Naturalne piękno dębu w kuchni

Nowoczesne kuchnie słyną z prostych brył i niezwykle modnych w ostatnim czasie ciemnych kolorów. Tutaj drewno dębu idealnie łączy się ze stalą szlachetną. Meble nie posiadają uchwytów, co tworzy gładki, niczym niezaburzony wygląd, tak charakterystyczny dla nowoczesnych wnętrz. Nie spotkamy tutaj przesadnych ozdób. Podobnie sprzęt agd utrzymany jest w minimalistycznej stylistyce, choć posiada bardzo wiele przydatnych funkcji i ogromną wydajność. Wysokie szafki posiadają strukturę dębu, w środku znajduje się zabudowana lodówka, a także piekarnik i mikrofala. To piękno dębu jest tutaj samo w sobie ozdobą. Ogromna wyspa zawiera ciekawy element, jakim jest stalowy blat. Nie tylko zapewnia on industrialny wygląd, ale jest bardzo praktyczny.

Łatwo możemy go myć, czy też przyrządzać na nim posiłki.

Nie bez powodu w większości restauracji możemy spotkać meble wykonane w całości ze stali. Tutaj dodatkowo zlewozmywak stanowi część blatu, a na wyspie znajdziemy również ogromną płytę grzewczą. Jeśli dobrze się przyjrzymy, wszystkie nowoczesne kuchnie mają tendencję do prostych linii i mocno rozciągniętych kształtów. Taka samo jest i tutaj. Długa, szeroka wyspa, a za nią długie szafy pod ścianą.

Oczywiście ogromna wyspa sprawia również możliwość do przechowywania w niej mnóstwa rzeczy, ponieważ wysokie szuflady znajdziemy z obu stron wyspy.

Oznacza to podwójną ilość miejsca. Dzięki czemu możemy przyjemnie gotować wszystko na wyspie, mając ogromną ilość dostępnego blatu, oraz nie potrzebując go już nigdzie indziej. Dolna część szafek jest lakierowana na czekoladowy kolor. Nie znajdziemy tutaj wiele ozdób, jednak panuje bardzo mocna konsekwencja w kolorystyce, oraz użytych materiałach. Sterylna wygląd stali bardzo dobrze dopełnia nam przytulna kolorystyka lakieru oraz drewna.

Podobne projekty:

Piękna francuska kuchnia w domu jednorodzinnym - 3

Piękna francuska kuchnia w domu jednorodzinnym

Piękna francuska kuchnia w domu jednorodzinnym Pewnie wzory i układy francuskich kuchni są...

Znakomita zdobiona kuchnia francuska

Znakomita zdobiona kuchnia francuska Jasny kolor malowania drewna idealnie podkreśla jego...

Unikalna elegancja w wiktoriańskiej kuchni

Unikalna elegancja w wiktoriańskiej kuchni Bardzo elegancka kuchnia, która z pewnością będzie...
Nowoczesna architektura kuchni 1

Nowoczesna architektura kuchni

Nowoczesna architektura kuchni Coraz częściej kuchnia przestaje być osobnym pomieszczeniem, a...