Nastrojowa klasyczna kuchnia w stylu francuskim z wyspą

Nastrojowa, klasyczna kuchnia w stylu francuskim z przestronną wyspą. Styl ten słynie ze starannego wzornictwa o różnym kolorze. Właśnie tak jest w tym przypadku. Ozdoby są pełne detali, o fantazyjnych kształtach. Wszystkie one są rzeźbione w drewnie. Dobrze komponuje się to z marmurowym blatem. Sam marmur świetnie pasuje do francuskiej kuchni. Wygląda rewelacyjnie, przy tym jest trwały. Wymaga jednak regularnej konserwacji specjalnymi impregnatami aby zachowywał swoje naturalne właściwości. Dzięki temu przez dziesiątki lat będzie dobrze sprawował się w pomieszczeniu. Odpowiednio impregnowany jest niezwykle trwały, a jego naturalne piękno jest nie do zastąpienia.

Ciekawym rozwiązaniem jest zabudowanie w ścianie po boku wysokiej szafy, oraz sprzętu AGD.

Dzięki temu nie widzimy boków mebli, ponieważ te są za ścianą. Widzimy jedynie fronty meblowe oraz sprzętu AGD. Jest to estetyczne rozwiązanie pozwalające nie zaburzać układu. Na ścianie obok również znajdują się meble. Układ zaczyna się od wysokiej szafy, obok której są szafki wiszące. Prowadzą one do zabudowy pochłaniacza powietrza. Sama zabudowa ozdobiona jest poprzez dwa wsporniki. Dookoła są mniejsze szuflady. Poniżej natomiast umiejscowiony jest piekarnik w zabudowie a nad nim płyta grzewcza, która została wkomponowana w kamienny blat.

Na środki stoi duża wyspa. Znacznie zwiększa ona funkcjonalność pomieszczenia.

Możemy na niej zarówno przygotowywać posiłki, jak i zjeść posiłek. Pod nią z obu stron jest miejsce na szafki. Dobrym sposobem na wykorzystanie dostępnego miejsca w szafkach jest umieszczenie w nich wysuwanych koszy czy różnych wkładów. Pozwala to znacznie zwiększyć pojemność mebli. Nawet jeśli sama kuchnia w stylu francuskim jest bardzo klasyczna, to nowoczesne udogodnienia nadal powinny ułatwiać korzystanie z niej. Dlatego można rozważyć wykorzystanie kilku dyskretnych udogodnień tego typu.

Podobne projekty:

Przestronna biała kuchnia we francuskim stylu.

Przestronna biała kuchnia we francuskim stylu. Zaprojektowana jest w ponadczasowy sposób. Układ...

Lekkość bieli prestiżowej kuchni w stylu angielskim

Lekkość bieli prestiżowej kuchni w stylu angielskim Lekka biel idealnie pasuje do kuchni w tym...

Intrygujące akcenty w angielskim stylu

Intrygujące akcenty w angielskim stylu Wyspa kuchenna może wydawać się mniej tradycyjna, jednak...

Inspirująca i jasna angielska kuchnia

Inspirująca i jasna angielska kuchnia Bardzo często klasyczne kuchnie wykonywane są w odcieniach...