Kuchnie Snaidero

Od ponad sześćdziesięciu lat lat włoski producent mebli kuchennych Snaidero rewolucjonizuje branżę meblarską. Tworzone zgodnie z ekologicznymi metodami, oraz niezwykle trwałe, objęte są 10-letnią gwarancją. Każda kuchnia Snaidero jest indywidualnie projektowana by podnieść jakość życia użytkownika.

 

Wyjątkowe wzornictwo włoskich mebli kuchennych

Podstawą wzornictwa jest przekonanie, że prosty kształt może osiągnąć trwały rezultat. Podążając za tym mottem, dopuszczalna jest tylko najwyższa jakość oraz funkcjonalność. Snaidero współpracuje z uznanymi na całym świecie projektantami oraz artystami, tworząc styli innowacyjny oraz ponadczasowy, a przy tym wysoce podatny na dostosowanie do stylu życia klienta.Co więcej, za każdym wzornictwem kryje się szeroka analiza trendów, kolorów, materiałów, ergonomii i czy technologicznych rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo. Wszystko to gwarantuje, że produkt sprosta oczekiwaniu rynku i wytrzyma próbę czasu.

 

Wzornictwo Snaidero w szczegółach

Legendarni projektanci

Snaidero to esencja włoskiej kultury przelana na meble kuchenne. Tradycja jest podtrzymywana oraz adoptowana do obecnych czasów. Od siedemdziesięciu lat Snaidero tworzy rewolucyjne produkty, które rozpoznawane są jako prestiżowe na całym świecie.  Trzy pokolenia stale kontynuowanej współpracy znanymi na całym świecie artystami, architektami, oraz projektantami.Między innymi należą do nich Massimo Iosa Ghini, biuro projektowe Pininfarina projektujące między innymi dla Ferrari, oraz uznani włoscy projektanci Lucci i Orlandini.

 

Ekologiczna z natury

Od początku d koncepcji marki Snaidero należy projektowanie kuchni z minimalnym wpływem na środowisko. Wykorzystywane są ekologiczne praktyki, które gwarantuje stosowna certyfikacja. Kuchnie są oszczędne energetycznie, wykonywane z certyfikowanych materiałów ograniczających niszczenie lasów. Dodatkowo powłoka mebli bazuje na wodzie.

 

Gwarancja jakości.

Jakość jest najważniejszym priorytetem dla Snaidero. Wszystkie kuchnie posiadają dziesięć lat gwarancji są budowane by trwać.

 

Różnorodność dostępnych wykończeń.

Zaawansowane techniczne produkty są dostępne w szerokim zakresie kolorystyki oraz wykończeń. Mogą być wykonane w zarówno nowoczesnym, jak i bardziej tradycyjnym stylu.  

 

Urządzenia i akcesoria Snaidero

Wszystkie urządzenia i akcesoria Snaidero rozwijane są niezależnie od linii mebli. Gałki, oraz uchwyty projektowane są z uwzględnieniem ekonomii. Zawiasy idealnie pracują w trzech kierunkach. Wszystkie szuflady, oraz drzwiczki, zawierają ciche domykanie.

 

Elastyczne konfiguracje

Modułowe wzornictwo oferuje niezwykłą elastyczność w dostosowaniu do potrzeb klienta. Nie jest to cenione jedynie przez domowników, ale również przez deweloperów planujących wiele kuchni w jednym budynku, gdzie każda posiada również inny wygląd.
Indywidualne akcesoria

 

Zaprojektowane są by zmaksymalizować przestrzeń do przechowywania rzeczy oraz ułatwić gotowanie.

Od półek na przyprawy po wysuwanych srebrnych tac, akcesoriów do szuflad, wysuwanych elementów stołów i krzeseł. Wszystkie akcesoria są oryginalnymi licencjonowanymi elementami przeznaczonymi wyłącznie do kuchni Snaidero.

 

Genialne wzornictwo

Wynosząc kreatywne wzornictwo na nowy poziom, Snaidero kontynuuje rozwój innowacyjnych rozwiązań dostosowanych do Twojego domu, każdy funkcjonuje by poprawić Twoje życie. To właśnie wzornictwo jest główną misją marki Snaidero. Najbardziej istotna jest praca w zakresie indywidualnych potrzeb klienta, która owocuje przestrzenią tak funkcjonalną, jak i tętniącą życiem. Technologie używane przy materiałach pozwalają projektantom łączyć funkcjonalność, oraz piękno w poszczególnym wzornictwie. Uniwersalne wzornictwo dla każdego, to dobry opis na produkty przyjazne użytkownikowi. Dobrym przykładem tego jest kuchnia „Skyline”. Założeniem jest również tworzenie kuchni innowacyjnej, którą możemy stresować zdalnie za pomocą urządzeń.

 

Badania w zakresie ergonomii

Snaidero od długiego czasu przeprowadza badania określające jakie wzronictwo oraz funkcje mogą być użyte by zwiększyć bezpieczeństwo oraz komfort pracy w kuchni. Od wyglądu uchwytów, po konstrukcje czy poziom krzywizny w liniach mebli kuchennych. Podobnie określana jest wysokość, oraz szerokość. Ergonomia pełni ogromną rolę w zakresie funkcjonalności. Od ponad pięciu dekad Snaidero współpracuje z prestiżowymi włoskimi projektantami, by tworzyć kuchnie które odmieniają branżę motoryzacyjną.

 

Wyprodukowano we Włoszech

Kuchnie Snaidero w stu procentach powstają we Włoszech. Oznacza to, że posiadając kuchnię tej marki, posiadasz w domu część włoskiej kultury. Dodatkowo dzięki wewnętrznym procesom każda kuchnia przechodzi rygorystyczne badanie jakości.

 

Historia kuchni Snaidero

Firma założona została w 1946 roku przez Rino Snaidero.

Od ponad trzech pokoleń prowadzona jest jako firma rodzinna. Rino otworzył mały sklep z szafkami pośród wzgórz Friuli w północnych Włoszech. W swoim pierwszym warsztacie zatrudniał szesnastu ludzi, na początku zajmował się wykonywaniem łazienek do sypialni oraz okien.

 

Rok 1959 był kluczowy dla historii firmy, ponieważ Rino otworzył „Rino Snaidero & C”.

Przemienił tym samym warsztat w pełnoprawną przemysłową firmę. Zdecydował się produkować ekskluzywne meble kuchenne, optymalizując linię produkcyjną, a także wprowadzając produkcję seryjną.

 

W styczniu 1960 roku firma otworzyła swoją nową fabrykę w Majano.

W roku 1968 architekt oraz projektant Virgillo Frochasin zaprojektował dla firmy Snaidero kuchnię „Spazio Vivo”. Zlewozmywak oraz bateria zostały zaprojektowane zgodnie z rewolucyjnym konceptem, w którym bateria nie wystawała ze ściany lecz ze zlewozmywaka. Udało się to uzyskać dzięki specjalnym przesuwanym blokom zawieszonym do szafki, zatem wykorzystanie ściany nie było już potrzebne. Od razu po premierze, kuchnia „Spazio Vivo” trafiła do muzeum sztuki nowoczesnej w Nowym Jorku.

 

1961 rok to data premiery linii „Gloria”.

Pierwsza modułowa drewniana kuchnia wykończona lakierem poliestrowym. Co ciekawe sprzęt AGD również był zabudowany w tej kuchni, co w owym czasie było rewolucyjną koncepcją. Kuchni towarzyszyła również popularna 15-sekundowa reklama w telewizji, która zwróciła na nią uwagę całego kraju. Podczas roku 1969 początkowo założona jako mały warsztat, firma zadebiutowała na giełdzie, oraz zmieniła nazwę na „Snaidero Rino S.P.A.”. Cztery lata później architekt Angelo Mangiarotti zaprojektował kuchnie znaną jako „Cruscotto”. Był to efekt badań nad odpowiednimi materiałami, oraz ergonomią. Natychmiastowo kuchnia ta stała się hitem, oraz została umieszczona w muzeum Moma w Nowym Jorku.

 

W tym samym roku firma poszerzyła swoją fabrykę.

Jej powierzchnia w Majano zaczęła zajmować tysiąc metrów kwadratowych, oraz zatrudniała tysiąc trzysta osób. W dodatku rozwijająca się firma otworzyła swoje oddziały w Paryżu, Londynie, oraz Zurychu. Ciekawostką jest również siedziba firmy. Mangiarotti w latach siedemdziesiątych projektował serię szklanych wazonów kształtem przypominających grzyby. Rozwiązanie to zostało zaadaptowane jako nowa siedziba Snadiero. Wspaniały budynek cechują wyszukane materiały oraz wystające eliptyczne okna. Dodatkowo budynek posiada zaokrąglone rogi, co zbliża go do okrągłego kształtu. W latach osiemdziesiątych architekt Giovanni Offredi, jeden z najlepszych projektantów swoich czasów, został głównym projektantem w firmie Snaidero.

 

Przez wszystkie lata stworzył mnóstwo pięknych oraz wyszukanych kuchni.

Zaowocowało to publicznych  sukcesem, oraz świetnym odbiorem przez użytkowników. Znakomite okazały się modele „Krios”, „Kalia”, „Pragma, czy „Elementi”. Wszystkie wymienione kuchnie były mocno zaawansowane technicznie oraz innowacyjne.
Agencja wzornictwa przemysłowego Paolo Pinifarina, wyspecjalizowana we wzornictwie przemysłowym, zaczęła pracować ze Snaidero. Celem było stworzenie olśniewającej, choć modułowej i standaryzowanej kuchni.

 

Dzięki temu powstał model „Ola”, charakteryzujący się trójwymiarowym wyglądem.

Następnie powstało Viva, gdzie zostało wykorzystane w wysoce nowoczesny sposób szkło oraz metal.  W 2006 firma wygrała konkurs w kategorii produktu „meble kuchenne” magazynu prestiżowego „Interior Design Magazine”.  W tym samym roku zstała przyznana nagroda „Good Design” muzeum architektury i wzornictwa z Chicago. Dziś Snaidero jest jednym z wiodących producentów włoskich mebli kuchennych, dostępnym w całej Europie. Wciąż ponownie definiuje przestrzeń kuchenną.

 

Nowoczesne włoskie kuchnie Snaidero są tak atrakcyjne, jak i komfortowe.

Całość wygląda futurystycznie, ponieważ jest projektowana z myślą o przyszłości. Przykładem może być seria Skyline, która stawia na komfort. Wszystko nastawione jest na prosty odbiór przez użytkownika, by można było komfortowo pracować z kuchnią.

 

Warto również przyjrzeć się kilku kuchniom, by lepiej poznać markę Snaidero i jej podejście do wzornictwa.

 

Abaco

Zaprojektowana specjalnie z myślą o dużych projektach deweloperskich. Abaco od Snaidero podporządkowuje się ekskluzywnemu nowoczesnemu podejściu oraz najwyższej jakości. Meble kuchenne stworzone są z wysokiej jakości drewna, co świetnie łączy widoczne ziarno drewna z błyszczącymi powierzchniami. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla projektów deweloperskich na dużą skalę.

 

Snaidero Board

Czysta innowacja i pewność siebie w przestrzeni.

Kompaktowy, elastyczny wygląd nic nie ujmuje ergonomii i funkcjonalności. Obecnie nowoczesne przestrzenie zmierzają do bycia kompaktowymi, ale i otwartymi. Jest to miejsce w którym spędzamy czas z innymi. Kuchnia board jest to refleksja nad zmianami w obecnym podejściu do użytkowania kuchni. W efekcie projektant uzyskał wysoce personalizowaną, oraz przyjazną kuchnię. Projekt oferuje zarówno doskonałe estetyczne, jak u funkcjonalne rozwiązania. Rozpoczął się od ponownego przemyślenia obszaru roboczego kuchni by w pełni zwiększyć jego funkcjonalność i komfort.

 

Składa się na niego wystająca jednostka służąca do wykonywania wszystkich czynności.

Konstrukcja jest samonośna, oraz umożliwia swobodne przejście podczas gotowania. Rozmiar wystającej jednostki dostepny jest w dwóch rozmiarach, pierwszy to 90 centymetrów, drugi 120 centymetrów. Jest ona również w pełni wyposażona do przygotowywania potraw, gotowania, oraz zmywania naczyń. Blok ten jest idealnym rozwiązaniem dla kawalerki, ponieważ łączy wszystkie potrzebne czynności i nie zajmuje wiele miejsca.

 

Przestrzeń gotowania, oraz zmywania, oddzielona jest szkłem w celach bezpieczeństwa.

Ta niezwykła konstrukcja idealnie wpasowująca się w meble kuchenne została opatentowana przez firmę, oraz jest owocem długich badań w zakresie estetyki.

Code

Prosta oraz lekka. Część jest wolnostojąca, część to jednostki stojące przy ścianie wypełnione akcesoriami. Jest to swoisty na funkcjonalne, oraz piękne wykończenie przestrzeni kuchennej.

 

Code evolution

Zaprojektowana w oparciu o inspirację loftami. Jest z natury otwarta i nastawiona na spędzanie w niej czasu wielu osób, które nie tylko gotują, ale też rozmawiają i przede wszystkim radośnie korzystają z każdej chwili.

 

Elle

Jest to elegancka gra pierwotnych kształtów. Wszystko jest proste, geometryczne. Bardzo dobrze współgra z przestrzenią, nadając jej stylu i podkreślając charakter.

 

Kelly

Drzwi w kształcie ramki oraz precyzyjne boczne listwy przypominają raczej pracę klasycznych stolarzy z dawnych czasów. Jest to wysoce artystyczna kuchnia która łączy dokładne narożne dekoracje z matowymi oraz błyszczącymi się powierzchniami. Całość jest niezwykle elegancka, ale jednocześnie praktyczna. Wewnątrz szafek znajdziemy specjalne oświetlenie. Każdy detal został uważnie przemyślany, jest to połączenie klasycznego uroku z praktyczną nowoczesnością. Piękne ramki, mnóstwo szkła, oraz zdobione drzwiczki to najważniejsze cechy tej kuchni.

 

Skyline

Jest to możliwość uzyskania praktycznie dowolnego kształtu, oraz formy. Szeroka możliwość personalizacji gwarantuje, że kuchnia sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jest to kuchnia dostosowana do poglądów na przestrzeń. Pozwala ona uciec od konwencjonalnego wzornictwa, w niczym nie tracąc na komforcie i funkcjonalności.

 

Więcej informacji na stronie producenta www.snaidero.com