Nr. 36 – Spieki kwarcowe na frontach kuchennych i czarne meble kuchenne z ekspozycji.

Cena: -30% (61300zł -30% = 42910zł)

Modnym rozwiązaniem jest jednolita powierzchnia na wyspie kuchennej oraz drzwiczkach. Normalnie gdy używamy naturalnego kamienia, potrzebujemy dodatkowych wzmocnień. Aby wykorzystać go jako blat, musimy zastosować specjalną konstrukcje dolnych szafek. Stelaż musi być dodatkowo wzmacniany aby udźwignąć ciężar kamienia. Niemożliwe jest także umieszczenie granitu lub marmuru na frontach. Aby kamień zachował swoją trwałość, musi posiadać odpowiednią grubość. Problem ten rozwiązuje nowa technologia jaką są spieki kwarcowe. Jest to mieszanina kruszonego granitu, kwarcu, oraz pigmentów ceramicznych. Tak uformowana konstrukcja umieszczana jest w piecu i poddawana obróbce termicznej. Może być dodatkowo wzmocniona specjalną siatką. Tak powstaje materiał trwalszy od kamienia, przy bardzo podobnym wyglądzie. Może on być cieńszy, dzięki czemu mogą zostać z niego wykonane fronty kuchenne. Jest to przełomowe rozwiązanie, ponieważ świetnie nadaje się również na blaty. Możemy więc uzyskać jednolitą powierzchnię zarówno na blatach kuchennych, jak i frontach. Jest to piękny efekt nadający nowoczesnej kuchni ogromną dawkę elegancji. 

Wysokie szafy wkomponowane są w ścianę.

Widzimy jedynie ich przód, ponieważ boki wkomponowane są we wnętrze ściany. Ich kolorystyka jest taka sama jak ścian dookoła, dlatego idealnie wtapiają się w tą powierzchnie. Stanowią piękne tło dla wyspy kuchennej o kamiennym wyglądzie. Nie ma tutaj wiele ozdób, pomimo tego kuchnia wygląda fenomenalnie. To ciekawy wzór użytych materiałów jest najlepszą dekoracją. Wygodnym rozwiązaniem jest piekarnik umieszczony w taki sposób, abyśmy nie musieli się schylać. Jeśli gotujemy dużo, docenimy takie udogodnienia. Podobnie jak specjalne mechanizmy w szufladach. Zapewniają one ciche działanie, oraz dobry udźwig. Możemy więc wypełnić szuflady po brzegi, bez obaw o ich uszkodzenie. Stojące szafy zawierają natomiast lodówkę, oraz miejsce na dodatkowe akcesoria. Mogą to być wewnętrzne szuflady lub wysokie kosze.

Nowoczesna ekspozycja kuchenna posiada proste, lecz eleganckie kształty.

Modne kuchnie nie posiadają wielu dodatków. Dominują proste bryły, oraz wytrzymałe materiały. Najczęściej spotykany układ to wyspa kuchenna plus jeden rząd mebli. Tutaj również spotkamy taki układ mebli. Możemy go dodatkowo rozbudować o kolejne ściany. Jednak już w tym układzie mamy tutaj funkcjonalne wnętrze, w którym komfortowo przebywać może wiele osób. Mimo, że meble nie zajmują wiele miejsca, możemy tutaj gotować nawet duże obiady. Wszystko dzięki przemyślanemu projektowi.

Podobne kuchnie z ekspozycji:

Nr. 109 – Szara kuchnia z drewnem

Nr. 109 - Szara kuchnia z drewnem. Cena: -40% (39400zł -40% = 19700zł)  Szara kuchnia wygląda...

Nr. 7 – Dyskretna czerń świetnie prezentuje się na nowoczesnych meblach kuchennych z ekspozycji dostępnych na wyprzedaży

Nr. 7 - Dyskretna czerń świetnie prezentuje się na nowoczesnych meblach kuchennych z ekspozycji...

Nr. 56 – W pomieszczeniu otwartym na salon, ta kuchnia z ekspozycji będzie świetnym wyborem

Nr. 56 - W pomieszczeniu otwartym na salon, ta kuchnia z ekspozycji będzie świetnym...

Nr. 31 – Drewno świetnie pasuje do bieli w tej kuchni z wyprzedaży.

Nr. 31 - Jasny, naturalny kolor drewna świetnie pasuje do bieli obecnej w pozostałych elementach...