Smallbone z Devizes to jeden z najbardziej uznanych producentów na świecie.

 

Założona w 1978 Smallbone była pierwszą firmą oferującą tradycyjne luksusowe kuchnie w stylu wiejskim, których wzornictwo oparte jest na tradycyjnym angielskim rzemiośle. Meble są ręcznie malowane w dowolnym kolorze, a ich znakiem rozpoznawczym jest klasyczne, proste wzornictwo.

 

Tworzona przez wysoce wykwalifikowanych, doskonale wyszkolonych stolarzy.

Każde dzieło tej marki stanowi kwintesencję angielskiej estetyki, która przyniosła firmie międzynarodowe uznanie. Najnowsze projekty firmy wykonywane były między innymi w luksusowym apartamencie na Manhattanie ONE57, Walker Tower czy Stell Tower.
Smallbone tworzy kuchnie wokół tradycyjnego angielskiego stylu wiejskiego gdzie  zanika bariera między funkcjonalną kuchnią, oraz przestrzeniami służącymi do wspólnego spędzania czasu. Bliżej im tym samym do pokoju dziennego.

 

W ostatnich latach klienci zaczynają być coraz bardziej świadomi jak ważna jest jakość mebli.

Z badań wynika, że meble na zamówienie cieszą się ogromną popularnością, a potrzeba estetyki w zakresie projektowania wnętrz nieustannie rośnie wśród naszego społeczeństwa. Firma Smallbone z pewnością to rozumie tworząc piękne kuchnie na zamówienie. Spotkać tu możemy niewiarygodnie szeroki zakres wyjątkowych mebli. Wszystkie mają korzenie w klasycznym, prostym angielskim wzornictwie. Stworzone są by idealnie wkomponować się w zamysł posiadacza, oraz by doskonale odzwierciedlały jego osobowość, czy podporządkowały się wzornictwu które mamy we współczesnych wnętrzach. Tworzone latami techniki produkcji pozwalają dzięki dokładnej ręcznej pracy tworzyć elementy pasujące do siebie z niemal perfekcyjną dbałością  szczegóły, którą aż przyjemnie się oglda.

 

Sukces kuchni Smallbone kryje się w świetnym komponowaniu z pomieszczeniami.

Jeśli ktoś przykłada szczególną uwagę do architektury budynku oraz stylu, z pewnością stwierdzi, że kuchnie Smallbone świetnie do niego pasują. Jednym z kluczowych zamysłów firmy jest tworzenie kuchni otwartych, służących do spełniania czasu. Przemieniają oni starą kuchnie w luksusowe, ręcznie robione meble kuchenne. Kolekcje „The walnut & Silver Macassar” oraz „Brasserie” są idealnymi przykładami nowego stylu na piękne, ponadczasowe wnętrze odzwierciedlające każdy aspekt Twojego stylu życia.

 

Wszystkie kuchnie wykonywane są w siedzibie firmy Smallbone w Devizes, Wiltshire.

Stamtąd są transportowane na cały świat, gdzie montażyści oraz malarze dokładają swoją pracę. Cały proces wykonywania takiej kuchni zazwyczaj zajmuje czternaście tygodni, od zatwierdzenia wyglądu po instalacje. Z pewnością każdy wyczekujący czeka w tym czasie z niecierpliwością.
Smallbone z Devizes od zawsze odznacza się pomysłowością oraz pionierską orginalnością, od momentu założenia ponad 40 lat temu. Każdy produkt tej marki jest ekscytujący, artystyczny, oraz kreatywny. Dziś marka jest jednym z liderów w branży mebli kuchennych, której jedną z najważniejszych cech jest widoczna na pierwszy rzut oka prostota nawiązująca do rzemieślniczych korzeni.

 

Warto przytoczyć historię firmy.

W roku 1977 Charlie Smallbone i Graham Clark otrzymali sto kredens kuchennych na kredyt. To było to, czego ich początkujący biznes niezwykle potrzebował. Moment udzielenia tego kredytu był kluczowym etapem zmian, które zaszły w firmie. Do tego czasu Smallbone i Clark kupowali tanie lokalne antyczne meble, odnawiali je, następnie odsprzedawali do odbiorców w Londynie. Wizyta w Irlandii, oraz zakup kredensów kuchennych na kredyt ipozwolił w późniejszym czasie nająć wykwalifikowanych rzemieślników, którzy rozpoczęli produkcje mebli na zamówienie. Kuchnie Smallbone z Devizes powstały niedługo po tym. Droga była kręta i wyboista, w 1986 biznes Smallbone i Clarka wyceniany byl na 8 milionów funtów.W 1988 William Holdings kupił firmę za 36 milionów funtów. W roku 2005 Charles Smallbone odkupił firmę za 5 milionów funtów.

 

Tak naprawdę kończąc filozofię na Uniwersytecie w Liverpoolu, Charles nie wiedział co zrobić w życiu.

Kupn i sprzedaż mebli na aukcjach wydawały mu się dobrym sposobem na opłacenie rachunków. Biznes rozpoczął w Devizes, ponieważ ta uczęszczał do szkoły. Dodatkowo pomyślał, że znajomość z okolicznymi mieszkańcami wyjdzie na dobre. Oboje z założycieli nie mieli doświadczeni w stolarstwie, a umiejętności nauczyli się odnawiając mebli. Początkowe czasy były ciężkie, ponieważ mogli kupić nowe meble jedynie po zarobieniu na sprzedaży poprzednich. Nawet gdy już założono kuchnie Smallbone, budżet wciąż był napięty. By móc się rozwijać, firma zaczęła pobierać opłaty etapami, zaczynając od momentu złożenia zamówienia. Bez wątpienia w rozwoju firmy pomógł fakt, że początkowi klienci wywodzili się głównie z zamożnych dzielnic Londynu takich jak Knighstbridge.

 

W 1979 roku pojawił się artykuł w jednym z najpopularniejszych brytyjskich czasopism, co zaowocowało szybkim wzrostem firmy.

Firma wyprzedała wszystkie meble, które posiadali na stanie, następnie skupiła się jedynie na produkcji, oraz dostarczaniu kuchni. W 1986 było już dwanaście salonów Smallbne w największych miastach Wielkiej Brytanii, a sprezdaż sięgnęła 20 milionów funtów. Otworzono również trzy sklepy w Ameryce. Po sprzedaży firmy do Williams, Charles Smallbone został bogatą sobą i skupił się na zakupie i prowadzeniu firmy Paris Ceramics w Londynie zajmującą się płytkami, blatami, oraz podłogami. Firma ta przez całe lata dziewięćdziesiąte rozrosła się otwierając dziesięć nowych sklepów w Ameryce, jednak Charles czuł sentyment do kuchni. W tym samym czasie marka Smallbone zaczęła znikać z mapy i zamknęła 7 z 12 sklepów, oraz zniknęli z mapy, oraz firma wycofała się z Ameryki.Williams sprzedał firmę do Gower Furniture w 1997 roku, to od tej firmy Charles Smallbone ponownie odkupił firmę Smallbone z Devizes.Dzięki swojemu zamiłowaniu do kuchni na wymiar, ponownie doprowadził do jej rozkwitu.

 

Dziś firma uznawana jest za jednego z najlepszych producentów ekskluzywnych mebli kuchennych na świecie.

Warto nadmienić, że do klientów marki Smallbone należą między innymi Oprah Winfrey i Dustin Hoffman. Można się zastanawiać jak firma wypracowała swój klasyczny wygląd, bazujący na tradycyjnym rzemiośle. Początkowo zamysł był prosty, przytulne wzornictwo rodem z wiejskich rezydencji miało być ciepłą odpowiedzią na surowość lat siedemdziesiątych, czyli początkowe czasy firmy.

 

Co ważne, marka Smallbone obecna jest w różnych częściach domu.

Nie jest zaskoczeniem, że zwykle kojarzymy ją z projektowaniem kuchni na wymiar. Mimo wszystko, to właśnie oni zrewolucjonizowali pomysły kryjące się za kuchnią i pomogli przeistoczyć zwykłe robocze pomieszczenie w tętniące życiem centrum domu, które znamy dzisiaj. Firma przykłada ogromną wagę do wzornictwa, by dopasować je do każdego typu wnętrza. Mimo tego, kuchnie są jedynie częścią historii Smallbone. Jest to dobra informacja dla tych, którzy chcą być pewni że dom zapełnili meblami odzwierciedlającymi najwyższy poziom rzemiosła.

 

Kuchnia to centralny punkt domu, jednak najlepiej gdy komponuje się z pozostałą stylistyką wnętrz.

Podejście firmy Smallbone do łazienek oraz sypialni jest tak samo drobiazgowe jak w zakresie kuchni, jednak tutaj stosują już bardziej gładkie krawędzie. Najwyższy poziom umiejętności zapewnia idealne rozwiązania dla łazienek oraz sypialni, a jedną z kluczowych cech jest świetne zagospodarowanie przestrzeni.Biorąc pod uwagę choćby ręcznie malowaną kolekcję do zabudowy, gdzie dolne szuflady służą specjalnie do przechowywania butów, a ogromne zróżnicowanie wyglądu jak i kolorystyki, dopasowuje ją do każdego wnętrza. Możemy idelanie dopasować meble tak do podłogi, jak i sufit. Dodaąc do tego grę świateł, pomieszczenie może być praktycznie dwolnie zagospodarowane bez względu na ograniczenia architektoniczne.

 

Ci którzy wolą ciemniejsze rozwiązania, z pewnością polubią kolekcję Alchemy.

Mocny wygląd orzechu oraz witryny w szakach i głęboka kolorystyka prezentują bardziej współczesną stronę wzornictwa Smallbone, z pewnością będą pasować świetnie do każdego nowoczesnego dom. Oczywiście oprócz rozwiązań dla garderoby, znajdziemy też świetne meble do sypialni. Smallbone doda magii rzemiosła do każdego pomieszczenia, odzwierciedlając Twoje gusta. Mimo pozostałych rozwiązań, Smallbone nadal są mistrzami w zakresie kuchni, jednak wystarczy spojrzeć na pozostałe wykonywane pomieszczenia, by dojść do wniosku że po mistrzowsku urządzają cały dom.

 

Aktualnie wizja firmy stawia na globalną ekspansje, a przedstawicielstwo jest dumne w kierunku jaki został obrany.

Zostały nawiązane moecne relacje z deweloperami i prywatnymi klientami z całego świata, a firma zaangażowała się rozwój jednego z kamieni milowych światowego budownictwa, czyli bundyku oNe57 oraz Walker Tower w Nowym Yorku. Projektowała i wykonywała tam ekskluzywne kuchnie na miarę. Rzadko spotyka się Brytyjski biznes, który jednocześnie produkuje, jak i projektuje swoje produkty. Smallbone z Devizes jest jedną z tych firm, które to robią, co jest wielkim powodem do dumy. Salony tej marki znajdziemy jednak również w Nowym Jorku, Rosji, Wielkiej Brytanii, oraz innych krajach do których planowana jest ekspansja.

 

Najbardziej popularnymi z produktów marki od zawsze były ręcznie malowane kuchnie, ze starannym wykończeniem.

Ostatnimi czasy najbardziej popularną jest kolekcja Macassar, pozwalająca klientowi wprowadzić współczesny wygląd stosując materiały takie jak szkło, lustra, fornir i marmur, ale w każdym kolorze jaki sobie zażyczy. Zdaniem firmy ręcznie malowane kuchnie zawsze będą najchętniej wybieranym produktem kuchni ponieważ pozwalają stworzyć zupełnie unikalne wnętrze które dosłownie może wyrazić artystyczne pragnienia każdego z nas. Dodatkowo klienci którzy lubią podążać za trendami w projektowaniu wnętrz i odpowiednio dostosowywać swoje wnętrza, mogą po czasie przemalowywać kuchnie zgodnie z panującą modą.

 

Najprościej charakter marki określają trzy określenia: luksusowa, na wymiar, ręcznie robiona.

Z całą pewnością wzornictwo tej marki jet niepowtarzalne, oraz wyróżniające się.  W roku 2016 firma obecna już jest między innymi w Londynie, oraz Dubaju. Na początku milenium firma wyszła również poza kuchnie, dopasowując się do potrzeb klientów. Wprowadzona została możliwość wykonania bibliotek, garderoby, winiarni, łazienek. Jak widać została pokonana ogromna droga od otwarcia w 1981 w Londynie pierwszego salonu, aż po bycie jednym z najlepszych producentów mebli kuchennych na świecie, o wyjątkowym i charakterystycznym wzornictwie.

Więcej informacji na stronie producenta, www.smallbone.co.uk.