Schififni to jedna z wiodących nowoczesnych marek.

Założona w latach dwudziestych minionego wieku firma specjalizowała się w meblowaniu statków wojskowych i cywilnych. Została głównym dostawcą zabudowy meblowej dla floty Włoskiej Marynarki. W latach pięćdziesiątych firma zmieniła swój kierunek rozwoju na meble kuchenne. Jest to pierwsza włoska firma, która zaczęła seryjnie produkować kuchnie modułowe.

 

Na początku lat sześćdziesiątych, Schiffini było jedną z najbardziej znaczących i wyróżniających się firm tworzących włoskie wzornictwo.

Podczas tego ważnego okresu, rozpoczęto współpracę ze znanymi projektantami, oraz architektami. Pośród projektantów był między innymi Vico Magistretti. Współpraca z Vico  w roku 1965 znacznie zmieniła wizerunek całej marki. Za jego sprawą powstało wzornictwo, które po dzień dzisiejszy uznawane jest za nowoczesne, a ponadto wciąż jest obecne.

 

W 2002 roku Schiffini rozpoczęło spółpracę z innymi znanymi na całym świecie architektami, oraz projektantami.

Trwa to po dziś dzień. Marka może poszczycić zarówno piękną historią, jak i szerokim asortymentem wzornictwa wypracowywanym przez wszystkie lata istnienia. Siedziba firmy mieści się w Ceparana we Włoszech.

Kuchnie Schiffini stale przechodzą ewolucję, jednak filozofia pozostaje bez zmian.

Według tej filozofii jakość jest synonim piękna, funkcjonalności, oraz trwałości. Wybierając wzornictwo, oraz zastosowanie materiałów, uwagą przywiązywana jest do kunsztownego połączenia każdego elementu by stworzyć komfortową kuchnię z działającym na wyobraźnię charakterem.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w projektowaniu kuchni, ciągłym badaniom, eksperymentwaniu z nowymi materiałami, a ponadto technologiami, Schiffini jest w stanie prezentować prawdziwie oszałamiające kuchnie. Projektowane są one zarówno dla komfortowoego gotowania, jak i jedzenia. Praktyczna wyspa kuchenna często stosowana w projektach daje tak potrzebną przestrzeń dla wszystkich działań wykonywanych w kuchni. Oprócz tego bryła mebli często przypomina wręcz nowoczesną rzeźb, a błyszcząca powierzchnia frontów, jak i wysp wspaniale łączy wszystkie wykończenia.
Marka słynie z wyczucia wzornictwa, technicznych innowacji, oraz piękna wykończeń. Włoski producent kuchenny wyznaje zasadę podporządkowania wzornictwa pod artystyczne reguły.

Meble kuchenne są zawsze nowoczesne, oraz na czasie.

Styl mimo to jest klasyczny, a ponadto prosty. Nie jest ograniczony poszczególnymi kategoriami stylowymi. Podczas gdy większość kuchni ma dość neutralny wygląd, kilka z nich cechuje się mocną kolorystyką, jak i eleganckimi dodatkami.

Te o ciemniejszym kolorze dają odczucie bardzo stylowej przestrzeni służącej do gotowania. Ważna jest również gra świateł, która pełni ogromną rolę w projektowaniu kuchni na zamówienie. W momencie, gdy dodanych jest kilka oświetleń z sufitu, nadaje to świetnego klimatu obszarowi gotowania.

                                                                          
Warto się przyjrzeć systemowi the Solaro od Schiffini, który łączy przyszłościowy wygląd z odczuciem przestrzenności.

Balans swobodnego użycia wspaniałego, naturalnego orzecha, oraz futurystycznych urządzeń, tworzy przytulny efekt. Jeśli chcesz odkryć zaskakującą estetykę oraz sprawdzoną funkcjonalność, zdecydowanie warto zwrócić uwagę na ten system. Orzech uzupełniony o ciemne wstawki tworzy mocny, liniowy wygląd, złagodzony przez półokrągłe metalowe uchwyty.

 

Najbardziej uwagę przyciągają powierzchnie ze stali nierdzewnej, w tym okrągły zlewozmywak. Dodatkowo modułowe elementy pozwolą dopasować kuchnię do Twoich oczekiwań i wymagań. W tej kuchni spotyka się moda, forma, oraz funkcjonalność.

 

Nastawienie na produkty przyjazne środowisku

Schiffini od zawsze demonstrowało ogromne przykuwanie uwagi do produktów przyjaznych środowisku. Szafki wykonane z włókna drzewnego w całości podlegającego recyklingowi, potwierdzają liczne certyfikaty.

Dodatkowo wszystkie szafki łączone są na śruby, oraz łączniki. Nie stosuje się kleju, aby uniknąć zanieczyszczeń. Dodatkowo pozwala to na łatwy demontaż szafki celem jej zamienienia innym elementem. Oczywiście pomimo tego szafki kuchenne przychodzą od razu złożone. Dodatkowo tłoczone aluminium  spełnia ekologiczne, oraz higieniczne normy. Jest odporne na wodę, wysoką temperaturę, ogień, oraz w nadaje się do pełnego recyklingu. Dzięki temu całość możemy w pełni poddać recyklingowi. Fronty kuchenne oraz wewnętrzne systemy zostały również opracowane zgodnie z tą filozofią. Są nie zanieczyszczające środowiska, nie toskyczne, oraz wykonane z materiałów zdatnych do recyklingu.

 

Schiffini specjalizuje się w kuchniach modułowych. Posiadają one klasyczne, eleganckie i proste linie.

W ekscytujący sposób łączą funkcjonalność ze stylem. Spotykamy tu wzornictwo, które możemy podpiąć pod właściwie każdy styl, jednak ich elegancka prostota zbliża je do nowoczesności.

Firma używa neutralnych kolorów, by kuchnie pasowały do każdej przestrzeni w dowolnym stylu. Klarowne linie, oraz urzekające kolory składają się na finalny przyjemny wygląd. Oferują one harmonię, oraz balans w bardzo stylowy sposób. Są zaprojektowane nie tylko by służyły do gotowania, ale przede wszystkim do wspólnego spędzania czasu. Wzornictwo łączy mnóstwo miejsca do przechowywania, z funkcjonalnością która nie wymaga wiele miejsca. To sprawia, że zaprojektowane kuchnie pasują do różnych pomieszczeń. W dodatku firma oferuje również stworzenie indywidualnych kuchni na wymiar.

Warto przyjrzeć się również kuchni Messa wykonanej przez Schiffini

Trzy pierwsze rzeczy, które przychodzą na myśl, gdy widzimy tą kuchnie są dość jednoznaczne. To proste linie, eleganckie powierzchnie, oraz minimalistyczne detale. Kuchnia ta jest nie tylko sercem domu, ale także miejsce eksperymentowania, oraz relaksu. Ukazuje ona nowe metody używania materiałów takich jak drewno i stal nierdzewna na zamkniętych meblach uchenych służących do przechowywania wszystkich akcesoriów. Wszystko zo zapewnia przestrzeń bez bałaganu. Dodatkowo świeże wzornictwo redefiniuje przestrzeń tworząc świetne przejście między pokojem dziennym, a kuchnią. Mesa jest kuchnią, którą pokochasz. Jest to esencja nowoczesnego wzornictwa i idealnego smaku.

Są również wzornictwa ponadczasowe, które nigdy nie wychodzą z mody. Jedną z takich jest Cinqueterre zaprojektowane przeze Vico Magistretti.

Dzięki wizjonerskiemu podejściu jej kształt jest nadal aktualny, choć została zaprojektowana w roku dziewięćdziesiątym dziewiątym ubiegłego stulecia. Sama współpraca między panem Vico Magistretti a marką Schiffini trwa od 1965 roku i jest oparta na nowoczesnych pomysłach zaaranżowania przestrzeni, które swoje korzenie mają w poleganiu na funkcjonalnści, ale także ze szczyptą spektakularności. Wcześniejsze prace projektanta, który pracował już nad kilkoma seriami modelów, łączyły się w dość prostej sentecji. Użycie drewna było ograniczone do maksymalnie wysokich modułów zaczynających się od samej podłogi. Takie wzornictwo zostało zapoczątkowane w modelu Campiglia w roku 1990. Następnie duże drzwi zostały zamienione na szuflady dla lepszego komfortu przechowywania rzeczy, co widzimy w modelu Slaro z roku 1995.

Kolejne bardzo ciekawe podejście wprowadził model Cinquetterie, wprowadzające elementy z falistego aluminium na różne powierzchnie.

Jasny i praktyczny wygląd aluminium jako głównego materiału nadawał bardzo modernistycznego, industrialnego charakteru. Aluminium jest półgotowym przemysłowym materiałem, zatem idealnie odpowiada zamysłowi. Całość sprawia wrażenie bardzo profesjonalnej kuchni, przeznaczonej dla nieprofesjonalnych użytkoników. Jest to przestrzeń w której każdy element pomaga nam w gotowaniu i jest wykonany z precyzją, sprawiając że czujemy się jak prawdziwy szef kuchni.

 

Kolejną świetną kuchnią, której bliżej do rzeźby z muzeum sztuki nowoczesnej, jest Pampa. Łączy ona klarowne, grube linie charakteryzujące nowoczesny wygląd, z pięknym i ponadczasowym drewnem. Kontynuując wcześniejsze trendy, kuchnia nie zawiera uchwytów. Perfekcyjnie wyglądając rozcięcia na frontach, które służą za uchwyty. Łączy się tutaj ciepło drewna z eleganckimi stalowymi blatami, oraz minimalistycznymi półkami. Uchwyty wykonane są w formie falistej, kształtem idealnie komponują się z naturalnym usłojeniem drewna na meblach. Oczywiście oprócz niebanalnej stylistyki, nie zapomniano o funkcjonalności. Kuchnia Pampa pomieści wszystko to, czego potrzebujemy w kuchni, a mocna struktura drewna idealnie komponować się będzie ze stalowymi sprzętami kuchennymi.

 

Zarówno teraz, jak i w przyszłości, kuchnie Schiffini to starannie dobrane materiały, przemyślane wykończenia oraz uwaga do detali.

Wszystko to zręcznie połączone, dając piękną, oraz komfortową przestrzeń kuchenną, która zachęca do wspólnego spędzania czasu. Dodatkowo wpasowuje się ona w nasze codzienne życie.

Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie marki: www.schiffini.com