Nowoczesna architektura kuchni

Coraz częściej kuchnia przestaje być osobnym pomieszczeniem, a zaczyna łączyć się z pozostałymi pomieszczeniami. Otwarty plan ma mnóstwo zalet. Przede wszystkim pozwala na idealną komunikację i przebywanie razem wszystkich domowników. Ktoś w jednej chwili może oglądać w salonie telewizor, rozmawiając z osobą gotującą w kuchni. Jednak gdy przestaje być ona osobnym pomieszczeniem, warto zadbać by jej wygląd był równie piękny, co pozostałe pomieszczenia. Z pewnością umiejętne zaprojektowanie powoli idealnie wkomponować kuchnię tak, by stanowiła ona świetne uzupełnienie salonu utrzymane w jednej spójnej formie.

Najczęściej tworząc na otwartym planie centralnym punktem jest duża wyspa kuchenna, wokół której wszystko się toczy.

Podobnie jest tutaj, sama wyspa pełni wiele funkcji. Możemy na niej zmywać naczynia, gotować, przygotowywać posiłki, a nawet przysiąść by zjeść obiad. Mamy tutaj jeden wysoki rząd szaf umieszczony za wyspa, w którym znajdziemy zabudowane sprzęty agd. Na pierwszy rzut oka bardzo dobrze komponuje się z otoczeniem i nie wyróżnia się przesadnie, dzięki czemu nie mamy tutaj żadnego widocznego podziału między miejscem gdzie kończy się kuchnia, a zaczyna salon. Zarówno użyte materiały jak i kolorystyka są specjalnie dobrane by stanowić piękną dekorację salonu, jednak jednocześnie są niezwykle trwałe.

Świetnie komponuje się zestawienie struktury drewna z kremowym lakierem.

Kompozytowy blat kuchenny jest odporny na wysokie temperatury, oraz łatwy w utrzymaniu czystości. Całość składa się z dwóch brył o prostych liniach, co jest niezwykle modne w ostatnich latach. Nowoczesna forma spotyka się tutaj ze stylowym wyglądem, a przy tym dużym komfortem użytkowania i licznymi udogodnieniami. Od wysokich szuflad, które pomieszczą wszystko to co potrzebujemy w kuchni, przez ciche domykanie wszystkich szafek, aż po akcesoria typu wysuwane kosze. Wszystko jest tutaj zaplanowane w trosce o komfort użytkowania, a jednocześnie dostosowane do pomieszczenia tworzonego na otwartym planie.

Podobne projekty:

Tradycyjna wiktoriańska kuchnia

Tradycyjna wiktoriańska kuchnia Ponadczasowy wygląd można połączyć z praktycznościom. Wystarczy...
Kremowa angielska kuchnia 1

Kremowa angielska kuchnia

Kremowa angielska kuchnia To co charakteryzuje klasyczne kuchnie to najczęściej jasna lub kremowa...

Piękna pół okrągła kuchnia

Piękna pół okrągła kuchnia Ponadczasowa biel idealnie komponuje się z pół okrągłym kształtem...
Eleganckie połączenie we Francuskiej Kuchni 3

Eleganckie połączenie we Francuskiej Kuchni

Eleganckie połączenie we Francuskiej Kuchni Bardzo często klasyczne kuchnie wykonywane są w...