Kuchnia z ukrytym wysuwanym blatem. 

Cena: -50% (43700zł -50% = 21850zł)

 

W szafie ukryty jest dodatkowy wysuwany blat kuchenny.

Jest to świetny sposób na utrzymanie porządku. Zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i wizualnym. Możemy dzięki temu mieć tylko wysokie szafy. Ukryty blat kuchenny posiada specjalne mechanizmy. Pozwalają one na wysunięcie go poza szafę. Mamy więc duża przestrzeń do przygotowywania posiłków. Jednocześnie u dołu mamy dwie duże szuflady. Górna część to półki. Blat został wykonany ze stali nierdzewnej. Jest to sterylne rozwiązanie, ułatwiające czyszczenie. Zadbano także o odpowiednie doświetlenie wnętrza. Po bokach mamy dwie listwy z oświetleniem. Mamy więc zarówno blat na wyspie kuchennej, jak i ukryty w szafie. W zupełności wystarczy to do przygotowywania nawet dużych obiadów. Utrzymany został podział na strefy. W osobnym miejscu gotujemy, oraz zmywamy. Nie musimy pokonywać zbędnych odległości, czy wykonywać niepotrzebne ruchy. Na blacie można trzymać rzadko używane rzeczy, takie jak toster. Nie musi on zagracać widocznej przestrzeni.

Wyspa kuchenna ma wygodny kształt, oraz pełni różne funkcje.

Szerokość wyspy kuchennej to ponad metr. Jest to ogromna przestrzeń, którą powinniśmy właściwie wykorzystać. Ekspozycja kuchenna najlepiej sprawdzi się w otwartej przestrzeni. Meble kuchenne będą dobrze wyglądać połączone z salonem. Często to właśnie wyspa kuchenna oddziela pokój dzienny od kuchni. Zadbaliśmy więc o jej oszałamiający wygląd. Nie jest on krzykliwy, jednak bardzo elegancki. Ociepleniem kamienia jest drewniany element pełniący rolę blatu do jedzenia. Jest on ciepły w dotyku, więc możemy na nim oprzeć łokcie jedząc posiłek. W zależności od naszych potrzeb, możemy w różny sposó użyć wyspy. Jest to miejsce do gotowania, przechowywania jedzenia i zmywania naczyń. Każda z tych funkcji została odpowiednio zaplanowana. Pamiętaliśmy więc o odpowiedniej ilości szuflad i pojemników wewnątrz szafek. Wszystko to ma na celu perfekcyjną aranżację wnętrza. Szkoda, żeby przestrzeń marnowała się. Wykorzystaliśmy nawet przestrzeń dookoła zlewozmywaka, dzięki specjalnemu kształtu szuflady. Posiada ona specjalne wycięcie na zlewozmywak. Standardowo miejsce te pozostaje niezagospodarowane.

Spieki kwarcowe użyte zostały jako blat i fronty meblowe.

Jest to przykład na zastosowanie nowoczesnych technologii. Kiedyś niemożliwym było wykonanie kamiennych frontów kuchennych. Dziś spieki kwarcowe umożliwiają takie rozwiązanie. Jest to kruszony kamień połaczony specjalnym klejem i wypalony. Dzięki temu posiada on wygląd kamienia, jednak inne właściwości. Może być cieńszy i trwalszy. Wpływa to także na wagę i umożliwia stosowanie go jako drzwiczki kuchenne. Umożliwia to uzyskanie jednolitej powierzchni w każdej częsci wyspy. Zlewozmywak wykonujemy z takiego samego materiału, co blat kuchenny. Z kamieniem idealnie komponuje się drewno. Warto pamiętać okapie kuchennym, który także może być ładną ozdobą. Musi posiadać jednak dostateczną wydajność. W razie potrzeby możemy wyspę dostawić do ściany. Najlepiej prezentuje sie jednak stojąc na środku pomieszczenia. Warto także zadbać o odpowiednie oświetlenie. Należy zwrócić również uwagę na rozmieszczenie gniazdek prądu i rur wody. Zlewozmywak będzie potrzebował osobnego odpływu i dopływu, podobnie jak zmywarka.

Podobne kuchnie z ekspozycji:

Nr. 88 – Elegancki wygląd, oraz praktyczny projekt zapewnia wyjątkowy efekt.

Nr. 88 - Elegancki wygląd, oraz praktyczny projekt zapewnia wyjątkowy efekt.Cena: -40% (68500zł...
Mała kuchnia z wyspą i salonem

Nr. 106 – Mała kuchnia z wyspą i salonem

Mała kuchnia z wyspą i salonem. Cena: -50% (37500zł -50% = 18750zł)  Inspirująca wyspa...

Nr. 85 – Piękna i ergonomiczna ekspozycja kuchenna.

Nr. 85 - Piękna i ergonomiczna ekspozycja kuchenna.Cena: -40% (52800zł -30% = 36960zł) Nie zajmuje...

Nr. 78 – Wielofunkcyjne meble kuchenne z ekspozycji.

Nr. 78 - Wielofunkcyjne meble kuchenne z ekspozycjiCena: -40% (58940zł -40% = 35360zł) Układ...