Piękne oblicze klasycznej kuchni

Duże drzwi oraz okna świetnie oświetlają całe pomieszczenie. Pozwalają dostrzec piękny widok drzew, który sprzyja przyjemnej atmosferze. Jest tutaj mnóstwo naturalnego światła, które dodatkowo wspierane przez dwa żyrandole w centralnej części, oraz liczne światła punktowe w suficie. Pod szafkami również przebiega dodatkowe oświetlenie, wprost na przestrzeń roboczą.

Dlatego też tak wiele tutaj szuflad, dodatkowo przeplatających się z tradycyjnie otwieranymi szafkami.

Jeśli już mamy wystarczającą ilość światła, warto również abyśmy mieli dużo miejsca na przechowywanie składników do potraw, sztućców, zastawy stołowej czy chociażby przypraw.  Niczym w tradycyjnej angielskiej kuchni rustykalnej, mamy tutaj zatem tradycyjny wygląd połączony z rozwiązaniami dotąd znanymi z nowoczesnych kuchni. Oczywiście wszystkie systemy wewnątrz charakteryzują się cichym domykaniem, a same szuflady mają zwiększony udźwig do kilkudziesięciu kilogramów.

Ważne jest by podczas gotowania było również wystarczająco miejsca dla kogoś chcącego choćby poczytać gazetę przy blacie.

Domowników jest wiele, podobnie jak przyjaciół. Projektant zadbał o to, by wszystko rozplanowane było w bardzo praktyczny sposób. Elegancki efekt daje także mała ilość kontrastów czy niewielka paleta kolorów. To minimalizm jest tutaj największym atutem. Tutaj każdy element jest dokładnie przemyślany aby połączyć naturalny i elegancki wygląd materiałów, wraz z oczekiwaniami dotyczącymi funkcjonalności. Pomieszczenie zostało w pełni wykorzystane, razem z wszystkimi jego charakterystycznymi cechami. Pozwoliło to uniknąć błędów typowych przy projektowaniu kuchni, takich jak nieustawność. Wszystko mamy pod ręką, gotuje się przyjemnie, wszystko wręcz zachęca aby zaprosić znajomych na obiad, który wcześniej razem przygotujemy.

Podobne projekty:

angielskie_kuchnie2

Szykowna angielska kuchnia

Szykowna angielska kuchnia Kremowa angielska kuchnia o niezwykle szykownym oraz stylowym...

Przestronna klasyczna kuchnia na otwartym planie

Przestronna klasyczna kuchnia na otwartym planie Od dawna kuchnia przestała być zamkniętym...
Modny granit w naturalnej kuchni 1

Modny granit w naturalnej kuchni

Modny granit w naturalnej kuchni     Niezwykle nowoczesne, choć przy tym wyważone...
Elegancka biel oraz stal w kuchni 1

Elegancka biel oraz stal w kuchni

Elegancka biel oraz stal w kuchni Modna biała kuchnia świetnie komponuje się z podłogą z betonu...