Modna otwarta kuchnia

Kuchnia utrzymana w stonowanej, ciepłej kolorystyce, dobrze komponuje się z wnętrzem. Dawniej kuchnie kojarzyły się z osobnym pomieszczeniem, dziś coraz częściej tworzone są na otwartym planie. Jest to najmodniejsze rozwiązanie, posiadające wiele zalet, jednak wymaga dostępnej przestrzeni. Jeśli już taką dysponujemy, możemy na jednej przestrzeni relaksować się, gotować obiad, czy po prostu wspólnie spędzać czas. Mamy tutaj ogromną wyspę roboczą, fundament dla której tworzą wysokie szuflady w których pomieścimy wszystko to, co przyda się przy gotowaniu. Dodatkowo znajdziemy tutaj zabudowaną zmywarkę

 Istotnym założeniem było, by zarówno nowoczesna kuchnia jak i wyspa tworzyła jednorodną bryłę.

Z drugiej strony mamy jeszcze więcej szuflad, oraz miejsce na wsuwanie krzeseł.Pomogła w tym jednolita szara kolorystyka, oraz system bez uchwytowy. Jedna cześć wyspy dodatkowo może pełnić funkcję jadalni. Pomaga w tym drewniany element, który sprawia że kuchnia jest wizualnie bardziej przytulna, oraz możemy oprzeć dłonie na ciepłej powierzchni drewna. Pozostała część wykonana została z niezwykle trwałego kompozytu o podobnej trwałości do blatów granitowych. Znajdziemy tutaj zlewozmywak, oraz płytę indukcyjną. Przestrzeń jadalni od miejsca w którym gotujemy i zmywamy oddziela stylowa szyba. Nie tylko świetnie wygląda, ale też zapobiega jakimkolwiek zabrudzeniom. Dalej mamy bardzo duży blat roboczy na którym ugotujemy posiłki nawet na największe przyjęcia. Obok wyspy mamy wysokie szafki, kryjące w sobie sprzęty agd oraz duże wysuwane kosze do przechowywania rzeczy.

Warto zwrócić uwagę na dbałość o najmniejsze szczegóły. Wnętrza szuflad są podświetlone na całej długości dla komfortu użytkownika.

Do tego mamy podwójne szuflady ze stalowymi drewnianymi akcesoriami idealnie dzielącymi nam przestrzeń. Gdy wysuwamy jedną wysoką szufladę w jej wnętrzu mamy jeszcze dwie mniejsze. Dodatkowo w pozostałych szufladach znajdziemy wysuwane kosze. Po obu stronach znajdziemy także przeszklone półki, które idealnie nadają się do udekorowania ich naszymi ulubionymi dodatkami. Kuchnia ta jest wzorowym przykładem na to jak w modny, czy też ładny sposób, możemy połączyć ze sobą funkcjonalność z ciekawym wzornictwem bardzo dobrze komponującym się z pomieszczeniem.

Podobne projekty:

Kremowa angielska kuchnia 1

Kremowa angielska kuchnia

Kremowa angielska kuchnia To co charakteryzuje klasyczne kuchnie to najczęściej jasna lub kremowa...

Przestronna klasyczna kuchnia na otwartym planie

Przestronna klasyczna kuchnia na otwartym planie Od dawna kuchnia przestała być zamkniętym...

Stonowane piękno

Stonowane piękno Przede wszystkim możemy tu zauważyć połączenie charakterystyczne dla angielskich...

Doskonała forma nowoczesnej kuchni

Doskonała forma nowoczesnej kuchni Wspaniała kuchnia w której punktem centralnym jest rozsuwana...