Zeyko jest producentem ekskluzywnych niemieckich kuchni wywodzącym się z Czarnego Lasu w Niemczech (niem. Scharzwald).

Łączy tradycyjne rzemiosło z najnowszą technologią. Zamiłowanie do jakości, natury oraz materiałów oraz ciepło ludzi ze Schawrwalzdu  ma znaczący wpływ na wartości, które stoją u podstaw kuchni Zeyko. W konsekwencji marka ta stała się synonimem najwyższej jakości standardu „Wyprodukowano w Niemczech” w wielu krajach na całym świecie.

 

Receptą na udane kuchnie Zeyko jest tworzenie kuchni w których użytkownik kocha spędzać czas.

Gotując, oraz po prostu ciesząc się każdą chwilą z rodziną i przyjaciółmi. Rezultatem są trwałe, wyjątkowe meble łączące kucnie oraz przestrzeń dzienną w sposób elegancki, oraz harmonijny. Starannie dobrane materiały przetworzone prze wykwalifikowanych rzemieślników, są jednym z filarów marki. Często w produktach sygnowanych przez Zeyko spotykamy czarne błyszczące fronty, oraz metal, czy cement.

 

Historia niemieckich mebli kuchennych Zeyko

Innowacja jest tradycją marki.

Od ponad 80 lat jedynym sposobem by pozostać wśród najlepszych marek świata jest praca całego zespołu pełna entuzjazmu. Wszyscy oddani są temu, by marka została możliwie jak najbardizje na czasie. Wciąż najwyższej jakości zabudowy kuchenne ze Schwarzwaldu cechują się przełomowym wzornictwem i technolgią, która stawia ich w kolejce po tytuł lidera branży. Innowacje czekają nas na każdym kroku.

 

W 1933 roku zostały założone dwie firmy, Kopp oraz Zeyher, które w roku 1970 połączyły się by utworzyć markę Zeyko.  

Fuzja producentów połączyła podwójną wiedzę oraz najwyższej klasy metody produkcji. W 1971 powstała kuchnia „Rembrandt”, wyprodukowana jako pierwsze dzieło Zeyko.  W 1976 zakład produkcyjny mierzył już 130 000 m2. Następnie marka mocno skupiała się na promowaniu ekologicznych sposobów wytwarzania mebli, oraz wykorzystywania powierzchni w wysokim połysku. W roku 2001 powstała przestrzeń licząca ponad 1000 m2 służąca jako wystaw kolekcji kuchni Zeyko. Dziś firma uznawana jest jedną z najlepszych na świecie marek produkujących kuchnie premium. Przeszło 30 procent produkcji stanowi eksport.

 

 

Warto przyjrzeć się dziełom Zeyko, by z łatwością rozpoznać styl marki.

 

 

Zeyko Woodline One

Jest to harmonijna powierzchnia będąca prawdziwym świadectwem kunsztu. Zdecydowanie w wyglądzi dominuje tutaj struktura horyzontalna, uzyskana za sprawą drewna. Kontrast ciepła litego drewna i chłód betonu to intrygująca mieszanka materiałów, która pochodzi od nowoczesnej architektury. Znaczna i nowa naturalność w najwyższej jakości, to znak rozpoznawczy tej kuchni.

 

Zeyko Forum Metal X

Fascynująca, nowa technika w pełni ręcznego produkowania mebli oraz uszczelniania tego specjalnym odpornym lakierem. Prawdziwa gwiazda wśród kolekcji Zeyko, do tej pory obdarowana kilkoma międzynarodowymi nagrodami za wzornictwo. Specjalna architektura zachowuje statyczność dzięki systemowi „Zeyko Flybridge”. Cały rząd szafek wygląda jakby wręcz unosił się na ziemią bez jakiejkolwiek wagi. Prawdziwe dzieło sztuki jeśli chodzi o konstrukcję.

Zeyko Forum Stucco

Składa się wyłącznie z betonu, ręcznie nakładanego za pomocą szpachli. Następnie utwardzony do codziennego użytku. Prawdziwe piękno indywidualności oraz jakości kuchni Zeyko. Wnętrze szafek skrywane jest za przesuwnymi drzwiami, oraz jest lakierowane w żółtym kolorze „zinc”. Elektryczne otwieranie drzwi rozsuwa je w kierunku wyspy kuchennej gdy jest taka potrzeba.

 

Zeyko Flybridge

Jest to system pozwalających zachować statyczność szafek. Wyglądają one wtedy jakby unosiły się w powietrzu i nic nie ważyły. Szczególnie efektownie wygląda to w kuchni Zeyko Metal X2 która posiada bez uchwytowe fronty i solidny blat z nierdzewnej stali. Tworzy to wrażenie zamkniętego bloku kuchennego, a skrzydło wolnonośne i pusta przestrzeń pod nim daje nam wrażenie unoszenia się z lekkości.

 

Zeyko Forum

W dębie sosnowym oraz z dodatkiem Metal-Lux w kolorze białego złota. Znakomita jakość i autentyczność w każdym detalu finalnego efektu. Naturalny wygląd frontów kuchennych zapewnia rustykalny dąb sosnowy. Fornir położony jest na płycie, starannie dobrany z pośród dwunastu wariantów. Każdy z certyfikowanego lasu. Powierzchnie są uszczelnione w celu uzyskania maksymalnej odporności na płyny, oraz domowe warunki korzystania. Rezultatem jest uderzająco atrakcyjna kuchnia, którwa trwa i trwa. Znajdziemy tu kontrastujące pokrycia kolorów, oraz materiałów. Ręcznie nakładany złoty liść chroniony jets dwoma warstwami impregnatu. Wygląda kunsztownie, oraz elegancko. Jest również niezwykle wytrzymały w codziennym użytkowaniu.

 

Wyobraź sobie, że Twoja kuchnia Zeyko idealnie komponuje się z resztą domu

Jest to miejsce, w którym możesz być po prostu sobą. Całość zazwyczaj jest mocno minimalistyczna. elegancka, oraz higieniczna forma zapewnia trwałość na dziesiątki lat. Wszystko to połączone z doskonałą obsługą klienta. Właśnie te rzeczy uczyniły z kuchni Zeyko jednego z najbardziej wyrafinowanych producentów niemieckich mebli kuchennych. Praca mistrzów rzemiosła jest zdecydowanie warta uwagi, a budowane kuchnie faktycznie są długowieczne. Można oczekiwać klarownych linii, elegancji oraz funkcjonalnych przestrzeni roboczych. Zawsze wespół z dużą ilością miejsca spotkać możemy piękne lakiery lub ręcznie obrabiane drewno, a nawet zupełnie  niekonwencjonalne powierzchnie takie jak szkło czy beton.

Znajdziesz tu również wiele inteligentnych rozwiązań.

Choćby takich jak szafki bez uchwytowe, czy stoły i zlewozmywaki na ergonomicznej wysokości. Posiadasz jakiekolwiek osobiste życzenia? Kuchnie Zeyko przeniosą je do rzeczywistości. W dodatku, każda kuchnia od Zeyko spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa wymagane przez Instytut z Norymbergi.

Schwarzwald (pol. „Czarny Las”) ulokowany jest w południowo zachodnich Niemczech.

Otaczając siedzibę firmy, oddziaływuje ogromnym wpływem na naturę piękna mebli kuchennych Zeyko.  To właśnie on jest w dużej mierze źródłem inspiracji dla kolejnych projektów marki.  Kombinacja kolorystyki, konfiguracji, czy materiałów jest niemal nieograniczona. Tak samo jak rozmiary mebli, które w niczym nie ograniczją się do standardowych wymiarów. Wiele kuchni to interpretacja krajobrazów Czarnego Lasu. Tajemnicze, przezroczyste materiały paneli tworzoną wyszukaną całość. Zapraszające światło i przestrzenne wnętrze podkreśla naturalne materiały oraz kombinację kolorystyczną, tworząc przyjazną i zapraszającą atmosferę dla wszystkich odwiedzających.

 

Więcej na stronie producenta www.zeyko.com