Kuchnie Toncelli założono w 1961 roku we Włoszech przez Lorenzo Toncelli.

Toncelli kuchnie

Toncelli Cucine jest włoską rodzinną firmą specjalizującą się w wysokiej klasy kuchniach. Znana ze swoich najwyższych jakościowo produktów Toncelli niejednokrotnie rewolucjonizowała branże, choćby za sprawą modelu Experientia.

 

 

Dziś produkty marki dostępne są od Włoch, prze całą Europę, po Stany Zjednoczone i Azję.

Od tego czasu marka daje nam ogromny zakres modeli wymarzonych kuchni, których ogólny zamysł łączy świetny nowoczesny wygląd z dynamiką. Firma działa w Toskanii, jest jedną z najbardziej rewolucyjnych marek zupełnie zmieniających całą branżę meblarską w dwudziestym pierwszym wieku, gdzie wprowadzając do kuchni elektronikę oraz automatyzując wszystkie urządzenia.

 

Jednak nie tylko to, Toncelli od zawsze dostarcza nam najnowsze technologicznie pomysły w każdym wzornictwie.

Choćby geometryczne lampy, które mogą oświetlać całe pomieszczenie.  Meble kuchenne tworzone są by były proste i bardzo praktyczne w codziennym użytkowaniu. Kuchnia jest bardzo ważną częścią każdego domu i musi być zgodna z potrzebami rodziny. Projekt kuchni może być różny, ale wszystko zależy od smaku i doświadczenia oraz finalnego odbiorcy. Dobry projekt kuchni powinien wykorzystywać przestrzeń, oraz obejmować architektoniczne zasady zasady i potrzebne elementy kuchni. Każda kuchnia Toncelii oprócz regularnych elementów zawiera futurystyczne wzornictwo, a nawet wbudowane miejsce na Samsunga Galaxy jako niezbędny element kuchenny. Dziś brzmi to bardzo futurystycznie, jednak za kilka lat może okazać się normą.

 

Toncelli jako jedna z najbardziej renomowanych włoskich marek  w ekskluzywnych kuchniach ogłosiła wprowadzenie najnowszej oferty w postaci Prisma Smart Kitchen.

Ta nowoczesna kuchnia wprowadzana zautomatyzowaną kuchnię, która z kolei jest kontrolowana przez wbudowane urządzenie w postaci tabletu Samsung Galaxy Tab. Cały stół kuchenny został opracowany i wykonany by zapewnić domownikom jeszcze lepsze wykorzystanie przestrzeni.

 

Jest nie tylko niezwykle efektywny, ale także przynosi najnowszą technologię by usprawnić pracę w kuchni.

Cały stół kuchenny został zaprojektowany i wyprodukowany, aby zapewnić właścicielom domów oszczędzający przestrzeń luksusowy stół kuchenny, który jest nie tylko wyjątkowo wydajny, ale także zapewnia przewagę nad nowością, aby usprawnić pracę kuchni. Firma z Toskanii prawdziwie wprowada branżę meblarską w dwudziesty pierwszy wiek w zakresie technologii. Rozwiązania są zautomatyzowane, oraz mocno poprawiają jakość pracy.

 

Toncelli the Prisma to inteligentna kuchnia wykorzystująca tablet Samsung Galaxy Tab.

Tablety pokazują szeroki zakres możliwości w automatyzacji domowych technologii. Teraz wychodzą nawet o krok dalej, za sprawą włoskich mebli kuchennych Toncelli. Kuchnia kompatybilna z tabletem Samsung Galaxy Tap umożliwia szereg najnowszych rozwiązań technologicznych, oraz posiadanie wszystkiego pod kontrolą w naszym centrum domu. 

 

Minimalistyczne kuchnie są jednocześnie zaawansowane technologicznie oraz przyjazne dla użytkownika.

Kuchnia skrywa wewnątrz tablet, na zewnątrz jest to interaktywna tafla szkła na wyspie. Piękny kontrast kolorystyczny (czerwony z czarnym), oświetlenie LED, oraz niewidoczne uchwyty oraz innowacyjny system otwierania drzwi. Dodatkowo futurystycznego wyglądu nadaje wbudowany zlewozmywaka

 

.
W całości nowa kuchnia Prisma Smart składa się z wyposażenia kuchennego oraz mebli zawierających miejsce na tablet, która jest napędzana przez tablet Samsung Galaxy Tab.

Oprócz bycia unikalnym interaktywnym narzędziem, pozwoli on również użytkownikowi pozostawać z całym światem jak i pozyskiwać potrzebne informacje z poziomu urządzenia. Kuchnia Prisma dodaje wiele połysku do Twojego wnętrza, jak i zawiera świetne wiszące szafki, eleganckie podwieszane górne elementy, oraz różne otwarte elementy. Zdecydowanie zwiększa estetykę wnętrza, oraz jest kwintesencją kuchni w stylu high-tech. Czarne szklane blaty wykończone anodyzowanym aluminium, natomiast na meblach znajduje się czerwony i biały lakier. Modernistyczny wygląd został uzyskany między innymi przez brak uchwytów.

 

Nacisk na ekskluzywne wykonanie wszystkiego najlepiej definiuje kuchnie Toncelli.

Od 50 lat pozostaje wierna włoskiej kulturze pracy z drewnem, oraz starannej selekcji każdego z materiałów. Meble Toncelli to wyrafinowane połączenie starego z nowym, tradycji oraz współczesnej techniki. Profesjonalizm łączy się tutaj z pięknem.

 

 

Warto przyjrzeć się kilku liniom produktów kuchni Toncelli, by lepiej dostrzec  podejście i charakterystyczne cechy marki.

 

Kolekcja The Chef the Cuisine

Każda kolekcja jest wyjątkowa i wprowadza na rynek coś nowego. Seria szef kuchni to doskonały przykład. Celem było przeniesienie najnowszej technologii, oraz cech profesjonalnej kuchni, do zacisza domowego. Seria składa się z jednostki bazowej, która została zaprojektowana tak, aby pasowała do każdego modelu Toncelli i wszystkich wysokich jednostek. Zawierają one takie elementy, jak płyta indukcyjna, patelnię wok, dwie deski do krojenia, różne przybory, półki magazynowe, oraz szuflady, oraz wysuwane górne elementy.

 

Jednostka The Coctail Tall

Jest to jeden z projektów stworzonych z myślą o 50-letniej działalności firmy.

Zawiera się ona w serii Progetto 50. Jest to wolnostojąca wysoka jednostka kuchenna przypominająca kredens, piękne połączenie innowacji i tradycji. Drzwi po zamknięciu, przedstawiają widok na Manhattan (grafikę na frontach meblowych). Wtedy jednostka ta w niczym nie różni się od stylowej wysokiej szafy kuchennej.  

 

Po otwarciu natomiast czeka na nas ogromne zaskoczenie. Na wewnętrznej stronie frontów znajdują się półki na kieliszki do wina.

Wewnątrz znajduje się chłodziarka, oraz saturator. Do tego mnóstwo półek na przechowywanie rzeczy. Jednostka została zaprojektowana z wykorzystaniem kombinacji materiałów i wykończeń, takich jak heban, elm, klon, drewno topolowe, myrthe i drewno orzechowe. Wnętrze wyłożone skórą półkami wypełnionymi 18 szklankami tworzonymi specjalnie dla klienta. W zestawie znajdują się również naczynia do przygotowywania koktajli, lodu i wiadra z szampanem, kompletny zestaw koktajlowy, szafka na wino i ekspres do kawy. Może być stosowany zarówno jako jednostka wbudowana jak i wolnostojąca.

 

Jednostka The Cigar Tall Unit

Jest to kolejny projekt zawarty w serii Progretto 50.

Podobnie jak w modelu Koktajl, tak też tutaj na meblu przedstawiony jest niestandardowy obraz. Fronty meblowe prezentują grafikę tradycyjnego toskańskiego cygara, a elementy forniru je tworzące składają się z aż 15 rodzajów drewna.

A co w środku?

Na drzwiach znajdziemy bardzo ciekawą grafikę przedstawiającą toskańskie cygaro, butelkę alkoholu, kieliszek, karty do gier, kostkę, czekoladę a wszystko to leżące na tle szachownicy.  W środku znajdziemy dwa pojemniki do przechowywania cygar oraz wysuwane szuflady i kosze z popielniczkami które firma w pełni zmodyfikuje do naszych potrzeb, dodatkowo znajdziemy tam szklanki.
Minimalistyczna kuchnia z maksymalnymi udogodnieniami

Kuchnia The Essential od Toncelli jest praktycznie szczytem minimalistycznego życia.

Bierze pojęcie pozbywania się „zagraconych” elementów bardzo dosadnie. Jest to niesamowita kombinacja tradycji spotykającej nowoczesność a za naciśnięciem jednego przycisku zmiana się w stół. Z kolejnym naciśnięciem przycisku stół rozkłada się, by odkryć wnętrze w którym znajdziemy płytę grzewczą i zlewozmywak.  Spotkamy tutaj toskańskie wzornictwo oraz rzemiosło, w nowoczesnym wydaniu.

Warto wspomnieć o koncepcie The Systema.

Tutaj kuchnie Toncelli sukces zawdzięczają pasji do piękna i potrzebie zadowolenia klienta. Jest to system dający kompletną możliwość personalizacji kuchni i dowolność w jej wyglądzie, pozwala klientowi skomponować kuchnię w pełni dostosowaną do własnym potrzeb. W skład wchodzi 2080 szafek niskich naziemnych, 1113 szafek wieszanych, 1587 wysokich, 78 blatów, a także 18 okapów. Wszystkie te elementy można łączyć z pozostałymi seriami Toncelli: Progetto 50, Essential, Credenza i Evolution e Jey.

Kuchnia The Essencial na pierwszy rzut oka jest olbrzymią konstrukcją z drewna oliwkowego które jako pierwsze przykuwa uwagę.

Łączy obraz domowego jedzenia kojarzącego się z serwowaniem oliwek i świeżego chleba. Jest to swoisty hołd dla włoskich korzeni. Jednak spójrz głębiej, a nie wszystko będzie takie jak na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim perfekcyjnie połączona jest tutaj tradycja z nowoczesnością.

 

Po naciśnięciu przycisku blat roboczy bez trudu przesuwa się, aby odsłonić ukrytą przestrzeń roboczą.

Przypomina to film Transformers z dużego ekranu, jednak to dzieje się naprawdę.. Poniżej znajduje się powierzchnia na zlewozmywak, razem z kompletnie chowającą się baterią, oraz sekcja przeznaczona do gotowania. Po ponownym zamknięciu, wyspa zaczyna przypominać oryginalną formę stołu kuchennego. Całość poprawia zarówno komfort pracy, jak i spędzania czasu w kuchni.

 

Każda przestrzeń jest efektywnie wykorzystywana by mieć pewność, że funkcjonalność jest równie imponująca, jak sam projekt.

Zarówno wyspa kuchenna, jak i wysoka szafa stojąca są lakierowane w błyszczącym kolorze, zapewniającym czysty wygląd, który można łatwo utrzymać. Jest to kuchnia dla tych, którzy kochają naturalne piękno drewna i prostotę czystych linii – ale chcą połączyć je z postępami technicznymi i wykorzystać gadżety.

 

Więcej informacji na stronie producenta: www.toncelli.it