Ponadczasowa wiktoriańska kuchnia

Nie jest łatwo stworzyć klasyczną, ponadczasową kuchnie. Najważniejszy efekt tworzą ponadczasowe cechy takie jak pomniejsze zdobienia i neutralna paleta kolorów. W dzisiejszym świecie kuchnia jest centrum większości domowych czynności, zatem powinna być zarówno piękna, jak i w pełni funkcjonalna. Na funkcjonalność ma wpływ szereg czynników. Ważną rzeczą jest odpowiednie oświetlenie, które w tej kuchni zapewniają masywne drzwi kierujące na oranżerię, oraz liczne lampy sufitowe.

Dodatkowo znajdziemy też oświetlenie nad blatem, wewnątrz mebli i w szafkach górnych.

Wszystko to pozwala wykorzystać światło zarówno do ułatwienia pracy w kuchni, jak i nadania jej niepowtarzalnego charakteru, dekorując światłem. W kuchni tej został znaleziony idealny balans pomiędzy ilością rzeźbień i zdobień, a elegancją. Najpiękniejsze są tutaj tradycyjne zdobienia rzeźbione w drewnie, takie jak wsporniki i listwy wieńczące. Pięknie komponują się one z gipsowymi gzymsami przy suficie. Kontrastem jest tutaj drewniany blat na wyspie kuchennej, który ciemniejszym kolorem nadaje kontrastu. Ociepla to pomieszczenie, sprawiając że jest ono bardziej przytulne. Kamienne blaty po obu stronach kuchni idealnie komponują się z drewnem, zapewniając ogromną trwałość i długowieczność.

Przestronna wyspa zapewnia ogromną przestrzeń użytkową, oraz świetnie łączy wszystkie części tej kuchni.

Zlewozmywak wykonany w wyspie pozwala przygotowywać szybkie posiłki lub przyjemnie gotować jednej osobie. W razie potrzeby znajdziemy też drugi zlewozmywak przy ścianie, przygotowany na większą ilość potraw do gotowania. Przeszklone górne szafki umożliwiają wystawienie na nich ciekawych dekoracji, choćby kompletu ulubionej zastawy stołowej. Z całą pewnością klasyczny wygląd pełen elegancji zgrabnie łączy się z nowoczesnymi elementami, takimi jak cicho domykające się szuflady, czy nowoczesne urządzenia w klasycznej stylistyce. Wszystko to połączone z rzeźbionymi zdobionymi nogami meblowymi i rzeźbionymi wspornikami, tworzy zachwycający efekt, który z całą pewnością opiera się próbie czasu.

Podobne projekty:

Tradycyjna wiktoriańska kuchnia

Tradycyjna wiktoriańska kuchnia Ponadczasowy wygląd można połączyć z praktycznościom. Wystarczy...
klasyczne_meble_kuchenne_1

Ponadczasowa forma klasycznej, zdobionej kuchni

Ponadczasowa forma klasycznej, zdobionej kuchni Piękna i ponadczasowa francuska kuchnia wykonane z...

Stylowo i na czasie

Stylowo i na czasie Duża kuchnia w ciemnej kolorystyce składająca się z kilku elementów. Po lewej...

Nowoczesna bryła stylowej kuchni

Nowoczesna bryła stylowej kuchni Łączą się tutaj dwa elementy pierwszym jest marmurowy blat,...