Kuchnie Boffi są prawdziwie ponadczasowe

     

Historia firmy zaczyna się od roku 1934 w małej stolarni.

Po latach odkrycia pięknych form, technologicznych innowacji i perfekcyjnego łączenia tradycji z innowacją uczyniło markę Boffi jedną z czołowych dostawców kuchni. W każdym rankingu stawiana jest wśród liderów branży. Co ciekawe kuchnie Boffi wystawiane były podczas wystawy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. Nowy kierunek firmy został nadany w latach osiemdziesiątych, za sprawą Piero Lissoniego i Roberto Gavazziego wspierających Paolo Boffiego.

 

Przez lata marka Boffi wyznaczała standardy w zakresie zarówno produkcji, jak i wzornictwa mebli kuchennych.

Wywodząca się z Włoch firma stała się popularna na całym świecie, popularyzując autorskie sposoby produkcji, komunikacji z klientem oraz miejsc ekspozycyjnych. Od samego początku firmie towarzyszyła idea innowacyjności. Najważniejsze w firmie były trzy filary, takie jak kreatywność, produktywność, oraz przedsiębiorczość. Zawsze to one łączone były z decyzjami, które kierowały firmą w zakresie produkcji i podejmowanych działań.

boffi-kuchnia-1

 

 

Jeśli chodzi o produkcje, kuchnie Boffi charakteryzują się mieszaniem wzornictwa przemysłowego i pracy ręcznej, której celem jest jak najlepsze wykonanie każdego projektu.

Towarzyszą temu nowoczesne metody produkcji zawierające skomplikowaną technologię i numeryczne maszyny, oraz tradycyjną pracę ręczną przy użyciu której wydobywa się nalepsze cechy mebli kuchennych na zamówienie.

 

Od samego początku firma kieruje się prostym podejściem. Wyraźnie komunikuje, że jest wyjątkową marką, wspólnie z projektantami produkującą kuchnie doskonałe.

Zostały wtedy utworzone zupełnie nowe meble łazienkowe łączące projektowanie, produkcję, oraz dystrybucję. Marka nabyła w 2003 roku firmę Norbert Wangen, znanego niemieckiego producenta wysokich jakościowo kuchni. Zaczęto również otwierać firmowe sklepy w najbardziej popularnych miastach świata. W 2014 roku firma świętowała osiemdziesięciolecie, dodatkowo prezentując pierwszą kuchnię zaprojektowaną dla firmy przez kobietę.

boffi-1

W kolekcjach Boffi znajdziemy także meble łazienkowe.

 

Jedna z obecnych w ofercie kuchni dostępna jest od roku 1970.

Wygląda na to, że projektantom udało się odnaleźć sposób na ponadczasowość wzornictwa. Najważniejszym sposobem na to jest zachowanie białych kuchni, do których możemy dodawać poszczególne dodatki, oraz zmieniać je. Gdy wygląd zacznie nas nużyć, zawsze możemy zmienić elementy na ścianie nad blatem. Jednak prawdziwa receptą na ponadczasowość kuchni Boffi jest możliwość pełnej indywidualizacji projektu. Meble kuchenne wykonywane są na każdy niestandardowy rozmiar, oraz na każdej powierzchni. Klient decydujący się na tą markę chce czegoś całkowicie wyjątkowego, na przykład deweloper chcący nadać wyjątkowości dla danej nieruchomości.

 

O czym myśli projektant, projektując kuchnie Boffi?

Najważniejsze czynniki to przestrzeń i światło. Rozmiar budynku i to w jaki sposób kuchnia łączy się z pozostałymi pomieszczeniami. Unika się izolowania kuchni, oraz traktowania jako rzeczy oderwanej od pozostałych. Bardzo ważne jest to, co dzieje się wokół kuchni. Ostatecznie jednak najbardziej kluczową rzeczą jest prostota wzornictwa. Sama prostota połączona jest z przyjaznością dla użytkownika i ułatwieniami pracy przy niej. Szczęśliwy użytkownik cieszy się zarówno pięknem, jak i funkcjonalnością.

 

Czy marka stawia na realizację wizji klienta, czy też własnej?

Wszystko zawsze zaczyna się od pustej kartki papieru. Po pierwsze projektanci słuchają, nie prowadzą klienta przez kolejne procedury niczym przez tunel. Natomiast zawsze podczas słuchania ukierunkowują na najlepsze korzyści z kuchni i wskazują właściwy kierunek pod względami technicznymi. Część osób ma bardzo jasne wizje, część nie. Boffi oferuje ogromną swobodę w realizowaniu praktycznie każdej koncepcji, co może powodować zagubienie. Średnio każdy z klientów spotyka się dziesięciokrotnie, jednak fachowość projektantów gwarantuje nie zagubienie się pośród gąszczu możliwości.

boffi-kuchnia-2

 

W nowoczesnym projektowaniu wnętrz, kuchnie Boffi są synonimem innowacji i wyjątkowości.

Specjalizuje się w kuchniach, oraz łazienkach. Boffi łączy rewolucyjne projektowanie wnętrz i zaawansowane materiały, oraz technologie. Za wygląd mebli odpowiada p. Wangen, Urquiola, Lissoni i Colombo. Wspaniałe powierzchnie mebli, wyrafinowane detale i funkcjonalne udogodnienia. Wszystko to czeka na przyszłych posiadaczy kuchni tej marki. Boffi we wszystkich rankingach marek pojawia się jako jedna z najlepszych marek kuchni na świecie. Jest to bezsprzecznie jedna z ikon włoskiego wzornictwa, która ustala trendy panujące w branży. Niezależnie, czy Twoja nowa kuchnia ma być reprezentacyjna, czy ma służyć do codziennego gotowania, zawsze będziesz pod ogromnym wrażeniem.

 

 

Kuchnie Boffi wyrobiły swoją reputację również dzięki regularnie wypuszczanym innowacyjnym pomysłom, które rewolucjonizują całą branżę.

Możesz zmienić kolor ścian, dodać nowe dywany, czy zmienić kilka rzeczy. Jednak żadna z nich nie zmieni tak bardzo wnętrza, jak zrobi to kuchnia. Miejsce to wychodzi poza samą funkcjonalność, często jest tu więcej miejsca na emocje. Dobra kuchnia jest miejscem w którym chcesz przebywać, ponieważ wywołuje w Tobie określony nastrój.

 

Kuchnia staje się ponownie centrum domu, gdzie cała rodzina wspólnie spędza czas. Boffi to jeden z najstarszych producentów mebli kuchennych.

Wsławiła się regularnym podsuwaniem pomysłów, czym tak naprawdę kuchnia może być. W ogromnym stopniu to właśnie Boffi był pionierem rozmytej przestrzeni, czyli otwarcia kuchni na pokój dzienny, czy też łazienki na sypialnię. W największym stopniu koncepcję tą spopularyzował Norbert Wangen oraz Joe Colombo.

 

Obecnie stylistyka jest dość tradycyjna, zawierająca kombinacje kluczowych materiałów.

Między innymi drewna, aluminium, ceramiki, czy nawet blatów kuchennych o fakturze lawy wulkanicznej, w modułowej konfiguracji. Daje to możliwość wykonywania indywidualnych projektów i elastyczność niewidziana w typowych odgórnie narzuconych rozwiązaniach innych kuchni.

W ostatnich latach to Patricia Urquiola mocno popularyzowała trendy marki, będąc jedonocześnie pierwszą kobietą projektującą dla Boffi.

Do tej pory była to męska marka produkująca dla mężczyzn, jednak z czasem pojawiała się potrzeba bardziej kobiecego podejścia w zakresie doboru materiałów, kolorystyki, oraz zestawienia ze sobą wszystkich elementów. Dlatego obecnie widzimy więcej krągłości zamiast dotychczasowych liniowych kstałtów.

 

Najbardziej charakterystyczne wzornictwo, którego elementy widoczne są do dziś, powstało w latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku.

Wtedy właśnie Dino i Paolo Boffi mocno przyspieszyli rozwój rodzinnej firmy. Wysoka jakość materiałów, technologi i staranność pracy były i są największą przewagą. Od dłuższego firma zajmuje się również wykonywaniem łazienek, a w ostatnim czasie nawet szaf do garderoby. Wszystko to dlatego, że priorytetem jest dostarczanie najlepszym rozwiązań dla potrzeb klienta, zamiast odgórnie narzuconych schematów.

 

Konsekwentnie stosowane są nowe rozwiązania takie jak ukryte oświetlenie LED, mechanizmy chowające fronty kuchenne, czy też ukryte okapy.

Jednak wzornictwo mimo innowacyjnych elementów w dużej mierze bazuje na wypracowanej latami stylistyce. Sofę będącą krzykiem mody możemy zmienić po dwóch latach gdy nam się znudzi, natomiast wyrzucić kuchnię po dwóch latach byłoby zwykłym marnotrawstwem. Dlatego kuchnie Boffi wyglądają nowocześnie, jednak nie przesadnie modnie. Umiar zachowany jest pod każdym względem, dzięki czemu można uniknąć wrażenia przesytu.

 

Najmodniejsze obecnie materiały zawierają lakier i wykończenia metaliczne, na przykład aluminium.

Wiele widzi się również naturalnego drzewa. Bardzo mile widziane są naturalnie niedoskonałości drewna, nadające całej kuchni głębi. Bardzo ciekawym materiałem jest również Ecolak, który potrafi sam się naprawiać. Dodatkowo na blaty idealny będzie Dekton, który dodatkowo znosi temperatury sięgające tysiąca stopni Celsjusza.

 

Kuchnie Boffi wyposażone są w okucia Bluma oraz Hawa, idealnie dopasowujące stal oraz aluminium i w wyrafinowany sposób wytrzymujący nawet najbardziej ekstremalną prace.

Boffi  na wszystkie okucia, oraz szuflady, zapewnia dożywotnią gwarancję. Duże powierzchnie i błyszczący wygląd uzyskiwany dzięki poliuretanowy, co zapewnia ogromną trwałość. Przy każdym projekcie płyty kuchenne, okapy, zlewozmywaki i światło są zawsze minimalistyczne, wyrafinowane, wysoce funkcjonalne i produkowane przez firmy partnerskie ekskluzywnie dla marki Boffi.

Kuchnie marki Boffi przychodzą do Ciebie bezpośrednio z fabryki w Lentante sul Seveso, dwadzieścia pięć kilometrów do Milanu.

Czas produkcji wynosi od sześciu, do ośmiu tygodni.  Od rozpoczęcia produkcji w roku 1934, udało się zbudować reputację innowacyjnej i najwyższej jakściowo marki. Historia liczy prawie sto lat, na przestrzeni których przekonaliśmy się, że Boffi zawsze był nadzwyczajnie skuteczny w zaspokajaniu zmieniających się gustów klientów, oraz w eksperymentowaniu z nowymi technologiami.

 

Strategia stawiająca na kreatywność, produktywność, oraz przedsiębiorczość okazała się dużym sukcesem i jest do dziś widoczna w każdym z produktów tej marki.

Dziś wizja pierwotnie przyświecająca założycielom nadal jest obecna przy produkcji najwyższych jakościowo kuchni, wspieranych przez innowacyjne technologie. Innowacja nadal jest widoczna, fabryka ulokowana jest w pobliżu Milanu, w samym sercu włoskiego przemysłu meblowego.

 

To właśnie dzięki temu pracuje tam tak wielu utalentowanych artystów wykonujących drewniane kuchnie i lakierujących, dodatkowo wspieranych przez nowoczesną technologię zarządzającą cała fabryką.

Maszyny mogą być łatwo przestawione z jednego trybu produkcji w innych, co zapewnia ogromną elastyczność w skupianiu się na innowacji i indywidualnych potrzebach klienta. To właśnie elastyczność jest głównym elementem charakterystycznym dla produkcji kuchni tej marki.

 

Nabywając kuchnie Boffi możemy być pewni, że będziemy mieć wszystkie elementy kuchni, które pragniemy mieć.

Standardowe linie produkcyjne łączą się z indywidualnymi tworzącymi w pełni spersonalizowane rozwiązania. Obecne są również specjalne wykończenia dla osób pragnących w nie tylko rozwiązania na wymiar, ale idealnie dobranego pod każdym względem. Dzięki wszystkim tym rozwiązaniom Boffi spełnia oczekiwania wymagającej klienteli.

 

Emocjonalne rozwiązania

Skupiając uwagę na podejściu do wzornictwa, przede wszystkim nie są tutaj sprzedawane z góry narzucone rozwiązania stylistyczne i zadowalanie klienta zwykłym obiektem. Najważniejsze jest dostarczanie rzwiązań budzących emocje, ekstremalnie funkcjonalnych, nowoczesnych, wyrafinowanych i przyjemnych w obyciu.

 

Jeśli chodzi o innowacyjność wzornictwa, Joe Colombo w roku 1963 wykonał kuchnię zajmującą niecały metr kwadratowy.

Było to odpowiedzią na rosnącą urbanizację, oraz prawdziwe wizjonerskie podejście do kwestii ergonomii. Ponad pięćdziesiąt lat później rozwiązanie to idealnie pasuje do dzisiejszych potrzeb i problemów ciasnoty wnętrz miejskich.

 

Co w przyszłości?

Marka rozszerza ofertę o garderoby. To jest właśnie trzeci, po kuchniach i łazienkach, sektor na którym skupione są działania całej marki. Podobnie jak w latach sześćdziesiątych, oraz siedemdziesiątych minionego wieku, wszyscy w firmie pragną eksplorować branże, a ponadto dostarczać innowacji. 

 

Oprócz samych produktów, firma ma zamiar skupiać się także na dystrybucji.

Docelowym kierunkiem są Chiny, Ameryka Północna, oraz Australia. Dodatkowo wciąż rozwijana jest technologia, odróżniająca markę od wszystkich innych. Nowe mechanizmy, materiały, czy oświetlenie jest kluczowe w opracowywaniu przyszłościowych rozwiązań. Dodatkowo zamiast wielkich, drogich przestrzeni, w planach jest skupienie się na otwieraniu mniejszych sklepów, w których produkt może być wyświetlany elektronicznie.

 

Oficjalna strona producenta, zawierająca dane o punktach w których nabyć można kuchnie tej marki: www.boffi.com