Hokery barowe są bardzo uniwersalne i często używane w miejscu takim jak kuchnia. Hokerów jest kilka rodzai, więc urządzając kuchnie na wymiar warto dobrąć odpowiednie pod zwględem swoich oczekiwań. W przypadku kuchni klasycznej również powinny być ne adekwatne. Istotnym jest przeznaczenie hokera. To, czy szukamy go do kuchni, jadalni, czy baru. Wysokość hokera dobieramy według wysokości blatu, wysokość siedziska powinna być niższa o około 30 cm od blatu kuchennego. By hoker zachował proporcje stołu kuchennego czy typowego krzesła kuchennego, wysokość podpórki na nogi powinna być około 40cm niżej siedziska. Największą uwagę do wysokości hokeru powinniśmy zwrócić w momencie gdy mamy nietypową wysokość blatu kuchennego (typowa ~80-85cm).

Jeśli dużo przesiadujemy w kuchni i często używamy hokera, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie wybór tego z oparciem.

Dobierając hoker pod względem wyglądu, warto by albo komponowały się z resztą aranżacji projektu kuchni, albo były kontrastem. Jeśli często korzystamy z hokerów, wybierzmy materiał łatwy w utrzymaniu czystości.

By móc wygodnie siedzieć na hokerze, ustawiamy go około 30cm od blatu.

Wiele hokerów jest dziś projektowanych tak, że są zarówno wygodne, jak i świetnie podkreślają atuty aranżacji kuchni. Przed zakupem warto jednak móc przetestować hoker, by upewnić się co do jego komfortu. Dobrze jest też, jeżeli usiądziesz zarówno na zwykłym krześle, jak i na hokerze. Może się okazać, że o wiele wygodniej będzie Ci siedzieć na zwykłym krześle. Zwykłe krzesła będą lepsze dla tradycjonalistów i osób z kłopotami zdrowotnymi.