Kuchnie Valcucine, czyli ekologia i najwyższa światowa jakość rozwiązań.

 

Rewolucyjny projekt kuchni.

Innowacje zorientowane na rozwój – to jest siła napędowa Valcucine, rewolucyjnych włoskich rzemieślników kuchni, którzy od 30 lat stawiają świat projektowania i produkcji kuchni na głowie.
Firma cieszy się uznaniem za nowoczesną stylistykę, bezprecedensową ergonomię i doskonałą technikę konstrukcyjną. Znana jest również ze względu na trwałość swoich mebli kuchennych, oraz dbanie o środowisko. Produkowane są z myślą o recyklingu, wielokrotnym użytku i redukcji materiału, kuchnie Valcucine są dowodem na to, że przyjazne dla środowiska rozwiązania mogą istnieć obok jakości, technologii i elegancji.

 

kuchnie Vlacucine

 

Ciągły rozwój w kierunku innowacji.

Dzień po dniu, trwałość i innowacyjność są siłami napędzającymi kuchnie Valcucine. Technologia, innowacyjność produktów i nowatorski projekt są tak samo istotne, jak dbałość o szczegóły, pasja do materiałów naturalnych i ich szacunek dla środowiska. Aby zmniejszyć ich wpływ na środowisko i poprawić jakość życia, od 30 lat projektuje i wytwarza produkty spełniające cztery podstawowe zasady: dematerializacja, możliwość recyklingu, trwałość i redukcja emisji toksycznych. Włoska firma jest jednym z najbardziej szanowanych i poszukiwanych producentów kuchni na świecie, firma jako pierwsza uzyskała certyfikat środowiskowy ISO 14001.

 

W 1980 r. we Włoszech czterech mężczyzn rozpoczęło wspólną pracę, aby na nowo zdefiniować przestrzeń kuchenną.

Celem było zaprojektowanie ekskluzywnej kuchni, która zapewnia estetykę i ergonomię.

W ciągu 34 lat udało im się to osiągnąć. Dzisiaj Valcucine produkuje 50 kuchni codziennie, których ceny zaczynają się od 14 000$. Nie tylko są trwałe i eleganckie, ale także, jak twierdzi firma w stu procentach nadają się do recyklingu. Idealnym przykładem dbałości o klienta jest to, że firma przyjeżdża do klienta gdy planuje zmienić kuchnie, po to by zdemontować, zutylizować, oraz poddać recyklingowi.

 

Jednak to zawsze kuchnia jest pierwsza na liście priorytetów.

Firma zajmuje się również projektowaniem przestrzeni i wnętrz mieszkalnych. Jeśli chodzi o motto, brzmi ono „marzy nam się świat bez odpadów”. Jest to wizja, którą kieruje się firma. Dlatego opracowuje innowacyjne technologie minimalizujące zużycie materiałów. Badania te zaowocowały opracowaniem produktów które ograniczają zużycie materiałów, oraz energii do minimum. Pozwalają również wytwarzać konkurencyjne produkty, które odróżniają firmę od konkurencji, oraz zapewniają godziwy zysk. Jednak tutaj zysk nie bez powodów wymieniany jest jako ostatni, gdyż jest efektem jakości, zamiast zamysłem samym w sobie.

 

Firma zajmuje się również projektowaniem przestrzeni i wnętrz mieszkalnych.

Założona w 1980 firma Valcucine jest jednym z czołowych producentów ekskluzywnych kuchni. Połowa z tych punktów mieści się we Włoszech. Tradycyjnie skupia się na projektowaniu, jednak w ciągu ostatniej dekady mocno wyróżniła się jako światowy lider w dbałości o środowisko. Zostało to osiągnięte dzięki procesowi, jaki został zastosowany w kilku zaprezentowanych kuchniach, który reprezentował zmiany w zakresie materiałów oraz produkcji.

 

Klienci w rzeczywistości są zapraszani do personalizowania swoich kuchni zgodnie z własnym gustem.

Łącząc tą strategię z pełną możliwością dostosowania kuchni do naszych potrzeb, jednym z kluczowych założeń jest zwiększanie trwałości produktów oraz wprowadzanie bardziej przyjaznego środowisku modelu biznesowego.Automatycznie skutkuje to mniejszą produkcją mebli kuchennych. Kuchnie Valcucine to gwarancja pełnego dostosowywania do klienta oraz możliwość prawie nieograniczonych zmian dzięki współpracy z lokalnymi artystami.

 

Ergonomia

Ergonomia oznacza kuchnie zaprojektowane z myślą o człowieku, “dostosowaną na miarę”, w której każda jednostka ma odpowiadać osobistym potrzebom. Ergonomiczna kuchnia jest również doskonała, przytulna i komfortowa z definicji: w komfortowym pomieszczeniu nie można oddzielić estetyki od funkcjonalności. Tak więc kształty składają się z niezwykłych linii, a jednocześnie są idealnie dopasowane do wymagań bezpieczeństwa, funkcjonalności i wzornictwa preferowanego przez klienta. Ergonomia oznacza zatem komfort, dostępność i dbałość o zdrowie. Każda kuchnia niezaleznie od rozmiaru i tego czy jest otwarta, zaprojektowana jest z myślą o przytulnej atmosferze.

Trwałość

Trwałość dotyczy zarówno mebli kuchennych, jak i dbałości o trwałość środowiska. Produkcja wymaga stosunkowo niewielkiej ilości energii, oraz materiałów. Jest to zbalansowany system używania oraz ponownego użytkowania surowców do najniższych możliwych limitów. Również produkty przyjazne środowisku są tu obecne: jednorazowe, oraz wielokrotnego użytku. Odpowiedzialny wybór prowadzący do wykorzystania drewna ze specjalnie sadzonych lasów, utrzymuje zalesienie naszej planety Wygląd trwałej kuchni wychodzi poza krótkotrwałą modę. Dotyczy bardziej estetycznego wyglądu, który jest ponadczasowy i zmieniany o wiele rzadziej niż standardowe kolekcje. Jest odporny na upływ casu, bezpieczny i pozbawiony produktów szkodzących ekosystemowi.

 

Innowacja

Dzisiaj projektowanie innowacji oznacza produkcje kuchni poprzez “dematerializację”. Jest to najniższe wykorzystanie surowców lub ponowne ich użycie, efektywność energetyczna i dbałość o środowisko. Obejmuje osiągnięcie standardu umożliwiającego pełny recykling wszelkich produktów i nietoksyczności materiałów i przetwarzania. Innowacyjność jest również nieprzerwanym poszukiwaniem nowych materiałów i kształtów, zapewniając estetyczne, oraz przyjemne kuchnie, a jednocześnie wytrzymałe i długotrwałe. Innowacja jest zdolnością wyobraźni. Oznacza spoglądanie w przód, oraz skupianie się na tym co możemy zostawić przyszłym pokoleniom.

 

Warto przyjrzeć się kilku czołowym kolekcjom marki, by mieć lepszy obraz wizerunku Valcucine:

 

Invitrum.

Wykonane w całości ze szkła i aluminium. Duży wpływ na wygląd ma odporny szklany brat i wyjątkowe, charakterystyczne fronty. Nie ma tu żadnych odstających krawędzi lub jakichkolwiek zewnętrznych wykończeń. Całość ma jedynie mechaniczne łączenia. Jest to, jak twierdzi firma, pierwsza na świecie kuchnia wykonana w całości ze szkła i aluminium.  Podlega stu procentowemi recyklingowi. Bardzo czysty, minimalistyczny wygląd, jednak z pazurem nadawanym choćby przez akcent kolorystyczny.

 

 

New Logica.

Górna część to panel za którym skrywają się wysokie szafki, w nich szuflady które są w pełni wyjmowalne. Szuflady te mają ogromną głębokość jednego metra. Korpusy wykonane są z aluminium, a wykończone stalą nierdzewną lub granitem. Wykończenie może być zaprojektowane by była możliwość siedzenia naprzeciw ściany lub przy wyspie, jeśli pomieszczenie na to pozwala. Kuchnia ta dostępna jest w czterdziestu kolorach, oferowanych zarówno w połysku jak i macie. Wysokie szafki naścienne mają łatwe otwieranie górnych drzwiczek przez naciśnięcie palcem. Oświetlenie ledowe dodatkowo podnosi efektywność kuhchni. Jest to chyba najbardziej przyjazna użytkownikowi kuchnia Valcucine. Dodatkowo dzięki oświetleniu wygląda profesjonanie, a ponadto modnie.

 

Artematica Vitrum Arte.

Wszechstronna modularność w zakresie doboru materiałó które mogą stworzyć Twoją wyjątkową przestrzeń, w pełni podatką na własną aranżację. Fronty odporne są na działanie ciepła, oraz wilgoci. Mogą być personalizowane, stąd dają mnóstwa miejsca na kreatywność. Największą zaletą jest możliwość unikalności i dostsowania do nasych oczekiwań. Na pewno jest to dobry wybór dla osób z zacięciem projektanta wnętrz.

 

Sinetempore.

Kuchnia wykonana w stylu „współczesnej tradycji”.  Zarówno korpusy, jak i fronty meblowe wykonane są z litego drewna wiązu. Powierzchnia mebli ma strukturę drewna, blaty natomiast są z marmuru lub porfiru. Najpiękniejszym dodatkiem na drewnianych meblach jest pirografia czyli wypalanie w drewnie znaków graficznych. Dodatkowo znajdziemy tu żłobienia, inkrustracje (wykonywanie wgłębien w podłożu, następnie wklejanie płytek z różnych materiałów, np. Masy perłowej), oraz mozaiki.  Jeśli lubiisz klasyczny wygląd drewnia, oraz współczesne poejście do tradycji, a wszystko okraszone artystycznym urokiem, z pewnością polubisz tą kuchnię. Idealna do domów o klasycznej stylistyce.

 

Ricciclantica.

Dstworzona przez Gabriele Centazzo, kuchnia ta jest najbardziej zaawansowaną technologicznie w całej ofercie Valcucine. Wyykonana z aluminium, stali, pokryta laminatem oraz szkłem bez ani jednej śrubki użytej do łączenia. Fronty są odporne na wodę i parę. Szklany blat z linii Linea C6, jak twierdzi firma, jest najodporniejszym blatem na całym świecie. System paneli naściennych jest stworzony by móc łatwiej poprowadzić przewody i rury z wodą. Jest to wysoce zaawansowana technologicznie kuchnia z wspaniałym blatem.

 

Meccanica by Demonde.

Lekkie korpusy łączone żelazmymi śrubami i mechaniczne łączenia gwarantują prostą, oraz solidną konstrukcje.

Można ją nawet zmontować samemu. Fronty meblowe dostępne są w kilkuwarstwowym drewnie sosnowym łatwym w utrzymaniu dzięki impregnacie, dodatkowo odporna stal nierdzewna i metal mogą być myte mechanicznie. Blaty to kilkuwarstwowy laminat. Meble mogą być wykonane bez wewnętrznej zawartości, dzięki czemu możemy użyć ich poza kuchnią. To najprostszy zestaw kuchenny jaki oferuje Valcucine. Łatwy w montażu, dla osób które cenią łatwe rozwiązania.

 

Od ponad 35 lat Valcucine wyróżnia się w sektorze kuchni, koncentrując się na samopoczuciu klienta, innowacjach i ponadczasowych produktach.

Firma projektuje ponadczasowe kuchnie, które mogą towarzyszyć klientom przez dziesiątki lat, bez względu na panujące trendy. Każda kuchnia jest projektowana w oparciu o osoby, które będą z nich korzystać, oraz ich samopoczucie. Tworzy to produkty, które przyczyniają się do przyjemności życia codziennego.Producent posiada stały program inwestycyjny wspierający badania i innowacje dotyczące kształtów i materiałów, które czynią gotowanie niezwykłym doświadczeniem.

 

Valcucine jest jak nieoszlifowany diament, który wciąż stara się dotrzeć do świadomości klientów.

Pierwszym na to sposobem jest projektowanie ponadczasowych kuchni. Nie tylko pod względem trwałości, ale też wzornictwa nie wychodzącego z mody. Dodatkowo każda kuchni objęta jest piętnastoletnia gwarancją. Jeśli cokolwiek pęknie czy się zepsuje, firma za darmo to wymienia.

 

Kuchnie są jednym z najtrudniejszych miejsc do utrzymania porządku w domu.

Są ciągle w użyciu, a kiedy tylko w końcu wszystko wyczyścisz, umyjesz naczynia i odłożysz na miejsce, po najbliższym posiłku cały cykl zaczyna się od nowa. Dodatkowo jest mnóstwo urządzeń i gadżetów które regularnie używasz, więc chcesz by wszystko było pod ręką, nie musząc szukać w głębi szafki. Ale gdy trzymasz je blisko, zajmują cenną przestrzeń roboczą na blatach. Dodatkowo nie wiesz co zrobić z kablami. Gdyby tylko ekskluzywna kuchnia mogła poradzić sobie z tymi problemami… i wtedy odkrywasz Valcucine.

 

Choćby nowy, ulepszony system Logica jest następnym krokiem od oryginalnej kuchni którą włoski producent wypuścił w roku 1996.

W tamtym czasie Vlacucina zrewolucjonizowała ergonomie kuchni wprowadzając szuflady mające 80 centymetrów głębokości, oraz w pełni wyjmowalne sekcje i podnoszone drzwiczki. Była ona efektem licznych badań określających sposób używania kuchni, następnie dostosowujących projektowany system do jak najłatwiejszej pracy.

 

W nowej wersji kuchni Logica prezentowana jest nowa tylna sekcja, która może być zakryta lub odkryta.

Gdy jest odkryta, pod ręką mamy ociekacz, wieszaki na akcesoria i miejsce na odstawienie wszystkich małych urządzeń. Dodatkowo są tam gniazdka i wieszaki na butelki. Cała sekcja wykonana jest z aluminium i stali nierdzewnej, która idealnie dopasowuje się do ściany, oraz jest użyta również na wyspie w centralnej części pomieszczenia. W meblach znajdują się również otwory na rury hydrauliczne oraz elektryczne połączenia, dające możliwość ulokowania zlewozmywaka w dowolnym miejscu bez martwienia się o to, gdzie ulokowane jest przyłącze wody czy gazu.

 

Wszystkie urządzenia, oraz gadżety, które używasz codziennie i chcesz by były pod ręką, mogą być trzymane z tyłu szafki.

Nie zajmują jednocześnie cennej przestrzeni roboczej, a ich kable nie tworzą bałaganu.  Wtedy są wszystkie urządzenia i gadżety, które używasz regularnie, więc potrzebujesz ich blisko pod ręką i nie chcesz, aby były strzeżone z tyłu szafki, ale wtedy, gdy nie używasz ich, zajmują cenną powierzchnię roboczą. I ich kable się w sposób, bez względu na to, co robisz z nimi. Gdyby tylko była kuchnia, która mogłaby rozwiązać wszystkie te problemy… teraz jest!

 

Więcej na stronie producenta: www.valcucine.com