Ponadczasowa wiktoriańska kuchnia

Nie jest łatwo stworzyć klasyczną, ponadczasową kuchnie. Najważniejszy efekt tworzą ponadczasowe cechy takie jak pomniejsze zdobienia i neutralna paleta kolorów. W dzisiejszym świecie kuchnia jest centrum większości domowych czynności, zatem powinna być zarówno piękna, jak i w pełni funkcjonalna. Na funkcjonalność ma wpływ szereg czynników. Ważną rzeczą jest odpowiednie oświetlenie, które w tej kuchni zapewniają masywne drzwi kierujące na oranżerię, oraz liczne lampy sufitowe.

Dodatkowo znajdziemy też oświetlenie nad blatem, wewnątrz mebli i w szafkach górnych.

Wszystko to pozwala wykorzystać światło zarówno do ułatwienia pracy w kuchni, jak i nadania jej niepowtarzalnego charakteru, dekorując światłem. W kuchni tej został znaleziony idealny balans pomiędzy ilością rzeźbień i zdobień, a elegancją. Najpiękniejsze są tutaj tradycyjne zdobienia rzeźbione w drewnie, takie jak wsporniki i listwy wieńczące. Pięknie komponują się one z gipsowymi gzymsami przy suficie. Kontrastem jest tutaj drewniany blat na wyspie kuchennej, który ciemniejszym kolorem nadaje kontrastu. Ociepla to pomieszczenie, sprawiając że jest ono bardziej przytulne. Kamienne blaty po obu stronach kuchni idealnie komponują się z drewnem, zapewniając ogromną trwałość i długowieczność.

Przestronna wyspa zapewnia ogromną przestrzeń użytkową, oraz świetnie łączy wszystkie części tej kuchni.

Zlewozmywak wykonany w wyspie pozwala przygotowywać szybkie posiłki lub przyjemnie gotować jednej osobie. W razie potrzeby znajdziemy też drugi zlewozmywak przy ścianie, przygotowany na większą ilość potraw do gotowania. Przeszklone górne szafki umożliwiają wystawienie na nich ciekawych dekoracji, choćby kompletu ulubionej zastawy stołowej. Z całą pewnością klasyczny wygląd pełen elegancji zgrabnie łączy się z nowoczesnymi elementami, takimi jak cicho domykające się szuflady, czy nowoczesne urządzenia w klasycznej stylistyce. Wszystko to połączone z rzeźbionymi zdobionymi nogami meblowymi i rzeźbionymi wspornikami, tworzy zachwycający efekt, który z całą pewnością opiera się próbie czasu.

Podobne projekty:

klasyczne_meble_kuchenne_styl_angielski_na_zamowienie_1

Drewniana wyspa oraz ponadczasowa biel w tradycyjnej kuchni

Drewniana wyspa oraz ponadczasowa biel w tradycyjnej kuchni Całość sprawia wrażenie zarówno...
Eleganckie połączenie we Francuskiej Kuchni 3

Eleganckie połączenie we Francuskiej Kuchni

Eleganckie połączenie we Francuskiej Kuchni Bardzo często klasyczne kuchnie wykonywane są w...

Sterylna elegancja nowoczesnej kuchni

Sterylna elegancja nowoczesnej kuchni Szary kolor stali dobrze oddaje klimat nowoczesnej kuchni....

Inspirująca i jasna angielska kuchnia

Inspirująca i jasna angielska kuchnia Bardzo często klasyczne kuchnie wykonywane są w odcieniach...