Kuchnie Arclinea najwyższa jakość materiałów, innowacja rozwiązań i artystyczne podejście do tworzonych wnętrz.

Chcesz mieć kuchnię o wydajności tej spotykanej w restauracji, a przy tym nie poświęcać piękna i wyglądu? Z pewnością warto przyjrzeć się ofercie Arclinea, która łączy funkcjonalność z elegancką harmonią, idealnie komponując się w domu.

Kuchnie Arclinea

 

Filozofia kuchni jako centralnego miejsca w domu zyskuje ostatnimi czasy coraz bardziej na uznaniu.

Kuchnie Arclinea odzwierciedlają sposób wzornictwa, stawiając na najwyższe standardy w kilku kluczowych dziedzinach:

 

  • Funkcjonalne, oraz ergonomiczne zagospodarowanie przestrzeni. Przemyślany wygląd wykorzystuje w najlepszy sposób każdy centymetr dostępnej przestrzeni
  • Filozofia przyjazna środowisku. Kuchnie Arclinea wykonywane są z materiałów przyjaznych środowisku, oraz posiadają takie same metody produkcji.
  • Materiały i wykończenia. Z uwagą dobierane są materiały, które następnie przekształcane są by stworzyć niezwykłą trwałość, którą docenisz.
  • Gwarancja oraz jakość/ Wszystkie produkty Arclinea posiadają pięć lat gwarancji.

 

Włoska marka posiada wiele interesujących kolekcji.

Jeśli posiadasz stosunkowo nie dużą kuchnię lub chcesz obecną kuchnię urządzić w sposób maksymalnie funkcjonalny, firma ta przygotowała szereg rozwiązań które pozwolą przemienić każdą wadę kuchni w zaletę. Niektóre z kolekcji zawierają w pełni odkryte przestrzenie w których możesz eksponować choćby ciekawą kolekcję talerzy, część natomiast jest ukryta. Z punktu widzenia materiałów, znajdziemy tu drewno z całego świata oraz kamienie, wszystko to z nowoczesnym akompaniamentem stali nierdzewnej. Każdy projekt kuchni Arclinea jest charakterystyczny, a dostępna przestrzeń łatwo podatna na dowolną konfigurację.

 

Jeśli uwielbiasz gotować, z pewnością kuchnie Arclinea są warte uwagi.

Choćby wzór „The Italia”, w której możesz się poczuć jako profesjonalny szef kuchni, w komfortowym zaciszu własnego domu. Rozważne zaplanowanie zaowocowało wyglądem z szerokimi blatami roboczymi pozwalającymi bez trudu gotować. Wysokie szafki oprócz mnóstwa miejsca na przechowywanie rzeczy, gwarantują że wszystko jest w zasięgu ręki. Sporo w takich kuchniach jest również szczotkowanej stali nierdzewnej, której kolor, oraz mocno klarowny wygląd tonowany jest przez urocze, ciepłe wysokie szafki z drewna teczyny, które sięgają aż do sufitu. W niektórych modelach spotyka się również przestrzeń przeszkloną, będącą swoistą oranżerią w kuchni, dzięki wydzieleniu wysokimi panelami szklanymi jej części od pozostałej przestrzeni.

Dla nowoczesnego klienta często bardzo ważna jest ekologia, tutaj marka Arclinea również zapewnia światowe standardy.

Praktyka wykonywania produktów, oraz same materiały, są w pełni przyjazne środowisku. Choćby w modelu The Italia mamy do czynienia z fornirem z drewna teczyny na meblach, oraz stole. W kuchni stosowane są również ekologiczne panele, złożone z drewna w 100% poddającego się recyklingowi oraz regenerowanemu drewnu, oznacza to że kuchnia jest bardziej trwała niż przy normalnym drewnie. Stal nierdzewna, szkło, oraz aluminium występujące przy wykonywaniu tej kuchni, również podlegają pełnemu recyklingowi. Dodatkowo firma używa lakierów i farb opartych na wodzie. Ciekawą rzeczą są również udogodnienia, takie jak wieszaki wykonane z higienicznego anodyzowanego aluminium zapewniające miejsce na wszystkie akcesoria.

 

Historia kuchni Arclinea

Firma została założona w roku 1925 w Caldogno.

Założył ją Silvio Fortuna Senior, a funkcjonowała jako stolarnia wyspecjalizowana w pracy z drewnem. W 1958 Silvio wykonał swoją pierwszą kuchnię, a w 1960 marka zyskała nazwę Arclinea Cucine Componibili, dotychczasowa działalność artystyczna przekształciła się w produkcje seryjną. Dziś firma oferuje wyjoątkowe kuchnie, wykończone ze smakiem i mogące sprostrać wymaganiom względem elegancji, oraz innowacji. Jest to międzynarodowa marka dostępna praktycznie na całym świecie.

Misja firmy obejmuje oferowanie innowacyjnym rozwiązań łączących kreatywność, technologię, towarzyskość i funkcjonalność. Wszystko to przemienia korzystanie z kuchni w prawdziwą radość i odczuwalnie podnosi komfort spędzanego w niej czasu. Dzięki swojej funkcjonalności, kuchnie wyrobiły markę jednych z najlepszych na świecie, dających radość z gotowania.

 

W roku 1925 firma Silvio Fortuna Senior założył w Caldogno we Włoszech firmę o tej samej nazwie – mały zakład stolarski, który szybko zyskał reputację najwyższej jakości rzemiosła

. W 1960 roku firma została nazwana “Arclinea Cucine Componibili”, kilka lat po tym, jak synowie i córka Fortuny, Almerino, Lena i Angelo przystąpili do tej działalności. Odtąd firma skłoniła się do masowej produkcji, poświęcając całą energię produkcyjną na meble kuchenne. Bogate doświadczenie firmy w dziedzinie rzemiosła drzewnego stanowiła podstawę, dzięki któremu firma Arclinea mogła produkować meble kuchenne na skalę przemysłową, o jakości znacznie lepszej od ówcześnie spotykanej.

 

Sukces Arclinea został ogłoszony przez publiczność i ekspertów na targach w Mediolanie w 1963 roku dzięki Claudii, pierwszej włoskiej kuchni z wbudowanymi urządzeniami.

Podczas gdy producenci urządzeń byli sceptyczni i niechętnie współpracowali, Arclinea była tak zaangażowana w koncepcję funkcjonalnych kuchni, że zaprojektowała własne urządzenia kuchenne do integracji z nowymi projektami szafek. Zapewniło to sukces mebli kuchennych tej marki.  

 

Zdobywając doświadczenie w projektowaniu ekskluzywnych kuchni, Arclinea kierowała swoje zainteresowanie w stronę mniejszych domów mieszkalnych.

Był to szybko rozwijający się segment, zarówno w sferze prywatnej, jak i w turystycznej. W 1972 r. Utworzono oddział Minispazio: skupiąjący się na obszarze doradztwa, projektowania i produkcji kompletnych mebli dla małych pomieszczeń.
Trzecie pokolenie rodziny Fortuny dołączyło do firmy pod koniec lat siedemdziesiątych: Silvio, Walter, Marillina i Gianni. Arclinea stała się jeszcze bardziej elastyczna, bardziej dynamiczna i bardziej uważna na potrzeby rynku, zapewniając międzynarodową renomę technicznie innowacyjnych i estetycznie wyśmienitych projektów kuchni.

 

Firma również połączyła się z innym włoskim producentem B&B.

Mając mocną reputacje wyjątkowo innowacyjnej i wysokiej jakościowo, idealnie wpasowała się w produkty oferowane przez B&B. Kluczowym łącznikiem firm jest Antonio Citterio, który tworzył dla Arclinea przez ponad 25 lat, oraz stworzył jednocześnie najlepiej sprzedające się produkty B&B Italia. B&B to producent włoski wysokich jakościowo mebli do domu i na zewnątrz. W najnowszych kolekcjach spotkamy zarówno ekskluzywne kuchnie Arclinea, jak i stoły z oferty B&B.Od przestrzeni do miłego spędzania czasu, do w pełni profesjonalnej wyspy, każda kuchnia jest unikalna i wyjątkowo miesza się z pomieszczeniem, ponownie je interpretując.  

 

Wzornictwo Critterio można określić jako współczesną klasykę.

Model The Principia łączy słojowate drewno z nierdzewną stalą dla bardzo eleganckiego wyglądu, łączącego przestrzeń do przechowywania z przestrzenią do pracy. Wzornictwo kuchni The Steelia dostępne jest w czerni, brązie, oraz z wykończeniami z szampańskiej stali, łącząc technologię z ręcznie wykonywanymi detalami. Projektanci mebli kuchennych Arcinea mają kompleksowe podejście. Oferują zarówno kreatywne usługi projektowania wnętrz, poprowadzenie przez wybór urządzeń, oraz nadzorowanie montażu. Akronim firmy to Arrademento Razionale Componibile (Racjonalne Modułowe Kuchnie). Znana jest na całym świecie, od Stanów Zjednoczonych po Nową Zelandię.

Przywiązanie do doskonałości, oraz wysokiej jakości przyniosło Arclinea międzynarodową sławę. Ich kuchnie możemy spotkać u takich gwiazd filmowych jak Brad Pitt czy Cate Blanchett.

 

Bardo częstym motywem pojawiającym się w jej meblach kuchennych jest aluminium.

W wielu realizacjach, aluminium wykorzystywane jest by przekazać emocje i dobre sampoczucie z powodu ergonomii. Jasno, elastycznie, oraz łącząc innowacyjne funkcje z tradycyjnym przeznaczeniem. Aluminium łączone jest z laminatem, oraz ze szkłem. Liczne detale oraz dokładność konstrukcji zwiększa użycje anodyzowanego aluminium na uchwytach, czy łączeniach.
Przyjrzyjmy się bliżej historii kuchni Arclinea.

 

Misja firmy Arclinea.

Misją firmy Arclinea jest łączenie kreatywności z technologią, oraz przyjemności z funkcjonalnością. Umożliwiają to innowacyjne rozwiązania w zakresie przestrzeni, które poprawiają jakość życia.

 

 
Arclinea dzisiaj.

Technologia i kreatywność to dwie uzupełniające koncepcje w samym sercu filozofii kuchni Arclinea. Jakość była zarówno punktem wyjścia, jak i początku dla Arclinea, łączącym tradycję z przyszłością. Arclinea wzbogaca współczesną kuchnię śródziemnomorską temperaturą, starannie i w innowacyjny sposób rozwiązuje każdy problem techniczny, aby stworzyć bardziej kreatywną, spersonalizowaną i życzliwą kuchnię. Jakość i zasoby technologiczne zawsze łączą się z kreatywnością i innowacyjnymi funkcjami najlepszego projektu w unikalnym, osobistym, ciągle zmieniającym się kierunku.

 

 

Dlaczego Arclinea jest inna.
 

Gwarancja i jakość

Ciągłe dążenie do doskonałości – od 1925 r.

Doskonała niezawodność firmy Arclinea oznacza, że ​​wszystkie produkty są objęte pięcioletnią gwarancją przed wadami fabryki. Rozwój jakości zaczyna się od projektu poprzez staranny dobór materiałów, czy gotowych produktów.

 

Jest również certyfikowany przez fizyczne i mechaniczne testy, przeprowadzane przez pracowników laboratorium wewnętrznego, oraz wykwalifikowanych zewnętrznych laboratoriów (Certo, Catas).

Poważna polityka firmy gwarantuje, że produkty, produkcja, a ponadto procedury są stale aktualizowane zgodnie z odpowiedzialnym systemem ukierunkowanym na przyszłe pokolenia w oparciu o jasną zasadę: pierwszym najbardziej istotnym zadaniem jest stworzenie produktów, które trwają w czasie i które rzeczywiście służą poprawie jakości życia.

 

W dniu 24 maja 2010 r. Arclinea była jedną z pierwszych gałęzi przemysłu włoskiego sektora kuchni, które uzyskały certyfikat OHSAS 18001, międzynarodową normę określającą wymagania dotyczące zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy.

System zarządzania zarządzany przez OHSAS inspirowany jest normami bezpieczeństwa i ochrony środowiska ISO 14001. Inicjatywa ta jest doskonale zgodna z filozofią firmy, która od początku zaczyna się od głębokiego przekonania i starannej odpowiedzialności, co widoczne jest w podejściu do pracowników, partnerów handlowych, a także konsumentów.

 

Funkcjonalność i technologia

Innowacyjne produkty zapewniają unikalną wydajność.

Profesjonalne okapy z wysoką wydajnością odsysania, okapy sufitowe, czy z dołączonymi silnikami, aby wydobywać opary i hałas na zewnątrz. Wyjątkowe zlewozmywaki, krany i armatura, szeroki wybór akcesoriów wewnętrznych do szuflad, szafek dolnych, czy wysokich. Wewnętrzne, miniaturowe oranżerię z własnym systemem grzewczym, zmywarki do naczyń. Obecna jest również dowolna wysokość mebli, oraz rozwiązania do przechowywania wina.

 

 
Ergonomia

Wszystko we właściwym miejscu, każda funkcja poprawia wydajność.

Akcesoria, blat i umiejscowienie  urządzeń wynika z starannych badań, które ułatwiają pracę, a jednocześnie poprawiają widoczność i ruch. Łatwe do chwycenia uchwyty, zagłębione cokoły, odpowiednie oświetlenie strefy technicznej i wnętrza wysokich szafek, blaty w różnych wysokościach i głębokościach, zmywarki do zabudowy. Do tego badanie ścieżek pracy i używania urządzeń ciepłe –  zimne. Od początkowego przygotowywania potraw do dekoracji gotowych naczyń, ponieważ ergonomia jest zawsze podstawowym składnikiem doskonałego projektu kuchni.

 

Projektowanie przestrzeni

Rozwiązania architektoniczne dopasowane do zajmowanej przestrzeni.

Starannie zaprojektowany projekt wykorzystuje i organizuje dostępną przestrzeń w jak najlepszy możliwy sposób, dzięki czemu różne pomieszczenia w domu doskonale się integrują. Podręczna spiżarnia z przesuwanymi lub zamkniętymi drzwiami, szafki wyposażone w drzwi otwierane bocznie o kącie 180 °, wysokie jednostki łatwo dostępne dzięki zintegrowanym drabinkom, które przesuwają się na szynach. Dzięki starannemu badaniu wnętrz i potrzeb mieszkańców, projekt Arclinea zawsze zawiera kompletne rozwiązania.
 

Filozofia ekologiczna

Filozofia Arclinea szanuje i chroni środowisko.

Od wielu lat firma zobowiązuje się do coraz powszechniejszego wykorzystania materiałów przyjaznych dla środowiska i do przyjęcia przyjaznych dla środowiska praktyk, takich jak na przykład wybór materiałów nadających się do recyklingu (stal nierdzewna, aluminium, ciało stałe, szkło), redukcja emisji formaldehydu ( Jednostki Arclinea są certyfikowane klasą E1, a emisje poniżej 6,5 mg HCOH / 100g) oraz farb i lakierów na bazie wody.

 

Drewno obejmuje modrzew, mahoń i dąb z lasów certyfikowanych przez FSC.

Panele ekologiczne, wykonane z 100% regenerowanego drewna regenerowanego, wyróżniają się przykładem materiałów wybranych do mebli Arclinea. Ekologia dla Arclinea to nie tylko hasło promocyjne, ale poważna polityka szacunku dla zrównoważonego rozwoju jako odpowiedzialności za przyszłe pokolenia.

 

Materiały i wykończenia

Spotkamy tu staranny wybór materiałów, dokładne procesy produkcyjne, a także unikalne wzory.

Troska o wybór materiałów i sposób ich przetwarzania jest widoczna w końcowym rezultacie. Rzemiosło pokazane w zagłębionych uchwytach i blatach ze stali nierdzewnej AISI 304 (18/8). Różne materiały ​​blatów: stal nierdzewna, drewno, kwarc, marmur i granit, HPL obrobione w drewnie, stali lub aluminium.

Zakres materiałów jest uzupełniony szerokim wyborem opcji dostosowywania do wykończeń i maksymalnej dbałości o szczegóły.

Od oświetlenia LED po sprzęt, od krawędzi do boków i zawiasów “cichych domknięć” z indywidualną regulacją. Wszystkie zapewniają maksymalną niezawodność i bezpieczeństwo: ponieważ ci, którzy wybierają Arclinea, znają znaczenie szczegółów.

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie producenta: www.arclinea.com