Nr. 89 – Pomimo niewielkich rozmiarów, ekspozycja kuchenna jest bardzo praktyczna.

Cena: -40% (29700zł -40% = 17820zł) 

Postawiono tutaj na przemyślany projekt, w którym wykorzystano każdy centymetr pomieszczenia. Mamy tutaj dwa podstawowe elementy jakimi są stojące szafy i jeden rząd mebli. Prawdziwym wyzwaniem było odpowiednie zaprojektowanie wnętrza, aby zachować kompromis pomiędzy stylowym wyglądem, a funkcjonalnością. Pomogło w tym zaprojektowanie wnętrza na zasadzie funkcjonalnego trójkąta. Oddziela on lodówkę, piekarnik i zlewozmywak. Są to rzeczy, których najczęściej używamy. Jeśli są one w odpowiedniej odległości, nie musimy robić zbędnych kroków. Warto również, aby piekarnik był na wygodnej wysokości. Takie detale świadczą o dobrze zaprojektowanej kuchni z ekspozycji. 

Świętym wybór materiałów zapewnia atrakcyjny wygląd.

Przede wszystkim mamy tutaj użyty spiek kwarcowy. Jest to lekki materiał, wytrzymalszy od kamienia. Jego specjalne wykończenie pozwala uzyskać wygląd bardzo zbliżony do naturalnego kamienia. Możliwe jest jednak uzyskanie dużo bardziej atrakcyjnych kształtów, które normalnie byłyby niemożliwe. Kamień nie daje się formować w tak cieńkie płyty, oraz wymaga wzmocnień ze względu na swoją wagę. Tutaj możliwe było wykonanie zlewozmywaka, blatu kuchennego i wylewki pod baterię kuchenną z tego samego materiału. Każda z tych rzeczy posiada swoją strefę. Strefy te zostały podzielone specjalnymi przedziałami, również z takiego samego materiału. Jest to praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu nie zachlapiemy wodą miejsca wokół. Taki sam materiał jest także na ścianie nad blatem. Daje to elegancki efekt, oraz chroni ścianę przed temperaturą i wilgocią. 

Wysokie szafy zostały wkomponowane w ścianę.

Nie widzimy tutaj boków mebli. Pozwoliło to uzyskać lekki i delikatny wygląd. Widzimy jedynie gładką linię lakierowanych frontów. Specjalne otwory wentylacyjne pozwalają zamontować tam lodówkę oraz piekarnik. Są one wykonane w dolnej, oraz górnej części. Jest to świetny przykład na to, że nawet mniejsze pomieszczenie może być świetnie zaplanowane. Czym mniejszą powierzchnią dysponujemy, tym mądrzej powinniśmy ją wykorzystać. Aby nie marnować żadnej powierzchni, szuflada pod zlewozmywakiem posiada specjalny kształt. Pozostałe szuflady mają wewnątrz specjalne akcesoria i sortowniki. Wszystko po to, aby móc wygodnie gotować pomimo rozmiarów wnętrza.

Podobne projekty:

Mała kuchnia z wyspą i salonem

Nr. 106 – Mała kuchnia z wyspą i salonem

Mała kuchnia z wyspą i salonem. Cena: -50% (37500zł -50% = 18750zł)  Inspirująca wyspa...

Nr. 88 – Elegancki wygląd, oraz praktyczny projekt zapewnia wyjątkowy efekt.

Nr. 88 - Elegancki wygląd, oraz praktyczny projekt zapewnia wyjątkowy efekt.Cena: -40% (68500zł...

Nr. 61 – Głównym celem było maksymalnie wykorzystanie przestrzeni, co umożliwiła ta ekspozycja kuchenna.

Nr. 61 - Głównym celem było maksymalnie wykorzystanie przestrzeni, co umożliwiła ta ekspozycja...

Nr. 96 – Awangardowa kuchnia z ekspozycji pełna ciekawych akcentów.

Nr. 96 -Awangardowa kuchnia z ekspozycji pełna ciekawych akcentów.Cena: -60% (68700zł -60% =...