Ponadczasowy szyk angielskiej kuchni

Interesującym, a jednocześnie centralnym punktem tej angielskiej kuchni z wyspą jest jej środkowa część. Wygląd frontów to klasyczna ramkami, charakterystyczna dla tego stylu. Blat wykonany jest z corianu czyli kruszonego kamienia łączonego specjalnymi klikamy na bazie żywicy. Dzięki temu możemy uzyskać jednolity kolor oraz zwartą strukturę, czy też formować go do dowolnych oczekiwanych kształtów. Pod nim został zamontowany zlewozmywak, będący w bezpośrednim sąsiedztwie pieca, oraz mocno ułatwiający gotowanie. Blatu na wyspie jest pod dostatkiem. Możemy na nim gotować nawet dania na duże przyjęcia. Składniki na nie i inne potrzebne rzeczy przechowamy w szafkach pod blatem, których również jest duża ilość. Oprócz szafek są tutaj również wysuwane kosze pozwalające lepiej organizować wnętrza szafek. Wyspa dzieli się na dwie strefy. W jednej możemy gotować, druga dodatkowo pełni funkcję jadalni. To przy niej ustawione są krzesła, świetnie sprawdzi się nawet przy jedzeniu obiadu.

Ściana składa się z wysokich szaf, prawie wszystkie sięgają równej wysokości.

Dzięki temu udało się utworzyć mebel kuchenny porywający prawie całą ścianę. Do tego utrzymany jest w stylu angielskim, zachowując charakterystyczny szyk i elegancję. Po jednej ze stron mamy także zawieszony telewizor, który możemy oglądać podczas jedzenia w strefie jadalni. Po bokach są także otwarte półki. Reszta przestrzeni to szafy, co gwarantuje ogromną dostępną przestrzeń. Możemy tutaj przechowywać wszystkie zapasy, sztućce, cytryny wszelkie gadżety których używać będziemy przygotowując posiłki. Dalej mamy okap obudowany w interesujący sposób, ponieważ jego wnętrze zawiera specjalne lustro odporne na temperatury. Daje to rewelacyjny efekt wizualny.

Szykowna granatowa kolorystyka dobrze kontrastuje z białym blatem.

Prawdziwa ozdoba i biżuteria tej kuchni to metalowe uchwyty. Podobnie jak stylowe oświetlenie, które idealnie uzupełnia stylistykę. Wszystko utrzymane jest w dyskretnym i stonowanym tonie, jednak wewnątrz skrywa niebanalne rozwiązania oraz przywiązano tutaj dużą wagę do detali. Całość zachowuje odpowiednie proporcje, jest właściwie zaprojektowana, sam układ natomiast jest dobrze przemyślany.

Podobne projekty:

Ponadczasowa elegancja francuskiego stylu

Ponadczasowa elegancja francuskiego stylu Dobrze widoczna jest monumentalna zabudowa nad piecem z...
angielskie_kuchnie2

Szykowna angielska kuchnia

Szykowna angielska kuchnia Kremowa angielska kuchnia o niezwykle szykownym oraz stylowym...
Nowoczesna architektura kuchni 1

Nowoczesna architektura kuchni

Nowoczesna architektura kuchni Coraz częściej kuchnia przestaje być osobnym pomieszczeniem, a...
Francuska kuchnia w domu jednorodzinnym-1

Francuska kuchnia w domu jednorodzinnym

Francuska kuchnia w domu jednorodzinnym Kremowa kuchnia świetnie komponuje się w pomieszczenie...