Klasyczne kształty angielskiej kuchni.

W dzisiejszych czasach tradycyjne kuchnie wyposażone są we wszystkie najnowsze udogodnienia, jednocześnie zachowując swój klimat, wraz z przytulną atmosferą. Dokładnie tak jest w tym przypadku, mamy tutaj dużą angielską kuchnię z wyspą nad którą wisi fenomenalna wieszak na wszelkie przydatne narzędzia, który jednocześnie jest wspaniałą ozdobą. Jest to nawiązanie do tradycyjnych kuchni, jednak również tutaj zastosowanie znalazły najnowsze udogodnienia takie jak oświetlenie. Dzięki temu mamy świetne doświetlenie przestrzeni roboczej, jak i zachowany klasyczny kształt. Każda z czterech krawędzi dodatkowo ozdobiona jest elementami rzeźbionymi w drewnie. Poniżej znajdziemy wyspę, która również na każdej z krawędzi ma rzeźbione nogi. Dodatkowo jedna z szafek mieści w sobie półki na wino. Pozostałe szafki u dołu wyspy to na przemian szuflady oraz standardowo otwierane szafki. Dwa z boków wyspy zostały ozdobione listwami drewna, co nawiązuje do tradycji.

Blat wykonany został z granitu, a w jego powierzchnie dodatkowo uzupełnia płyta grzewcza, wkomponowana w sposób niemal niewidoczny za sprawą zbliżonego koloru.

 Kolejny rząd dolnych szafek umieszczony został pod oknem. Również nawiązuje on do klasycznych rozwiązań choćby za sprawą ozdobnych nóg rzeźbionych w drewnie. Podobnie jak pół okrągły stolik, który znajduje się na jednym z końców mebli. Posiada on również rzeźbione w drewnie zdobienia, a dodatkowo jego blat jest drewniany. Taki dodatek pięknie kontrastuje z czarnym granitem stosowanym w pozostałych miejscach.

Powyżej znajdziemy półki, które upiększyć można według własnego uznania dowolnymi dodatkami.

 Drugi rząd szafek zawiera w sobie ogromny piec kuchenny, ukryty w stylowej zabudowie meblowej. Jest to świetne uzupełnienie klasycznej kuchni, które kryje w sobie kolejną niespodziankę, którą jest ukryty i wydajny okap. Dalsza część to wysokie szafki, w której znajdziemy piekarnik, mikrofalę, oraz co najważniejsze lodówkę. Wszystko dobrane w takich proporcjach by idealnie współgrało z pozostałą zabudową. Podobnie jest z dalszym zakończeniem rzędu, które nawiązuje do przeciwnego i również posiada drewniany blat. Drewniane są również dodatki w szafach, dzięki czemu całość jest przemyślana w najmniejszym szczególe.

Podobne projekty:

Eleganckie połączenie we Francuskiej Kuchni 3

Eleganckie połączenie we Francuskiej Kuchni

Eleganckie połączenie we Francuskiej Kuchni Bardzo często klasyczne kuchnie wykonywane są w...

Ponadczasowa elegancja francuskiego stylu

Ponadczasowa elegancja francuskiego stylu Dobrze widoczna jest monumentalna zabudowa nad piecem z...

Inspirująca i jasna angielska kuchnia

Inspirująca i jasna angielska kuchnia Bardzo często klasyczne kuchnie wykonywane są w odcieniach...

Przestronna francuska kuchnia z wyspą

Przestronna francuska kuchnia z wyspą Modnym rozwiązaniem jest tworzenie kuchni na otwartym...