Nowoczesna czarna kuchnia z wyspą.

Ścianę ozdabiają płyty ze specjalnego betonu. Łączy się to z odważnym czarnym kolorem mebli kuchennych. Sama kuchnia ma nietypowy kształt, ponieważ składa się z dwóch wysp kuchennych. Pracować przy nich możemy z każdej ze stron. Jedna wyspa zawiera zlewozmywak, szeroką płytę gazową wraz z piekarnikiem, oraz odcinek blatu. Powyżej jest także duży biały okap w kształcie bryły. Jego proste kształty oraz biały kolor idealnie wtapiają go w sufit, przez co jest on fantastycznym tłem. Do tego jest bardzo wydajny, idealny do stosowania w otwartych pomieszczeniach. Dookoła niego przebiega także ładne oświetlenie, które pokrywa się z blatem poniżej. Jest to świetny akcent, który eliminuje wrażenie pustej przestrzeni.

Jest to szykowna i przestronna nowoczesna kuchnia.

 Druga wyspa zawiera zlewozmywak, który jest wkomponowany w blat kuchenny. Blat wykonany jest z corianu czyli kruszonego kamienia łączonego klejem żywicznym. Jest on po tym formowany do dowolnego kształtu, oraz nie posiada widocznych łączeń i szczelin. Dlatego możliwe było uzyskanie takiego kształtu. Wysoka bateria z wysuwanym prysznicem jest również bardzo wygodna, ponieważ dzięki niej nalejemy wodę pod dowolnym kątem. Obok mamy dostępną dużą ilość miejsca aby przygotować dowolne posiłki. Poniżej są także pojemne szuflady. Pozwolą one przechować wszystkie potrzebne rzeczy, a przy tym mieć je zawsze w zasięgu ręki. Wiszące nad wyspą czarne lampy dobrze uzupełniają wygląd, będąc interesującymi dodatkami. Dobrze oświetlają one przestrzeń roboczą, dzięki czemu gotowanie o dowolnej porze dnia jest czystą przyjemnością.

Świetnym dodatkiem jest szklany ekran na blacie, który dobrze zabezpiecza przed odpryskami czy jakimkolwiek zabrudzeniami.

Rząd tych mebli nie stoi przy ścianie, więc takie zabezpieczenie jest bardzo wygodne. Nie ochlapiemy podłogi mając naczynia. Podobnie przy płycie grzewczej gotujące się składniki nie poplamią podłogi, ani nie narobią niepotrzebnego bałaganu. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć kompromisów. Dzięki temu możemy zastosować tak niecodzienny układ.

Podobne projekty:

Tradycyjna wiktoriańska kuchnia

Tradycyjna wiktoriańska kuchnia Ponadczasowy wygląd można połączyć z praktycznościom. Wystarczy...
Piękna francuska kuchnia w domu jednorodzinnym - 3

Piękna francuska kuchnia w domu jednorodzinnym

Piękna francuska kuchnia w domu jednorodzinnym Pewnie wzory i układy francuskich kuchni są...

Unikalna elegancja w wiktoriańskiej kuchni

Unikalna elegancja w wiktoriańskiej kuchni Bardzo elegancka kuchnia, która z pewnością będzie...

Przestronna klasyczna kuchnia na otwartym planie

Przestronna klasyczna kuchnia na otwartym planie Od dawna kuchnia przestała być zamkniętym...