Wiele rzeczy od dużego czasu pozostaje stereotypowych, powoduje to problem dla osób pragnących zaprojektować swoją kuchnię w sposób oryginalny. Na przykład, jeśli myślisz o zlewozmywaku kuchennych, zawsze masz wyobrażenie typowego okrągłego lub prostokątnego zlewozmywaka który służy do mycia naczyń i niczego więcej.

Jednak tak naprawdę jeśli interesują Cię typy zlewozmywaków, ich rodzaje, to jest ich znacznie więcej. Wiele z nich jest genialnych, więc jeśli otworzysz swój umysł, czeka Cię masa frajdy przy korzystaniu z nich.

Multi zadaniowy
Obecne zlewozmywaki posiadają wiele cech, które dotyczą nie tylko wyglądu. Na przykład przy małym okrągłym zlewozmywaku wciąż możemy mieć dwie dodatkowe nakładki ze stali w kształcie dwóch okrągłych misek. Idealnie pasują one do zlewozmywaka i w jednokomorowym zapewnią dwie dodatkowe komory. Dodatkowo świetnym rozwiązaniem jest szklana deska na zlewozmywak, która służy krojeniu warzyw.

A co jeżeli chcesz, by Twój zlewozmywak był bardziej nietypowy… To proste. Wtedy możesz wybrać jeden z niecodziennych zlewozmywaków, na przykład w całości wykonany z drewna i z niecodziennym kształtem. Dodatkowo zlewozmywak może być centralnym miejscem kuchni, jeśli jest on długości wyspy kuchennej.

Oczywiście prócz nietypowych kształtów, również materiał zlewozmywaka może być nietypowy. Od kamienia, przez kompozyty, po stal nierdzewną. Może on również być integralną częścią blatu. Reasumując, obecnie wybór jest ogromny i prócz stereotypowego zlewozmywaka, warto przynajmniej przejrzeć dostępną ofertę producentów, gdyż ci prześcigają się w wyjątkowości rozwiązań.