornikach przy klasycznej zabudowie okapu. Ważnym elementem jest tutaj gra świateł. Cala kuchnia jest perfekcyjnie doświetlona przez oświetlenie pod szafkami, wewnątrz szafek, a także na meblach.

Wyspa kuchenna zawiera gruby blat z czarnego granitu, świetnie współgra on z dominującym białym kolorem.

Jej boki ładnie ozdabiają rzeźby. Dla wygody zastosowano też na całej długości mniejsze szuflady. Pod sufitem zawieszony jest żyrandol świetnie dopełniający klasyczny wygląd. Przy wszystkich artystycznych zdobieniach ważny jest również komfort pracy, który dzięki odpowiednim odległościom pozwala w niewielkiej przestrzeni przyjemnie spędzać wielu osobom na raz. Elementy przeszklone dają nam ogromne możliwości w zakresie własnej aranżacji wnętrza, gdyż możemy tam ułożyć wszystko to, co jest dla nas ważne. Jego białe szprosy idealnie pasują do białych mebli.

Podobne projekty:

Francuska przestronna kuchnia z wyspa-3

Francuska przestronna kuchnia z wyspą

Francuska przestronna kuchnia z wyspą. Na przestrzeni lat sposób projektowania, oraz wykonywania...

Przestronna biała kuchnia we francuskim stylu.

Przestronna biała kuchnia we francuskim stylu. Zaprojektowana jest w ponadczasowy sposób. Układ...
Nowoczesna architektura kuchni 1

Nowoczesna architektura kuchni

Nowoczesna architektura kuchni Coraz częściej kuchnia przestaje być osobnym pomieszczeniem, a...

Przestronna francuska kuchnia z wyspą

Przestronna francuska kuchnia z wyspą Modnym rozwiązaniem jest tworzenie kuchni na otwartym...