Nowe uchwyty meblowe do kuchni odmienią Twoją kuchnię.

Zmiana kuchni często dla domowników wiąże się z niezliczoną ilością godzin spędzonych na wypróbowywaniu poszczególnych opcji na blaty, urządzenia, podłogę, czy szafki kuchenne. Przy tym wszystkich wybór uchwytów do mebli wydaje się małą decyzją, jednak podobnie jak w modzie, wszystko tkwi w szczegółach. Uchwyty kuchenne które wybierzesz, mogą ogromnie zmienić wygląd Twojej kuchni. Faktem jest, że możesz dokonać ogromnej zmiany w kuchni i odświeżenia jej jedynie przez zmianę gałek i uchwytów w meblach kuchennych.
Obecnie wybór uchwytów kuchennych może być przytłaczający ze względu na różnorodność stylów i kształtów. Rozpoznanie i wybór stylu uchwytów mocno pomoże Ci zawęzić wybór.

Szerokie uchwyty są obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem, w szczególności w nowoczesnych kuchniach. Uchwyty te mogą być różnych długości, dostosowane do długości szafek lub Twojego gustu. Dobrym wyborem jest czasem pomieszanie kilku długości uchwytów na szafkach.

Szerokie uchwyty nie muszą być umieszczane na samym środku szafki, czy szuflady. Jeśli lubisz awangardę, spróbuj umieścić uchwyty nie pionowo lub poziomo, lecz na ukos. Jeśli interesują Cię kuchnie na wymiar z drewna, drewniane meble kuchenne, to umieszczenie uchwytów na ukos podkreśli wygląd drewna. Jednak jest to opcja dla odważnych i awangardowa, warto mieć tego świadomość.

W niektórych kuchniach gałki będą pasowały jako jedyne uchwyty, również zamiast typowych uchwytów.

Co ważne orientacja uchwytów jest tylko i wyłącznie Twoją decyzją.

Mniejsze uchwyty, najczęściej zdobione, bardzo dobrze sprawdzają się w kuchniach tradycyjnych.

Istnieją również systemy bez uchwytowe nadające całej kuchni spójny wygląd, oraz fronty kuchenne gdzie front jest sam w sobie uchwytem poprzez odpowiednie frezowanie.

Ważnym jest, by przed zmianą uchwytu samemu go chwycić i przekonać się, czy będzie wygodny.