Nowoczesne, oraz ciekawe połączenie

Połączenie matowej szarości z drewnem może wyjść niezwykle atrakcyjnie. Zwłaszcza jeśli dobrane jest w odpowiednich proporcjach, ciekawie zaprojektowane z uwzględnieniem różnych smaczków. Obecnie nowoczesne kuchnie odchodzą od koncepcji zamkniętego pomieszczenia w którym wyłącznie gotujemy a meble są nudne i nieciekawe. Obecnie nowoczesne kuchnie to przede wszystkim modny mebel zachwycający wzornictwem. Często jest ona projektowana nie jako osobne pomieszczenie lecz na tak zwanym otwartym planie. Czyli jest częścią innego pomieszczenia, na przykład pokoju dziennego. Tutaj również mogłaby ona być jego częścią, ponieważ w niczym nie ustępuje najmocniejszym ozdobnym meblom takim jak komody czy regały do salonu.

Najważniejsze jednak jest wnętrze, ponieważ skrywa ono bardzo funkcjonalną nowoczesną kuchnie.

Wszystko jest umiejętnie zabudowane wewnątrz, choć początkowo może odbiegać wyglądem od przyjętych tradycyjnie standardów. Tak więc po otwarciu szafy mamy tutaj zabudowaną lodówkę, mikrofalę, piekarnik. W wyspę wkomponowany jest blat wykonany w technologii kompozytowej czyli kruszonego kamienia łączącego specjalnym klejem. Dzięki temu możemy mu nadawać ciekawy kształt oraz wykonać zlewozmywak z dokładnie tego samego materiału co blat, dodatkowo bez żadnych widocznych łączeń elementów. Jest to kolejna ciekawostka, zgodna z obecnie panującymi trendami i w niczym nie przypominająca pomieszczeń sprzed lat. Wszystkie urządzenia posiadają odpowiednią wentylację oraz są przystosowane do bycia ukrytymi wewnątrz mebli.

Istotna była tutaj także dbałość o detale.

Widać to zarówno po jakości i cechach użytych materiałów, oraz po wielu interesujących akcentach. Jednym z nich jest wysoka półka bez drzwi, odkrywająca drewniane wnętrze. Podobnie jest z drewnianą nakładką na blacie. Obie te rzeczy nadają przytulny wygląd, a dodatkowo drewniany element na blacie jest ciepły w dotyku więc przyjemniej oprzeć na nim łokcie niż na kamieniu.

Podobne projekty:

Piękna francuska kuchnia w domu jednorodzinnym - 3

Piękna francuska kuchnia w domu jednorodzinnym

Piękna francuska kuchnia w domu jednorodzinnym Pewnie wzory i układy francuskich kuchni są...
Ekscytujące klasyczne piękno francuskiej kuchni 1

Ekscytujące klasyczne piękno francuskiej kuchni

Ekscytujące klasyczne piękno francuskiej kuchni Pomieszczenie zostało zaprojektowane w sposób...

Akcenty zieleni w kremowej angielskiej kuchni

Akcenty zieleni w kremowej angielskiej kuchni Przestronne pomieszczenie, świetnie doświetlone oraz...

Tradycyjne francuskie meble kuchenne

Tradycyjne francuskie meble kuchenne. Klasyczna francuska kuchnia z wyspą na której znajduje się...