Piękna francuska kuchnia w domu jednorodzinnym

Pewnie wzory i układy francuskich kuchni są ponadczasowe. Najczęściej wybieranym materiałem jest drewno, które dodatkowo malowane jest na kolor podkreślający jego strukturę. Jako blat również wykorzystywane jest drewno, które najczęściej posiada atrakcyjnie zakończone krawędzie. Mogą być one zaokrąglone oraz mieć kształt schodków. Rewelacyjnie to wygląda ponieważ przełamuje prostolinijne kształty kojarzące się raczej z nowoczesnymi pomieszczeniami. Ładnie wyglądają także dodatki takie jak ozdobne wazony nad okapem czy turkusowe żyrandole. Z pewnością dobrze rozświetlą one pomieszczenie. Oczywiście blat oświetli nam również oświetlenie pod szafkowe, które możemy włączać według potrzeb.

Centralnym punktem w pomieszczeniu jest wyspa kuchenna, obok niej umieszczona jest narożna zabudowa.

Składa się ona z wysokiej szafy w której zabudowana została lodówka. W drugiej szafie znajdziemy wysuwany kosz cargo zwiększający jej pojemność. Szafy są wysokie do samego sufitu, dodatkowo zakończone listwą ozdobną. Dalej jest wielofunkcyjny piec pełniący jednocześnie rolę kuchenki grzewczej oraz piekarnika. Jest on sporych rozmiarów, zatem zastosowany musiał być wydajny okap. Został on ukryty w starannej zabudowie. Jest ona wkomponowana w meble i stanowi jak integralną część, ozdobami nawiązując do pozostałych elementów. Aa tutaj zatem ozdobne wsporniki, czy szafki po bokach.

W pobliżu jest także jadalnia, z dużym kredensami posiadającym witraże w drzwiach.

Dzięki temu, że drzwiczki są przeszklone, możemy widzieć wszystko co jest wewnątrz. Daje nam to możliwość pokazania ozdobnej zastawy stołowej czy dowolnych ozdób nadającej pomieszczeniu indywidualny charakter. Co ważne takie dodatki możemy szybko i łatwo zmieniać według potrzeb, gdy tylko będziemy mieli na to chęć. Wiosną mogą być to inne dodatki, zimą jeszcze inne, a same meble zawsze będą olśniewające ponieważ klasyka nigdy nie wychodzi z mody.

Podobne projekty:

Ponadczasowa elegancja francuskiego stylu

Ponadczasowa elegancja francuskiego stylu Dobrze widoczna jest monumentalna zabudowa nad piecem z...
Francuska przestronna kuchnia z wyspa-3

Francuska przestronna kuchnia z wyspą

Francuska przestronna kuchnia z wyspą. Na przestrzeni lat sposób projektowania, oraz wykonywania...

Modna francuska kuchnia

Modna francuska kuchnia Po jednej stronie mamy tutaj narożną zabudowę rozpoczynającą się od...
Jasna angielska kuchnia z wyspą-1

Jasna angielska kuchnia z wyspą

Jasna angielska kuchnia z wyspą Pomieszczenie jest bardzo jasne dzięki światłu padającemu z...