Pedini to światowej klasy kuchnie, oraz inspirujące wnętrza z niezrównanym ponadczasowym pięknem.

Od roku 1957 firma ustala trendy w zakresie projektowania kuchni na zamówienie oraz technologii.

 

Dziś, Pedini jest nie tylko jednym z liderów w projektowaniu nowoczesnych kuchni, ale także pionierem w zakresie kuchni przyjaznych środowisku. Od swojego debiutu ponad 50 lat temu, jest to jeden z najważniejszych producentów włoskich mebli kuchennych. Już wraz z pierwszymi modelami, Pedini wprowadzało innowacyjne rozwiązania takie jak zaokrąglone powierzchnie, czy dyskretne strefy pracy. Zawsze ważna była również efektywność produkcji czego do dowodzi bycie jednym z pierwszym producentów kuchni modułowych. Dziś jest to standard na całym świecie. Wraz z inwestycjami w ciągle rozwijane badania, Pedini stale rozwija techniki produkcji mając na uwadze jakość oraz przyjazność dla środowiska. Prze całą historię konsekwentnie wprowadzane były modele, które ustanawiały trendy dla całej branży. Jednym z takich jest Artika, kuchnie Dune, oraz Integra, wszystkie one cechują się okrągłymi liniami.

 

Stale rozwijając jakość, oraz poszukując nowych innowacji, Pedini kontynuowało rozwój swojej marki.

Dziś zasięg obejmuje ponad trzysta salonów w ponad dwudziestu pięciu krajach świata. Mimo tego firma nie spoczywa na laurach, wciąż zaskakując nowymi pomysłami, oraz utrzymując najwyższą jakość. Obecne są tu luksusowe nowoczesne, oraz modularne kuchnie. Wszystkie stworzone po to, by sprostać wysokim wymaganiom. Dzięki poświęceniu dla opracowywania i odkrywania nowych wykończeń, a także koncepcji, przez wszystkie lata marka utrzymywała się na czele producentów.

 

Kuchnie pedini są nowoczesne i eleganckie, zapewniając w pełni nowoczesny wygląd, oraz szerokich zakres najwyższych jakościowo materiałów.

Dostępna jest pełny zakres kolorów, oraz możliwość zamówienia próbek by precyzyjnie dopasować pożądany kolor lakieru do pozostałych rzeczy. Używane materiały są w pełni przyjazne środowisku. Do produkcji stosuje się materiały, które podlegają pełnemu recyklingowi, oraz zawierają możliwie najmniejszy poziom aldehydów. Dzięki tej wysokiej jakości materiałów, standardowa gwarancja wynosi siedem lat, więc możesz być pewien, że kuchnia stworzona jest po to by jej faktycznie używać.

 

Najbardziej charakterystyczne czynniki odróżniające markę:

 • Ustanawianie trendów w zakresie projektowania nowoczesnych mebli kuchennych. Wzornictwo jest zawsze świeże, oraz unikalne. Często jest uznane za klasykę i zaczyna być kopiowane przez innych producentów.
 • Elastyczność, za sprawą szerokiego zakresu oferty, która dodatkowo może być łączona by tworzyć całkowicie wyjątkową kuchnie. Jeśli klient wymaga czegoś innego niż typowe modułowe elementy, firma jest w stanie zrobić rozwiązanie „na wymiar”.
 • Opieka serwisowa, zapewniana przez dostarczanie instrukcji i zestawów do konserwacji kuchni przez cały czas. Wszystko po to, by upewnić się, że kuchnia wraz ze specjalistycznymi materiałami, wygląda najlepiej jak może.
 • Ergonomia jest priorytetem, zatem często stosowane są wysuwane stół, zawieszone szafki, oraz inne zabudowane elementy.

 

Nasz świat ciągle podlega zmianą, ciekawość kierujemy tymi którzy pracują by eksperymentować, oraz badać.

Dążą do tego by znaleźć nowe rozwiązania. Ci ludzie nie boją się nowych trendów, tylko je tworzą.  Szukają materiałów, wykończeń, czy kolorystyki, która definiuje piękno wzornictwa. Wtedy mogą stworzyć kuchnię Pedini dającą jak zwykle ekskluzywne doznania.

 

Szef kuchni gotując dokładnie wybiera składniki, miesza je w odpowiednich proporcjach, oraz łączy z użyciem perfekcyjnego balansu by uzyskać określony smak.

Tak samo jest z kuchniami Pedini, których to schemat kolorów oraz kształt jest efektem wytężone pracy projektantów. Każdy projekt tej marki to zawiera perfekcyjny balans między sztuką a techniką, która jest efektem ciągłych badań. Poszukiwania estetyki, funkcjonalności, oraz innowacyjnych rozwiązań są kluczowe dla sukcesu produktu. Klient wybierający kuchnię Pedini szuka jakości, estetyki, możliwości spełnienia swoich marzeń.

 

Materiały muszą być wysokiej jakości, podobnie jak urządzenia kuchenne.

Czasami muszą one być w stanie znieść wielokrotny użytek, być odporne na wodę, detergenty, czy ciepło. Kluczowe elementy kuchni przechodzą ciągłą ewolucję, wykorzystując najnowsze odkrycia technologiczne.  

 

Najważniejsze daty w historii firmy to:

 1. W 1957 roku założono firmę Pedini oraz wprowadzono model Francesca, cechujący się wysokim zrozumieniem ergonomii i przestrzenności.
 2. W latach od 1979 do 1990 wprowadzono modele Alice, Agrodolce, Estrella i Lattemiele. Zaczęto stosować drewno, laminaty, oraz inne nowe materiały konstrukcyjne. Kuchnię zaczęły być również budowane na otwartym planie.
 3. W 1992 roku firma została kupiona przez Daniele Radi.  Ze zwiększoną energią wprowadzono nowe, świeże i rewolucyjne programy rozwoju. Nowy kierunek marki doprowadził do logicznych rozwiązań, takich jak szeroka gama efektywnych materiałów czy dostosowanie wzornictwa do potrzeb globalnych.
 4. 1994 rok to wprowadzenie Libera. Pedini rozpoznało trend na kuchnie połączone z resztą domostwa jako spójna całość. W części mebla blat jest taki sam jak reszta wyspy, nie widać różnicy. Świadczy to o biegłości w wyczuciu stylu.
 5. 2007 rok oznaczał pięćdziesięciolecie istnienia. Cały ten okres doprowadził do tego, że Pedini zostało uznane za jednego z czołowych światowych producentów mebli kuchennych. Głównymi składnikami sukcesu były najnowsze technologie i wyjątkowe wzornictwo zawsze podążające za najnowszymi trendami, a często samemu je ustalające.
  Meble kuchenne Pedini produkowane są we Włoszech. Zapewnia to jakość i spełnienie norm wymaganych przez stosowne certyfikaty. Fabryka mieści się na południe od Wenecji, w miejscowości Fano, zaraz przy Adriatyku.

 

Wszystkie produkty tej marki są międzynarodowe certyfikowane za najwyższe standardy.

Osiągnięto to dzięki nowoczesnym technologiom, oraz produktom przyjaznym otoczeniu niezawierającym klejów, raz poddających się pełnemu recyklingowi.
Włosi są znani ze swojego kunsztu w zakresie wzornictwa (wystarczy spojrzeć choćby na samochody, czy ubrania). Najwidoczniej potrafią również robić piękne kuchnie, warto przyjrzeć się kilku oferowanym przez markę Pedini:

 • Arkè: model ten jest symbolem jedności pomiędzy materiałami, a otwieraniem drzwi z uchwytami lub żłobieniami. Bardzo widoczny jest koncept „energicznej” kuchni, w której to relacje są najważniejsze. Potrzeba komunikacji jest jednym z głównych czynników, dla których powstawała ta kuchnia. Cechuje ją także nowoczesny styl i kształty. Linie są natomiast bardzo uniwersalne. Jest to idealne rozwiązanie dla kosmopolity.  Istnieje również model Arkè wood, który jest wyrafinowany i w pełni poddający się modyfikacją. Składa się ze starannie dobieranego i łączonego drewna. Tworzy bardzo mocną przestrzeń dzięki usłojeniu drewna. Jest ona bardzo elegancka, jednocześnie też klasyczna w swojej naturze. Jest to świetny sposób na połączenie natury ze sposobem życia w nowoczesnym, niezwykłym domu.
 • Artika: nowoczesne „centrum” kuchni w której możesz doświadczyć przytulnej technologii, oraz pełen funkcjonalności. Pozwala ona na swobodę ruchów dzięki modułowym, zaokrąglonym jednostką. To wykracza poza standardowy koncept horyzontalnej kuchni. Może być ona tak tradycyjna dwurzędowa kuchnia, jak i nowoczesna z wyspą. System ten pomoże rozwiązać Ci każdy problem z przestrzenią w zupełnie nowy sposób.
 • Dune: jest to bardzo elastyczna kuchnia z liniowymi i okrągłymi modułami, rozdzielających jej atrakcyjne kształty. Zastosowane są w niej ergonomiczne rozwiązania, przyjazne środowisku materiały, oraz szeroki zakres kolorystyki i wykończeń. Może być ona zarówno „zaokrągloną wyspą”, jak i „prostą wyspą”, czy czymkolwiek pomiędzy. Nic nie stoi na przeszkodzie by wykorzystać ją do zupełnie tradycyjnego wyglądu. Jest idealna dla osób poszukujących innowacji.
 • Art & Crafts: system ten odnosi się do maksymalnej możliwości modyfikacji pozwalającej utworzyć prawdziwe „studio kuchenne”. Wszystkie elementy bardzo łatwo do siebie pasują, więc kuchnia może być łączona i perfekcyjnie dopasowywana, a efekt zawsze pozostaje ciepły i energiczny. Kuchnia ta jest określana przez poszczególne strefy, które w niej znajdziemy. Jest to: strefa gotowania, zmywania (na wyspie lub przy ścianie), przechowywania, przygotowywania i urządzeń kuchennych. Oprócz kuchni otwartej, przy użyciu tego systemu możemy również wykonać bardziej tradycyjne koncepcje.
 • Eko: jest to jasna, oraz dynamiczna kuchnia, w której połączone są innowacyjne funkcje z tradycyjnym przeznaczeniem. Zachowany jest mocny balans kolorów, dzięki czemu ułatwione zostało dopasowanie jej do wnętrza. Estetyka, jak i poziom łączeń pozostaje na najwyższym poziomie. Prostota i klarowność nie jest umniejszana dzięki harmonijnemu połączeniu błyszczących lakierów z drewnem. Materiały zostały specjalne dobrane, by nadać klarowny wygląd, oraz bardo osobiste podejście.
 • Integra: jest kolekcją o współczesnym wyglądzie. Klienci mogą wybierać pośród mebli kuchennych o różnym wykończeniu (fornirowanym, lakierowanym, matowym, tłoczonym), uchwyty szuflad, oraz blaty kuchenne. Jest to bardzo uniwersalny system, z odrobiną wyobraźni i inspiracji można go wykorzystać by stworzyć ponad tysiąc kombinacji.
 • Vintage: jak można było się domyślić po nazwie, jest to linia klasyczna, tradycyjna linia. Drewno oraz witryny ze szprosami nadają niezwykle przytulnego charakteru. Jest to nowy sposób by zaprezentować ponadczasową kuchnię, model w którym znaleźć możemy rewelacyjny wygląd, który dodatkowo nawiązuje do przeszłości. Funkcjonalność, oraz klasyczna stylistyka są tutaj perfekcyjnie zestawione. Przypomina to bardzo minione czasy, w których szczególnie ceniona w kuchni była ręczna praca, oraz liczne zdobienia. Jest to model mocno poszukiwany, sprawdzony na przestrzeni lat, a jednocześnie innowacyjny. Został zaprojektowany z użyciem naturalnych materiałów, oraz zamontowany by stworzyć  unikalną atmosferę zestawienia razem wszystkich wykończeń.
 • Wellness to system stworzony do łazienek Bardzo łatwo jest go zintegrować z pozostałymi elementami łazienki, dodatkowo konstruowany jest tak by powiększać wnętrze oraz odbijać emocje. Od przestronnych systemów służacych przechowywaniu rzeczy, po lustra. Zawsze system ten cechuje dbałość o szczegóły, zaawansowane technologie oraz kunsztowne ręczne wykończenia. Wszystko to wykonywane jest we Włoszech.

 

Warto nadmienić ogromne przywiązanie do jakości oraz fakt, że wszystkie niedoskonałości produkcyjne są automatycznie wymieniane, a całość objęta jest programem siedmioletniej gwarancji.

 

Pedini prężnie rozwija się od roku 1956. Stoi w jednej linii z najbardziej innowacyjnymi liderami wzornictwa, wciąż dokładając własne przełomowe rozwiązania.

Główna kolekcja składa się z pięciu kolekcji nazwanych Dune, Artika, Integra, Outline, oraz Q2 Pedini. Znane sa one ze swoich „krągłości”. Firma znana jest z projektowania linii wypukłych, oraz wklęsłych. Jest to dość nietypowe na tle panującej mody na kształty liniowe.

Kuchnie Pedini mogą być w pełni modyfikowane w zależności od dostępnej przestrzeni, oraz stylu życia klienta.

Wartości estetyczne spotykają się z możliwościami przestrzeni, wciąż nowymi pomysłami.  Jeśli lubisz przebywać, jeść i gotować w stylowym wnętrzu, na pewno jest to rozwiązanie dla Ciebie.

 

Więcej informacji na oficjalnej stronie producenta: www.pedini.com.my