Interesuje Cię

Kuchnie w stylu art deco

Kuchnia Art déco jest mało popularnym i dość trudnym stylem kuchni. Z reguły wybierany jest przez indywidualistów i osoby szczególnie wyczulone na formę. Jednak to właśnie wyjątkowość jest jego ogromną zaletą. Dobrze zaprojektowana kuchnia art déco to ponadczasowa elegancja, która nigdy nie wyjdzie z mody.  Sam styl narodził się we Francji i przejawiał w architekturze, malarstwie, oraz grafice. We Francji był odpowiedzią na brak przestrzennego uporządkowania w secesji. Szerokimi garściami czerpał z najnowocześniejszych dostępnych rozwiązań z zakresu designu i techniki, następnie łączył je ze stylami klasycznymi.  W pierwszej połowie dwudziestego wieku rozpowszechnił się w Europie i Ameryce Północnej.
Cechują go geometryczne motywy, które powinny zostać odpowiednio dobrane. Kluczem jest połączenie przepychu, ergonomii i cech minimalistycznych. Tak by było masywnie i ciężko, jednak bez dekoracji, czy ozdób.  Podłoga najczęściej jest drewniana, kamienna, czy ceramiczna. Możemy spotkać również mozaiki i symetryczne wzory.  Kolory zarówno ciemne, jak i jasne. Kolorystyka może być dowolna, w idealnie zaprojektowanej kuchni art deco kontrasty tworzą wrażenie nieodłącznych i spójnych. Ozdoby dobrze gdyby były delikatne, bukiet kwiatów lub afrykańska figurka etno dla kontrastu z przepychem.
Styl art deco w kuchni powinien być nie tylko masywny, ale też nieprzewidywalny. Łączenie stali, granitu, egzotycznego drewni dobrze wpasowuje się w jego kanon. Tak samo jak łączenie ciemnych podłóg z chromowaną stalą nierdzewną na urządzeniach AGD.  Założeniem art deco ponad sto lat temu było wykorzystanie wszystkich najnowszych technologii, dziś styl ewoluował i choć może odbiegać od ówczesnego pierwowzoru, całość również polega na wykorzystaniu technologii. Warto korzystać z ergonomii  i tam gdzie jest to możliwe, wykorzystywać wszelkie akcesoria pozwalające zwiększać pojemność mebli.
Co ważne tworząc w stylu art deco nie wystarczy po prostu zakupić rzeczy które wpasowują się w ten styl. Najważniejsze jest odpowiednie zestawienie, takt i wyczucie. Nie jest to łatwe, jednak odwdzięczy się nam to zachwycającym i budzącym podziw wnętrzem, które pokochamy za indywidualizm.  

NAJNOWSZE REALIZACJE W STYLU ART DECO:

zdobiona_kuchnia_stylu_art_deco_1

Zdobiona kuchnia w stylu art deco

Zdobiona kuchnia w stylu art deco. Kuchnia w stylu art deco łączy w sobie okrągłe kształty z...

 

1 + 15 =

Studio-Kuchni.eu

Wyjątkowe kuchnie na wymiar,

centralna i południowa Polska, oraz cała Unia Europejska według ustaleń,

kontakt@studio-kuchni.eu || +48 77 433 80 60 || +48 737 470 123 || +48 505 503 119