Kuchnie Siematic

Założony jako rodzinny biznes w 1929 r. SieMatic nadal jest własnością rodziny Siekmann.

Marka obecna jest w pięćdziesięciu dziewięciu krajach na całym świecie, w każdym współtworzą ją zespoły utalentowanych projektantów, oraz ekspertów od montażu. Wszystko to połączone z doświadczeniem daje wyśmienite zwieńczenie każdego wnętrza. Wszystko to daje wysoką jakościowo, funkcjonalną, oraz zgodną z oczekiwaniami kuchnię idealną do domu.

 

Świat coraz bardziej dąży do integracji, granice zacierają się, a kultury mieszają.

To zjawisko jest wyraźnie manifestowane we wzornictwie. Ale nie tylko jako określenie, ale przede wszystkim jako faktyczny wpływ trendów wzorniczych z każdego zakątka świata.
Kuchnia jest miejscem gdzie własne upodobania łączysz z dostępnym wzornictwem. Zarówno planując jak i dekorując, ważna jest kreatywność. Dlatego innowacyjne rozwiązania SieMatic idealnie komponują się z potrzebami klientów.

 

Jet to coś więcej niż typowe planowanie kuchni w zakresie podłogi, ergonomii, kolorystyki czy materiałów.

Wszystko to łączone jest w zupełnie innowacyjne. Nowe sposoby na wzornictwo uzyskiwane są dzięki łączeniu międzynarodowych trendów architektonicznych. Zdecydowanie sukces firmy SieMatic przypisać szerokiemu zakresowi dostępnych styli, dopasowujących się do każdego gustu. Zawsze z wieloma technicznymi szczegółami. Dla klientów w ofercie kuchni SieMatic znajduje się ponad 200 różnych wzorów w czterech różnych kategoriach. Zatem można dopasować do każdego stylu wnętrza.

 

Dziś SieMatic uznawana jest za jedną z wiodących marek projektujących ekskluzywne kuchnie.

Została założona w 1929 roku w Löhne przez Augusta Siekmanna. Po dziś dzień firma prowadzona jest w rodzinny sposób. W roku 1979 firma rozpoczęła ekspansję na rynek USA. Będąc w siedzibie firmy w Löhne, warto odwiedzić otwarte w 2004 i funkcjonujące do dziś „August Wilhelm Siekmann Forum”, które jest wspaniałą ekspozycją dzieł firmy.

 

Wczesne kuchnie sygnowane przez markę uważane są za przełomowe i wyjątkowe pod względem wzornictwa, funkcjonalnych materiałów oraz łączeń.

Innowacją było wprowadzenie „6006”, pierwszej kuchni z wbudowanymi poziomymi uchwytami. Przez kolejne dekady trend bez uchwytowy powielał się, dziś ponownie rozkwita. Kuchnie SieMatic wprowadziły unikalny system „multimatic”, który zwiększał dostępną przestrzeń wewnątrz szafek aż do trzydziestu procent.

 

Marka od wielu lat prowadzi badania, udoskonalając jakość oraz ciągle rozwijając zakres możliwości. Wszystko to po to by uzyskać maksymalnie spersonalizowane rozwiązania.

Dla tych, którzy kuchnię postrzegają jako centralny punkt domu i chcą ją mieć otwartą na pokój dzienny, firma posiada szereg ciekawych opcji pozwalających zachować aspekty funkcjonalne, oraz estetyczne, w doniesieniu do całości wyglądu domu. Od samego początku SieMatic produkuje kuchnie z najwyższej półki. Zawsze obecna jest również unikalna, osobista i za każdym razem inna relacja z klientem.

 

By dobrze zrozumieć markę, warto zapoznać się z kilkoma seriami produktów:

SC 10:

łączy w sobie perfekcje z tętniącą życiem przestrzenią. Wszystko to osiągnięte jest dzięki czystym, wyrafinowanie skromnym liniom. Dostępna w szerokim zakresie wykończeń, SC10 jest skutecznym rozwiązaniem dla dużych przestrzeni. Dla mniejszych sprawdzi się równie dobrze dzięki prostym i funkcjonalnym rozwiązaniom zwiększającym dostępną przestrzeń, oraz nadającym uroku.

 

 

S3:

to innowacyjne wzornictwo łączące stylowe pomysły z unikalnymi akcentami kolorystycznymi nadającymi ciekawy charakter dla wnętrza. Bardzo nowoczesny, elegancki, oraz z charakterystycznymi wbuduowanymi uchwytami. Minimalistyczny wygląd ma w sobie dużo elegancji, a szczególnie ładnie wyglądają otwarte półki na których eksponować możemy nasze unikalne przedmioty. Dzięki temu nadamy kuchni naszą własną osobowość.

 

S2:

jest to nawiązanie do wielokrotnie nagradzanego modelu S1, jednak z zachowaniem indywidualnego profilu. Meble kuchenne nie służą tylko do gotowania, ale przede wszystkim do cieszenia się czasem spędzonym w kuchni. Bez uchwytowy system idealnie łączy się z inżynierską precyzją każdego elementu. Piękno kryje się w prostej i eleganckiej formie.

siematic-s2.jpg

 

S1:

to jedna z najbardziej innowacyjnych i ekskluzywnych kuchni naszych czasów. Łącznie zebrała osiemnaście międzynarodowych nagród. Charakterystyczny wygląd został osiągnięty dzięki technologii elektronicznej kontroli zapewniającej bardzo prostą, intuicyjną funkcjonalność. Tak naprawdę model S1 to kwintesencja tego, co w kuchniach SieMatic najlepsze.

siematic-s1.jpg

 

 

Beauxarts:

pozornie zaprzecza wszystkim regułom tradycyjnego projektowania kuchni i pozwala na wszystko, co miłe. Elementy nie są zaaranżowane w typowej, symetrycznej modzie. Raczej ułożone są w luźnej, płynnej formie. Stylistyka również łączy klasyczne, z nowoczesnym. Jest to prawdziwie eklektyczny styl. Świetnie wygląda połączony kamień ze stalą. Całość jest wręcz przesadnie udekorowana, z najwyższą starannością. Nie jest to kuchnia dla każdego, ale z pewnością część osób pokocha ją za nietypowość. Jest to nowoczesna kompozycja klasycznego wzornictwa kuchni. Odkrywa kolekcję niecodziennych klasycznych kuchni na wiele różnych sposobów. Przykładowo niektóre szafki za dekorowanym wyglądem zewnętrznym przypominającym klasyczną dużą szafę, kryją ciekawe wewnętrzne akcesoria, czy nawet lodówkę.

 

 

SE 2002 RF:

Dla tych, którzy nowoczesne kuchnie uważają za zbyt minimalistyczne, a klasyczne za zbyt tradycyjne. W tej kuchni SieMatic zaoferował idealne rozwiązanie, eleganckie ramki oraz proste kształty przypominające model BeuxArts ale zdecydowanie bardziej nowoczesne. Klasyka jeszcze nigdy nie była tak nowoczesna.

 

 

S3003

W skład tej linii wchodzą dwa fronty S 3003 R oraz S 3003 S2-R. Jest to odzwierciedlenie filozofii SieMatic na temat metalicznych materiałów, jakościowego drewna oraz wykończeń opartych na błyszczących cieniach. Fronty kuchenne są tutaj niezwykle wąskie i mają tylko 6.5 milmetra. Jest to wręcz wisienką na torcie dla minimalistycznego, bez uchwytowego wyglądu. Cała powierzchnia jest starannie dobierana z różnymi koncepcjami, możemy uzyskać zarówno chłodny technologiczny wygląd, jak i komfortowe ciepło.

siematic-3003.jpg

 

 

Multimatic:

jest to innowacyjnym system przechowywania rzeczy w szafie wysokiej. Znajdują się tu w dolnej części wysuwane szuflady, z wkładami na sztućce oraz różnymi przedziałami na poszczególne rzeczy. W górnej części znajdziemy szafki na wino, kieliszki, czy szklanki. Na szynach przymocowanych do otwieranego frontu znajdziemy odpowiednie półki w których trzymać możemy duże drewniane łyżki, a także przyprawy.

 

 

Podsumowując wiele jest na świecie rzeczy o ulotnym, powierzchownym wzornictwie.

siematic-pure.jpg

Dobre wzornictwo trwa całe dziesięciolecia. Jest zarówno dobrze przemyślane, jak i wykonane. Tak właśnie powstaje ponadczasowa elegancja. Gustowne meble to nie tylko pojedyncze stoły, krzesła, czy oświetlenie. Gustowne mogą być całe kuchnie, jak to ma miejsce w przypadku marki SieMatic. Właśnie z tego powodu zostało jej nadanych tak wiele międzynarodowych nagród, oraz wielokrotnie zapisała się w dziejach światowego wzornictwa. Warto również dodać, że wszyscy regionalni projektanci przechodzą okresowe szkolenia w Akademii SieMatic, zatem za każdym razem mamy do czynienia z poziomem światowym.

Więcej informacji na www.siematic.com