Piękna otwarta kuchnia

Kuchnia zbudowana na otwartym planie, świetnie komponująca się z salonem. Jest przede wszystkim pięknym, wręcz artystycznym elementem domu, jednak również pozostaje w pełni funkcjonalna. Co ważne nowoczesna kuchnia nie zawsze oznacza jedynie biały lub czarny jednolity kolor w połysku. Mamy tutaj niezwykle połączenie lakieru z kamienną strukturą frontów, granitowym blatem i drewnianym drugim poziomem wyspy. Nawet w minimalistycznym wnętrzu można wszystkie te materiały połączyć w odpowiedni, dobrze wyważony sposób. Dzięki temu efekt jest w pełni unikalny, oraz stylowy.

Meble natomiast świetnie komponują się z kamienną podłogą i jasnym kolorem ścian.

Cztery duże szafy zawierają w sobie piekarnik wraz z lodówką i stanowią tło dla ogromnej wyspy. Nie posiadają uchwytów, zatem otwiera się je dotykając mebel. Dzięki temu mamy jedną spójną bryłę. Sama wyspa kuchenna jest ogromna, stanowi centralny punkt na którym to gotujemy, zmywamy, czy też spożywamy posiłki. Jest ona w pełni wielofunkcyjna. Z każdej strony mamy dostęp do ogromnego blatu, który wykonany jest z praktycznego granitu. Dodatkowo ze wszystkich stron mamy szuflady, a także zmywarkę. Wyspa oraz jeden rząd szaf stanowią jedną spójną całość. Struktura kamienia dodatkowo nadaje nowoczesnej głębi całemu wzornictwu.

Ciekawym zabiegiem jest całkowite zrezygnowanie z wiszących górnych szafek.

Dzięki temu uzyskaliśmy prawdziwe otwartą, nowoczesną przestrzeń. Właśnie to pozwala idealnie komponować kuchnię z resztą wnętrz bez widocznych różnic między funkcjonalnym pomieszczeniem a pięknym ozdobnym meblem na miarę nowoczesnego salonu. Wciąż jednak mamy mnóstwo miejsca ponieważ wysokie szuflady są niezwykle pojemne. Dodatkowo wykorzystujemy każdy dostępny centymetr dzięki akcesoriom. Wysoki wysuwany kosz cargo, czy też dodatkowa ukryta szuflada wewnątrz z pewnością zapewnia mnóstwo miejsca. Podobnie solidna i duża wyspa, na której znajdziemy ogromną ilość miejsca do gotowania.

Podobne projekty:

Znakomita zdobiona kuchnia francuska

Znakomita zdobiona kuchnia francuska Jasny kolor malowania drewna idealnie podkreśla jego...

Tradycyjna wiktoriańska kuchnia

Tradycyjna wiktoriańska kuchnia Ponadczasowy wygląd można połączyć z praktycznościom. Wystarczy...

Taktownie oraz ze smakiem

Taktownie oraz ze smakiem Niepowtarzalna kuchnia z wieloma wyjątkowymi akcentami. Na centralnym...

Klasyczna wiktoriańska kuchnia

Klasyczna wiktoriańska kuchnia.   Klasyczna kuchnia w angielskim stylu wiktoriańskim. Całość...