Naturalny kolor drewna w klasycznym stylu

Drewno samo w sobie posiada atrakcyjny kolor. W tej klasycznej kuchni łączymy go z dobrze pasującym jasnym blatem. Blat jest granitowy, posiada ciekawy kształt z krawędziami o kilku schodkach. Granit jest bardzo trwały, jeśli odpowiednio o niego dbamy to posłuży nam bardzo długi czas. Do tego jest praktyczny, łatwo się go czyści, czy gotuje na nim. Dlatego tak często stosowany jest w większości pomieszczeń. Tutaj przebiega on zarówno pod wiszącymi szafkami, oraz na wyspie kuchennej. Sama wyspa przy każdej z czterech krawędzi pod zaokrąglonym blatem posiada ozdobne pilastry czyli listwy ozdobne. Również zostały one wykonane w drewnie takim samym jak pozostałe miejsca. Wnętrza zaś skrywa szafki dolne, które idealnie pomieszczą naczynia czy składniki niezbędne do przyrządzania smacznych posiłków. Są one z obu stron, dzięki temu mamy jeszcze więcej miejsca. Na wyspie ulokowany jest również duży zlewozmywak, by ułatwić gotowanie i nie musieć robić zbędnych kroków.

Na ścianie ulokowane jest przestronne okno, zapewniające w dzień dobre oświetlenie.

Pod nim jest zlewozmywak, zatem możemy myć naczynia podziwiając piękne widoki za oknem. Na tej samej ścianie wzdłuż całej jej długości wykonany został rząd mebli. Nie kończy się on w miejscu gdzie przebiega okno, lecz jest tam dodatkowa listwa łącząca dwie części zabudowy. Przy zlewozmywaku wykonane zostały takie same listwy jak przy wyspie, żeby lepiej połączyć całość. W dalszej części znajdziemy zabudowę kuchenki, ta również wykonana jest na zewnątrz że specjalnego drewna, a w środku wyłożona odpornym na temperatury kamieniem. Wewnątrz ukryty został wydajny okap, jednak w żaden sposób nie zaburza on tradycyjnego wyglądu z którego słyną klasyczne angielskie kuchnie.

Klasyczna stylistyka łączy się z funkcjonalnością.

Drewno nie zostało pomalowane na żaden kolor, natomiast zastosowano specjalny lakier bezbarwny aby wydobyć jego urodę wynikającą z widocznych sęków i słojów. Nad okapem znajdziemy także rzeźbione wsporniki nad którymi przebiega listwa ozdobna. Taka sama listwa jest też na pozostałych meblach.

Podobne projekty:

Modna francuska kuchnia

Modna francuska kuchnia Po jednej stronie mamy tutaj narożną zabudowę rozpoczynającą się od...

Znakomita zdobiona kuchnia francuska

Znakomita zdobiona kuchnia francuska Jasny kolor malowania drewna idealnie podkreśla jego...
wyspy_kuchenne_nowoczesne_2

Piękna grafitowa kuchnia

Piękna grafitowa kuchnia Geometryczne kształty nadają nowoczesny wygląd charakterystyczny dla...

Skrycie i elegancko w nowoczesnej kuchni

Skrycie i elegancko w nowoczesnej kuchni Czy da się tak wkomponować otwartą kuchnię, by na...