Ponadczasowy szyk angielskiej kuchni

Interesującym, a jednocześnie centralnym punktem tej angielskiej kuchni z wyspą jest jej środkowa część. Wygląd frontów to klasyczna ramkami, charakterystyczna dla tego stylu. Blat wykonany jest z corianu czyli kruszonego kamienia łączonego specjalnymi klikamy na bazie żywicy. Dzięki temu możemy uzyskać jednolity kolor oraz zwartą strukturę, czy też formować go do dowolnych oczekiwanych kształtów. Pod nim został zamontowany zlewozmywak, będący w bezpośrednim sąsiedztwie pieca, oraz mocno ułatwiający gotowanie. Blatu na wyspie jest pod dostatkiem. Możemy na nim gotować nawet dania na duże przyjęcia. Składniki na nie i inne potrzebne rzeczy przechowamy w szafkach pod blatem, których również jest duża ilość. Oprócz szafek są tutaj również wysuwane kosze pozwalające lepiej organizować wnętrza szafek. Wyspa dzieli się na dwie strefy. W jednej możemy gotować, druga dodatkowo pełni funkcję jadalni. To przy niej ustawione są krzesła, świetnie sprawdzi się nawet przy jedzeniu obiadu.

Ściana składa się z wysokich szaf, prawie wszystkie sięgają równej wysokości.

Dzięki temu udało się utworzyć mebel kuchenny porywający prawie całą ścianę. Do tego utrzymany jest w stylu angielskim, zachowując charakterystyczny szyk i elegancję. Po jednej ze stron mamy także zawieszony telewizor, który możemy oglądać podczas jedzenia w strefie jadalni. Po bokach są także otwarte półki. Reszta przestrzeni to szafy, co gwarantuje ogromną dostępną przestrzeń. Możemy tutaj przechowywać wszystkie zapasy, sztućce, cytryny wszelkie gadżety których używać będziemy przygotowując posiłki. Dalej mamy okap obudowany w interesujący sposób, ponieważ jego wnętrze zawiera specjalne lustro odporne na temperatury. Daje to rewelacyjny efekt wizualny.

Szykowna granatowa kolorystyka dobrze kontrastuje z białym blatem.

Prawdziwa ozdoba i biżuteria tej kuchni to metalowe uchwyty. Podobnie jak stylowe oświetlenie, które idealnie uzupełnia stylistykę. Wszystko utrzymane jest w dyskretnym i stonowanym tonie, jednak wewnątrz skrywa niebanalne rozwiązania oraz przywiązano tutaj dużą wagę do detali. Całość zachowuje odpowiednie proporcje, jest właściwie zaprojektowana, sam układ natomiast jest dobrze przemyślany.

Podobne projekty:

Przestronna biała kuchnia we francuskim stylu.

Przestronna biała kuchnia we francuskim stylu. Zaprojektowana jest w ponadczasowy sposób. Układ...

Modna francuska kuchnia

Modna francuska kuchnia Po jednej stronie mamy tutaj narożną zabudowę rozpoczynającą się od...
Klasyczna biała kuchnia w kamienicy 2

Klasyczna biała kuchnia w kamienicy

Klasyczna biała kuchnia w kamienicy Stosunkowo niewielkie, choć wysokie pomieszczenie, zostało...
Elegancka biel oraz stal w kuchni 1

Elegancka biel oraz stal w kuchni

Elegancka biel oraz stal w kuchni Modna biała kuchnia świetnie komponuje się z podłogą z betonu...