Natura w nowoczesnej kuchni

Nowoczesna kuchnia nie zawsze musi mieć kształt prostej, podłużnej, niczym nie zakłóconej bryły. Czasami zamiast sterylności lepsze jest nawiązanie do natury, użycie kamienia, drewna, czy też szkła. Tak samo jest tutaj, dzięki odpowiednim proporcją wszystko łączy się w harmonijną formę nowoczesnej kuchni inspirowanej naturą. Zapewne jak w każdej otwartej kuchni, taki tutaj dużo będzie się działo. Cała rodzina w jednym czasie może gotować, jeść, pić kawę i rozmawiać nie tylko ze sobą, ale także z domownikami w pozostałych częściach domu. Tak sami w wyglądzie kuchni mamy wiele elementów.

Pierwszym są wysokie szafki zaprojektowane w niezwykle ciekawy sposób.

Z wierzchu mamy trzy wysokie szafy, w których środkowa mieści sprzęty agd. Jedna boczna szafa mieści w sobie lodówkę. Druga natomiast posiada drzwi rozsuwane do boku, zamiast otwierających się na zewnątrz. Jest to znaczne ułatwienie biorąc pod uwagę, że cały blat roboczy mamy na wyspie, zatem drzwi otwierane na zewnątrz utrudniałyby pracę. Sama wyspa również jest intrygująca. posiadamy na niej dwie strefy. Pierwsza mieści w sobie kompozytowy blat, z takiego samego materiału został wykonany zlewozmywak, który idealnie wtapia się w niego. Dalej po boku mamy płytę indukcyjną. To tutaj będziemy zmywać i gotować, zatem zastosowana została ciemna szyba.

Świetnie odradza ona przestrzeń do gotowania, oraz przestrzeń jadalnią, która mieści się po drugiej stronie wyspy kuchennej.

Ona dla kontrastu wykonana została z drewna. Dzięki temu nadaje przytulny wygląd, a także podczas jedzenia możemy spokojnie oprzeć na niej ręce, a w przeciwieństwie do kamienia nigdy nie jest chłodna. Dalsza część wyspy to typowy blat roboczy, również wykonany z trwałego i praktycznego kompozytu. Bez problemu możemy na nim kroić, odstawiać gorące garnki, czy mieć dużo miejsca do przygotowywania jedzenia. Dół wyspy zawiera liczne szuflady, oraz w pełni zabudowaną zmywarkę. Całość jest przykładem na to jak można uzyskać przytulną, niezwykle ciekawą stylistycznie kuchnie, która przy tym wszystkim jest świetnym miejscem zarówno do gotowania, jak i do spędzania radosnego czasu.

Podobne projekty:

Szlachetna angielska kuchnia 1

Szlachetna angielska kuchnia

Szlachetna angielska kuchnia Przestronna kuchnia w klasycznej formie. Masywna wyspa stanowi...
klasyczne_meble_kuchenne_styl_angielski_na_zamowienie_1

Drewniana wyspa oraz ponadczasowa biel w tradycyjnej kuchni

Drewniana wyspa oraz ponadczasowa biel w tradycyjnej kuchni Całość sprawia wrażenie zarówno...

Stylowo i na czasie

Stylowo i na czasie Duża kuchnia w ciemnej kolorystyce składająca się z kilku elementów. Po lewej...
Stylowa półokrągła kuchnia 3

Stylowa półokrągła kuchnia

Stylowa półokrągła kuchnia Rewelacyjny, nietypowy wygląd zapewnia pół okrągła konstrukcja wyspy....