Jak stworzyć luksusową kuchnię?

Luksusowa kuchnia

Luksus to tak naprawdę posiadanie wszystkiego tego, o czym marzymy w kuchni. Zamiast wszystkiego tego, co najdroższe.

Definicja luksusu jest wyjątkowa osobista. Naprawdę luksusowa kuchnia to nie ta, która jest wypełniona wszystkim co najdroższe, ale taka, która ma wszystko, czego kiedykolwiek chciałeś. W luksusie przede wszystkim ważne są detale. Marmurowy albo granitowy blat, czy zestaw wysokich otwartych półek do przechowywania książek kucharskich i pokazania ulubionych misek. Zabudowana spiżarnia lub potraktowana jako osobne pomieszczenie. Wyspa służąca do gotowania, podczas gdy Twoi znajomi i rodzina zagadują Cię przez cały dzień. Urządzenia wyglądające jak przygotowane do lotu w kosmos. Lub po prostu specjalne łóżko dla psa.

 

Warto starannie dobrać producenta.

Obecnie gama produktów jest bardzo rozległa, od dowolnej kolorystyki oraz rozmiarów, po tysiące wzorów, detali, oraz akcesoriów. Wszystko to pięknie zaprojektowane, następnie wykonane na zamówieni. Dzięki temu można wyrazić swój styl, czy dodać wartości do domu.

 

Jeśli zastanawiasz się od czego zacząć, przede wszystkim zwróć uwagę na to kto korzysta z kuchni.

Następnie wart zwrócić uwagę na to w jaki sposób to robi. Następnie określ co Ci przychodzi na myśl gdy myślisz „luksusowa kuchnia”, czy jest to duża tradycyjna zabudowa rodem z rezydencji z licznymi zdobieniami. Być może zamiast klasycznej angielskiej kuchni, na myśl przychodzi Ci nowoczesna bez uchwytowa elegancka kuchnia z gładkimi meblami, oraz kolorowymi akcentami. Wszystko to jest dostępne, jeżeli budżet jest rzeczą drugorzędną, ogranicza Cię praktycznie jedynie wyobraźnia.

 

Niezależnie czy jesteś profesjonalnym szefem kuchni czy też Twoje kulinarne dzieła sztuki zarezerwowane są tylko dla przyjaciół i rodziny, trochę luksusu może znacznie uprzyjemnić gotowanie.

Luksusowa drewniana kuchnia

Luksus to szczegóły. Takie jak jakość mebli, systemów, czy też udogodnień. Warto wiedzieć, na co zwracać uwagę by wybrać mądrze.

dealna kuchnia łączy funkcjonalność z pięknem, nie poświęcając jednego na rzecz drugiego. Od blatów kuchennych z Corianu czy konglomeratów kwarcowych, do wbudowanych okapów niezajmujących dodatkowej przestrzeni, wszystkie elementy powinny być mądrze dobrane.

 

 

Luksusowe kuchnie łączą materiały najwyższej jakości, wszystkie wiodące technologie, oraz urządzenia AGD.

Niegdyś pomieszczenie to było oddzielone od reszty, służąc wyłącznie do przygotowywania posiłków. Obecnie trendy zmierzają w stronę otwarcia jej na resztę pomieszczeń obecnych w domu, zatem kuchnia zaczyna pełnić funkcje socjalne. Zadanie to ułatwiają zarówno projektanci z innowacyjnym wzornictwem, jak i najnowsze rozwiązania technologiczne.

 

Technologia przynosi nam piekarniki z najwyższej półki, wykonywane na zamówienie meble oraz chłodziarki do wina z kontrolą temperatury wewnątrz.

Wyrafinowana luksusowa kuchnia została centrum wielu luksusowych domów, oraz apartamentów.
Zwracamy obecnie znacznie większą uwagę na to co jemy, jak przygotowujemy oraz gotujemy najświeższe składniki. Wybierają także urządzenia kuchenne, które zapewniają precyzyjne ustawienia wilgotności i kontroli temperatury. Dobrym przykładem są najwyższej klasy parowary oraz systemy gotujące parą montowane w piekarnikach.  Przyspieszają gotowanie, ale jedzenie smakuje świeżo i zachowuje zdrowe witaminy. Urządzenia zostały rozwinięte, aby sprostać zmieniającym się trendom w gotowaniu.

 

Istnieje również tendencja do “otwartej kuchni”, która często oferuje chłodziarki na wino, a także urządzenia kuchenne najwyższej klasy.

Całość projektant dopasowuje by idealnie komponowała się z pozostałymi wnętrzami. W większych domach nie jest niczym niezwykłym znaleźć dwie kuchnie. Obecnie domowe kuchnie wyposażone są w sprzęt, który jeszcze niedawno zarezerwowany był wyłącznie dla profesjonalnych kucharzy.

 

Wzornictwo można dodatkowo dopasować od klasycznego, przez współczesne, po nowoczesne.

Wyspa, wymyślne kształty, oraz niezwykle cienkie blaty. Wszystko to daje prawdziwie luksusowy, a ponadto minimalistyczny efekt.

Zakres materiałów, oraz wybór wykończeń jest ogromny, oraz nadal się zwiększa. W wielu domach coraz częściej zaczyna się do tego podchodzić w sposób nie tylko funkcjonalny, ale też artystyczny.Klienci poszukują rozwiązań nastawionych na wzornictwo, łączących gotowanie z rozrywką.Świetnym rozwiązaniem są również wyrafinowane ekspresy do kawy, które możemy zaprogramować zgodnie z osobistymi preferencjami, aby po naciśnięciu przycisku uzyskać idealną filiżankę kawy. Przed planowaniem przebudowy kuchni, warto porozmawiać z wyspecjalizowanym projektantem kuchni. Może on zaproponować rozwiązania opierając się na Państwa wzorniczych, oraz funkcjonalnych preferencjach.

 

Wybór stylu to początek, po nim przychodzi czas na decyzję o wykończeniach, które uczynią Twoją kuchnię luksusową.

Pamiętaj przy tym, że to zabawa i bądź kreatywny przy szczegółach, łącz kontrasty, mieszaj uchwyty, warto dodać też trochę stref funkcyjnych, a także bawić się kolorystyką. Planuj zawczasu. Zmierz pomieszczenie i zastanów się jak możesz uzyskać maksymalnie dużo przestrzeni. Możesz też zlecić to wykwalifikowanym projektantom lub udać się do nich z gotowymi wymiarami. Mając często kilkunastoletnie doświadczenie i kilkaset wykonanych pomieszczeń, bez trudu w pełni wykorzystają każdy metr kwadratowy.

 • Blaty kuchenne to prawdziwy dotyk luksusu. Zwróć uwagę na materiały oraz grubość, zaokrąglenia oraz krawędzie. Szczególnie popularne są blaty drewniane, z konglomeratu kwarcowego, oraz granitowe.
 • Wyspa to praktycznie kluczowy element w prawdziwie luksusowym wnętrzu. Warto zadbać o to, by miała wystarczający rozmiar, oraz liczbę urządzeń. Można pokusić się o bardziej energicznie kształty. Przede wszystkim daje ona możliwość zwiększenia przestrzeni, oraz lepszego dopasowania dla Ciebie kuchni. To jest w niej najważniejsze, oraz na to warto zwrócić uwagę.

 

Odnośnie samego luksusu, jest szereg elementów które jasno go budują:

 • Naturalne materiały (drewno, kamień)
 • Sprzęt AGD najwyższej klasy
 • Egzotyczne materiały kuchni (np. Drewno mahoń)
 • Bardzo cienkie lub bardzo grube blaty
 • Wyspa kuchenna
 • Akcesoria zwiększające dostępną przestrzeń
 • Jedyne w swoim rodzaju kamienne blaty kuchenne
 • Nietypowe urządzenia, takie jak chłodziarka na wino
 • Niestandardowe krzywizny
 • Baterie kuchenne gotujące wodę

 

 

Jeśli uwielbiasz gotować, dbasz o to co jesz, oraz eksperymentujesz z jedzeniem, wtedy z pewnością bardziej zwracasz uwagę na to jaka jest Twoja kuchnia.

Skoro luksus to indywidualność, świetnym rozwiązaniem jest dopasować kuchnię do pozostałych mebli w pomieszczeniu. Dobry producent wykona również meble pokojowe.

Można wybrać najdroższy możliwy zestaw, ale raczej nie tędy droga do zafundowania sobie gotowania w luksusie. Często piękne prezentująca się kuchnia w salonie producenta, może okazać się bardzo niepraktyczna, oraz nie sprostać oczekiwaniom gdy zostanie zamontowana u Ciebie w pomieszczeniu. Dlatego ważnym jest by wiedzieć na co zwracać uwagę. Dzięki temu będziesz w stanie odróżnić wysoką jakościowo kuchnie od przeciętnej. To istotne w chwili gdy jesteśmy przed podjęciem decyzji, a nie chcesz by Twoje marzenie okazało się trzeszczącym i skrzypiącym nisko jakościowym produktem.

 

Wybierając luksusowe meble kuchenne, dobrze jest sprawdzić jaki maksymalny ciężar mogą udźwignąć szuflady.

Jeśli będzie on niewystarczający, możesz mieć pewność że po czasie będą zwyczajnie zwisać, oraz przestaną gładko pracować.
Sprawdź też nośność górnych szafek, czy będą one w tanie utrzymać obciążenie choćby trzymanych w nich naczyń stołowych. Jeśli nie, pod wpływem przeciążenia szafka może spaść, niszcząc kuchnię.

 1. Upewnij się, że szuflady możesz wsunąć w pełni, by móc zajrzeć do całej szafki bez schylania się. Tańsze szuflady wysuwają się na trzy czwarte, droższe wysuwają się w całości.
 2. W dobrej kuchni drzwiczki powinny mieć system cichego domykania. Unikniesz przytrzaśnięcia palców, czy też nieprzyjemnych trzasków burzących jakiekolwiek poczucie jakości.
 3. Wybierając luksusową kuchnię, wiele rzeczy dobierasz unikalnych. Tak, by w całości zadowolić Twoje oczekiwania. Spróbuj współpracować z dostawcą kuchni lub montażystą, który będzie w stanie wykonać każde unikalne życzenie.
 4. Jeśli zależy Ci na większym bezpieczeństwie, spróbuj wybrać obłe krawędzie zamiast prostych.
 5. Wszystkie szafki powinny być solidnie skręcone, oraz wykonane z dobrej jakości materiału. Warto zapytać z jakiej grubości prasowana jest płyta korpusu mebli.

 

Jeśli nie chcesz przywiązywać dużej wagi do każdego z tych elementów, oraz szeregu innych, możesz polegać na specjalistach.

Pracując z najlepszymi, otrzymasz kuchnię w pełni odpowiadającą wszystkim Twoim wymaganiom, w dodatku zamontowaną tak jak być powinna. Jeśli masz nieograniczoną wyobraźnię, jak i budżet, na pewno jest szereg luksusowych udogodnień które możesz mieć. W dzisiejszych czasach można mieć wszystko, łącznie z sauną wypełnioną udogodnieniami najwyższej klasy. We wszystkim tym pomoże ci dobry wykonawca.